Polecane posty

krzysiek79w    31

jeżeli będziesz miał przeciągi w budynku to jnfekcje murowane ciągle będą problemy wymiana powietrza to z tego co pamiętam to 6-o krotność kubatury budynku na godzinę ale nie przeciągi wystrzegaj się tego bo problemy będziesz miał na własne życzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Wiadomo, że bez przesady z tym wietrzeniem... Lekki przewiew w budynku, tak jak napisałem ;) same odwietrzniki w górę nie dawały rady, teraz porobiliśmy przymykane wloty na ścianach południowej i północnej naprzemiennie tj. nie naprzeciwko siebie, żeby wymiana powietrza była ale nie przeciągi... Jak ściany robią się mokre (skrapla się woda) to znak, że trzeba uchylić...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Witam

Mam problem z cielakiem chyba problem. Normalnie je tzn wypije mleko(podaje z wiaderka ze smoczkiem wys ok 50cm) zje trochę kuku i owsa (oba z gniotownika) chwile pochodzi i się kładzie

cielak(HO) ma koło 1,5tyg. temp. koło 38,3

Czy to że się szybko kładzie to coś może mu być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

o której porze dnia mierzyłeś mu temp. wygląda ze jest ok. może taki charakter biegunki nie ma, nie dycha, łzy mu nie lecą, nie kopie się po brzuchy po jedzeniu a co z moczem widziałeś jak oddaje mocz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Witam.Wczoraj cieliła mi sie krowa.Poród przebiegał prawidłowo..nie było wiekszych problemów,cielak wydawał się być zdrowy..ale po około 2-3 godzinach cielak padł..i nie wiem co było tego przyczyną.. :( wszystko było przypilnowane jak należy..krowa w miare lekko się wycieliła..nie było szarpania czy ciągniecia przez siłe.Pierwszy raz się spotkałem z takim zdarzeniem ;( i nie wiem czemu cielak padł..nie było po nim widać objawów choroby.Miał ktoś z Was taką sytuacje u siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

dziadek mawiał ze jak cielak sie wycieli i zaryczy to padnie i kiedys miałem taki przypadek ze doby nie przezył a wygladał ok , ewentualnie dobry wet i sekcja i cos stwierdzi lub nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Może się wodami płodowymi zalał albo kawałek łożyska mu w gardle utkneło i się udusił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

cielak nie zaryczał,a wodami sie nie zalał..łozyska nie miał w gardle,nie wiem co było przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

tak naprawde jedynym pewnym sposobem na poznaniee przyczyny smierci tego cielaka jest oddanie go do weta na sekcje... kazde inne wymyslanie przyczyn to loteria i kazdy moze miec racje albo nikt... jednak sekcja nie jest oczywiscie za darmo.. jezeli taki przypadek w niedalekiej przyszlosci by sie powtorzyl to polecam wtedy o takim czyms pomyslec bo moze jakas powazniejsza przyczyna..i wtedy warto zainwestowac ok 200-300 zl w taka sekcje dla dobra reszty stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Nam akurat po inseminacji urodziło się krzywe ciele, ma wywalony język na lewo, a ogon na prawo, musieliśmy zabrać go od krowy bo nie mogło pić mleka. Weterynarz mówił że to jakieś porażenie, albo wada, do krowy podrzuciliśmy kupione ciele, a krowa na koplu znalazła sobie czerwoną jak swoją jałówkę i ją karmi, i wówczas tamta podrzucona się dołancza. Te ciele było po inseminacji???? Jutro może wrzuce zdjęcie tej jałóweczki

u mnie była podobna sytuacja, z tym ze porod był sporo przed terminem i ciele martw, cale pokręcone, pierwiasta zacielona bykiem, jako jedyna się zacielila, po za tym żadna krowa nie zlapala, na ok 15 szt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

Na początku grudnia kupił M. cieliczki kilkutygodniowe, ostatnio jednej z nich wyskoczyły guzy na policzkach, M. ponakłuwał, wycisnął ropę, i jest ok, ale dziś następne inne cielaki to maja. Był wet dostały como-jet mówił ze to bakteryjna cos.. miał ktoś cos takiego, wyleczyliście to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

najpredzej pojawila sie promienica a przy niej podaje sie min. streptomycyne, dobrze jest zdezynfekowac kojce i odizlowac chore od zdrowych cielat


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie dzisiaj jeden rano nie chciał jeść wieczorem też nie a wczoraj było normalnie. Temperatura 38.6 na rzadko się załatwia i tupie nogą,leży jak inne jedzą. Dostał enrocin 20cm bo maiłem do jutra nie przejdzie to dzwonię po weta. Waga około 150kg myślę że może za dużo się najadł i ochwatu dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Coś w tym stylu ale bardziej jest to widoczne jak wstanie bo wtedy tupie. Mam taki proszek do rozrobienia z wodą kupiłem kiedyś u weta.. dla cielaka co miał wzdęcia to mu jutro podam i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

sonda i neopropiowet


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

co rozumiesz przez to że mach nogą(która noga tylna czy przednia bo to ma znaczenie) znaczy chce się kopać po brzuchu czy tak jak by miała skurcze. ja bym obstawiał na pęcherz podaj pyralgibę 10 cm albo coś jej zaległo zrób jej wlew 250ml.wódki(najlepiej bimberek)250 słodkiej ciepłej wody (woda ma być bardzo słodka) powinno być ok. enro(ilo procentowe?) podaje się dwukrotnie.nic z tego co napisałem jej nie zaszkodzi nawet gdyby było całkiem co innego. czasami takie boleści są przy intensywnym rozwoju,a może odrobaczałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

tylne nogi to bule układu pokarmowego -żołądek,kolki rozmaitego pochodzenia ,pęcherz moczowy (pęknięty pęcherz)zaś przednie nogi to bardzo silny bul np. po podaniu nie których leków,skręt kiszek zapalenie nerek (kolka nerkowa)lub brak pracy żołądka(dłuższy temat) a jeszcze inny objaw o którym nie wszyscy może wiedzą to nie wydolność krążenia objawia się to tym że jak taki cielak wstanie lub zostanie zgoniony strząch*je się wygląda to tak jak by wyszedł z wody i chciał się osuszyć podobnie jak pies bardzo często można to zaobserwować po dość długim leczeniu silnymi lekami lub gdy cielak ma wadę wrodzoną niechętnie pobiera pasze i szuka ustronnego miejsca najczęściej tam gdzie jest dobra wymiana powietrza,

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

co rozumiesz przez to że mach nogą(która noga tylna czy przednia bo to ma znaczenie) znaczy chce się kopać po brzuchu czy tak jak by miała skurcze. ja bym obstawiał na pęcherz podaj pyralgibę 10 cm albo coś jej zaległo zrób jej wlew 250ml.wódki(najlepiej bimberek)250 słodkiej ciepłej wody (woda ma być bardzo słodka) powinno być ok. enro(ilo procentowe?) podaje się dwukrotnie.nic z tego co napisałem jej nie zaszkodzi nawet gdyby było całkiem co innego. czasami takie boleści są przy intensywnym rozwoju,a może odrobaczałeś?

 

enro 5% raz tupie w beton raz tak jakby po brzuchu chodzi o nogę tylnią i kupę robi na rzadko. Do jedzenia się nie rwie ale coś tam siana skubie i widziałem że później przeżówa. Tak w poniedziałek było podane po 6cm bovitrochovac i wit e z selenem po 10cm. Inne jedzą normalnie ale zostaje im żercia w korycie, chciałem przejść na system żeby miały jedźenie nonstop ale chyba wróce do normowