Polecane posty

Gość   
Gość

Nawet w Google nie ma takiej nazwy B)  - też Mnie ciekawi co to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

No ja też sprawdzałem w goglach i było coś tylko o nazwie naftalina czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Ha, kolega miał chyba na myśli pioktaninę, ale niech sam to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja też sprawdzałem w goglach i było coś tylko o nazwie naftalina czy jakoś tak

 

mole zżarły sierść cielkowi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już przepraszam Piochtanina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak dlatego napisałem fioftalina bo tak na to mówię a pisze na tym piochtanina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaa , nadmanganian potasu - no może pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    369

Witam. Mam problem z cielakiem - byczek w wieku 3 miesięcy o wadze około 120kg. Problem polega na tym, iż od dłuższego czasu gromadzi znaczną ilość gazów, które należy opróżniać co kilka godzin. Spotkał się ktoś już z takim problemem? Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 W Moim przypadku (podobna sytuacja) sprzedałem na rzeź . Cielak miał już nawet założony trokar . Po wyjęciu problem powracał . No ale każdy przypadek bywa inny .


 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

A co cielak dostaje do jedzenia i w jakich ilościach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Kilka opcji: 1/ chroniczne wzdęcia i niestety sprzedaż, 2/ zaburzenia układu trawiennego i tu pomoc weta potrzebna do podania w zastrzyku środka na usprawnienie pracy wątroby , ukł. trawiennego lub może coś ma w płynie do podania do pyska,3/ dieta - siano, woda.Jeżeli podawany jest  jeszcze preparat mlekozast./oby był dobrej jakości/   to dodać do niego lub do ciepłej wody w wiaderku zaparzony rumianek- 2 torebki fix 2 razy dziennie i którys z preparatów wit-miner dla cieląt zawierający drożdże lub same drożdze dla przeżuwaczy.Można też podać probiotyk - lek dla ludzi-zawiera bakterie kwasu mlekowego- jedna kapsułkę do pyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Witam, od dłuższego czasu mam problem z biegunkami u cieląt ( ostatnie kilka sztuk). U kazdego cielecia pojawiają się biegunki przy mleku zastępczym albo przy przejsciu z mleka krowy na zastępcze. Przejscie jest stopniowe, nie gwałtowne, podczas przejscia dostawają także dodatek preparatu Fibratop. Bardzo uważam na temp. mleka, o higiene doju i calego procesu przygotowania pójła oraz czystość wiader ale problem nadal występuje. Czy może ktoś ma podobne problemy, czy stosuje inne środki typu Fibratop? Bardzo proszę o pomoc i dziękuję za porady. Pozdrawiam


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Podaj nazwę mleka , w jaki sposób poisz cielaki, co jeszcze podajesz im do jedzenia oprócz mleka i fibratopu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Do 1 tygodnia dostają mleko od krowy a potem stopniowo przechodzę na mleko Białe z Nutreny. Oprócz mleka mają do woli musli i wode. Przygotowuje ciepłą wodę, wsypuję 2 miarki mleka zastępczego, mieszam i podaje cielęciu smoczkiem.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wpierdziel do tego mleka czubata łyżkę mąki ziemniaczanej rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

+ kawy inki tyle samo ostatnio tak praktykuje tzn preparat mlekozastępczy+mąka ziemniaczana+kawa inka i jest dobrze , nawet jak w zeszłym tygodniu ŚWIEŻAK  dostał lekką biegunkę to po takim mixie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam. Mam problem z cielakiem - byczek w wieku 3 miesięcy o wadze około 120kg. Problem polega na tym, iż od dłuższego czasu gromadzi znaczną ilość gazów, które należy opróżniać co kilka godzin. Spotkał się ktoś już z takim problemem? Z góry dziękuje za pomoc.

Też miałem kilka takich przypadków w większości to przemija z wiekiem i później już jest wszystko ok, oczywiście dieta dobrze dodać do paszy z tańszych rzeczy rumen aktiv a z droższych probiotyk biogen, gdy zaczyna robić się wzdęty coś w pysk tp. kij i niech przeżuwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zrezygnuj z nutreny.Jakość tego mleka bardzo się obnizyła, zwiekszyli ilosć dodatków roślinnych i stąd te biegunki. Kup mleko , ale bez siemienia np. Sanolac Rot z Sano,Sprayfo czerwone z Trouw Nutrition lub Blattina Lac 2 z Blattina. Te mleka stosowałam i nie było problemów z biegunką.Poczytaj też tu na forum  - preparaty mlekozastepcze- tam masz artykuł o preparatach i koledzy podaja też inne preparaty, które z powodzeniem stosowali.O ile mnie pamięć nie myli krytykowali mleko z Yosery.Ale może się odezwą i podadzą inne preparaty. Reszta żywienia w porządku. Do mleka przez cały czas odpajania możesz dodawać zagotowaną zwykłą kawę zbożową- kujawianka ,o,5 kg, jasnozielone opakowanie, taniej wychodzi niż Inka. Podsumowujac: przyczyna biegunek to mleko, poza tym bacznie je obserwuj czy aby nie łapie ich jakaś infekcja/ łzawe oczy, wypływ z nosa, pokasływanie./, bo to tez może objawiać się na początku biegunką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

tomi i szymi - jak tam z waszymi cielakami, czy problemy opanowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    369

cW moim przypadku niestety bez zmian. Jak miał wzdęcia, tak i ma dalej. Chyba będzie tylko jedno wyjście  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

witam kupiłem cielaka i co to moze byc cały czas odchyla głowe do tyłu  nie wiem czy  to od transportu mu sie zrobiło  panowie wypowiedzcie sie w miare szybko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj