Polecane posty

karolr2    767

podaj jej enro jeszcze raz bo to małe stężenie 20cm i dobrze by było podać hipralone 10cm do mięśnia i pyraldine też 10 do mięśnia działa rozkurczowo i przeciwbólowo będziesz widział co się będzie działo a widziałeś żeby oddawała mocz przeważnie rano jak zajdziesz obrządzać i jak wstanie to ją przypilnuj i patrz na kolor czy nie ma krwi w moczu a i jeszcze jedno zobacz czy w okolicach uszu, szyi i pachwin nie ma kleszcza

 

Jeszcze zostało troche enro może z 15cm rano podam i przypilnuję. Innych leków nie mam więc czeka mnie przejażdżka do weta jeśli się nic do jutra nie zmieni. Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja nie widząc cielaka mogę tylko gdybać napisać najczęstsze przypadłości po objawach jakie kolega opisuje może być pęcherz może przejedzenie ale równie dobrze może mieć robaki czasami drobny pierdołek chwilę poobserwować i już wiesz ale trzeba widzieć...dlaczego w waszych gospodarstwach nie macie podstawowych leków takich jak kofeina,pyralgina, witaminy czy wapno i np. oxywet przecież w niektórych przypadkach zanim by lekarz przyjechał to było by po ptokach nie chcą Wam zostawić leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może dla tego że nie mając podstawowej wiedzy można bardziej zaszkodzić niż wyleczyć. Cielak dzisiaj już ok nie tupie i jadł normalnie jak inne. To pewnie było przejedzenie. Właśnie jakie lek zakupić na takie bóle brzucha bo już miałem kilka razy taki przypadek że cielak tupał nogą, wstawał i się kładł. Widać było że go boli brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

flaszkę bimberku nie koniecznie super jakości inni dają wódkę ja jak nie mam bimbru też wódkę podaję ale bimber najlepszy i pyralginę tylko weś sobie całą setkę to grosze kosztuje a na wiele rzeczy pomaga i używaj wedle tego co napisałem wyżej. dobrze że to się tak skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Bimber żeby ustał musiałby mieć rogi :) Dobrze że są na tym forum osoby co mają jakieś pojęcie i jak trzeba to się podzielą wiedzą. My mieliśmy już kiedyś okazję się spotkać w agrostarze tak myślę że wtedy to ty byłęś.

Może ktoś wiek jak się ustawia komputer żeby błędy ortograficzne pokazywał program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

ja w Agrostarze bywam dość często i znam tam sporo ludzi czasami oni pomagają mnie czasami ja im i jakoś się to kręci, a gdzie kupujesz leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja mam problem z 7 miesięcznym byczkiem na ruszcie. Jakiś miesiąc temu złamał nogę (poślizgnął się) i od tamtej pory słabo jada, prawie caly czas leży, wstaje tylko podczas wywalania obornika, żeby coś na szybko pożreć i napić się z poidła. Ma teraz wielkiego guza z prawej strony. Nie znam się na budowie bydła ale moim zdaniem to jest na wysokości kolana i to co mu wystaje to ta kość.

 

Napewno wielu z was miało takie przypadki, co w taki razie robiliście z cielakiem? Podejrzewam, że na byka na sprzedaż w przyszłości nadawał sie już nie będzie i myślę, żeby teraz sprzedać go na rzeź. Słyszałem też coś o handlu bydłem pourazowym, ale strach się za to zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

sprzedaj możliwie jak najszybciej bo z każdym dniem tracisz poszukaj kogoś kto robi przeroby może lepiej weźmiesz chociaż tak na prawdę to nie możesz ubić starszego niż pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ten ma 7 miesięcy. Cielak ma 250 kg, więc może chociaż ktoś 500 złotych da. Dzięki za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Posiadam byczka mieszanca ok 4 tygodniowego kupilem go 2 tyg temu i jako jedyny ma ptoblemy z wstawaniem a od tyg nie moze sie podniesc i caly czas lezy, nie wiem co mu jest dalem mu witaminy,selen szczepionke z antybiotykiem, a takrze jakiest tam , bo myslalem ze to odwapnienie. Dodam ze z tego miotu 13 sztuk jakie do mnie przyjechalo 2 nie przezyly wiec jest 11 i ten. Jeden ma problemy. Nie wiem co mu jest, je normalnie tylko troche kaszle po jedzeniu ale to normalne bo karmie go na lezaco i troche moze mu sie dostawac do drog oddechowych tego mleka. Mysle ze moze ma jakis reumatyzm albo uposledzony szlak metaboliczny moze? Bardzo prosze o pomoc.

 

 

Posiadam byczka mieszanca ok 4 tygodniowego kupilem go 2 tyg temu i jako jedyny ma ptoblemy z wstawaniem a od tyg nie moze sie podniesc i caly czas lezy, nie wiem co mu jest dalem mu witaminy,selen szczepionke z antybiotykiem, a takrze jakiest tam , bo myslalem ze to odwapnienie. Dodam ze z tego miotu 13 sztuk jakie do mnie przyjechalo 2 nie przezyly wiec jest 11 i ten. Jeden ma problemy. Nie wiem co mu jest, je normalnie tylko troche kaszle po jedzeniu ale to normalne bo karmie go na lezaco i troche moze mu sie dostawac do drog oddechowych tego mleka. Mysle ze moze ma jakis reumatyzm albo uposledzony szlak metaboliczny moze? Bardzo prosze o pomoc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jaki selen podałeś dokładna nazwa z butelki podaj mu wapno 20cm do mięśnia i 20cm pod skórę dobrze by było podać kroplówkę żeby go nawodnić razem z kombivitem podawaj mu całe jajka najlepiej jak by poszły ze skorupkami w ten sposób najszybciej możesz określić czy jest odwapniony żuć przed nim skorupkę z jajka jeżeli ją szybko zje to będziesz miał odpowiedz co jest grane a i jeszcze jedno nie może leżeć na mokrym i cały czas na tej samej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianklat    0

Moje cielaki mają słaby apetyt i mało jedzą kiszonke z kukurydze i powiem to że dawałęm i m sol kuchenom i czy to mogło to spowodować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

jak długo dostają tą kiszonką , może zepsuta , czemu miała służyć ta sól

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

sól pewnie zastępowała tradycyjną w kostce... tak myślę :)


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

Z jajkiem sprobuje dostł wapno cpdziennie przez tydzien po 10cm i nic selen nie wiem jaki bo to sam poprosiłem weterynarza o selen a on nabrał strzykawke i kazał dac. Ciezko okreslic co to jest, a niestety nie ma u nad w okolicy jakis wyspecjalizowanych weterynarzy.

 

 

 

Z jajkiem sprobuje dostł wapno cpdziennie przez tydzien po 10cm i nic selen nie wiem jaki bo to sam poprosiłem weterynarza o selen a on nabrał strzykawke i kazał dac. Ciezko okreslic co to jest, a niestety nie ma u nad w okolicy jakis wyspecjalizowanych weterynarzy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

a jak się zachowuje drżą mu mięśnie jak wygląda jego oko(gałka oczna) przypadkiem nie jest zapadnięte jaką ma temperaturę jak wchodzisz do obory to interesuje go że coś się dzieje czy raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886

Witam temat troche odgrzewa, ale dzis przy wieczornym pojeniu zdechł nam cielak. Cielaki miał ok miesiąca może mniej, normalnie biegał po kojcu ze wszystkimi podszedł do picia i po ok minucie sie przewrócil myślałem że inny cielak go przepchnął bo akurat sie ruszyły ale próbował wstac i ustał w bardzo dużym rozkroku moze z 5-10 sekund i znowu sie przewrócił, pare razy zaryczał i powierzgał nogami i zdechł. Nie wiecie co mogło być przyczyną? Dostał jakby jakiegoś paraliżu, żadnych objawów nie zauważyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Najlepiej żeby wet sekcję zrobił ale najprawdopodobniej cielak się zalał przy pojeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piech    0

witam mam pytanko kupilem byczka takiego z 200 kg itak zabardzo niechce jesc a daje do jedzenia wyslodki buraczane i siano a i ospe to siano je a reszte to tam memrze a wode pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj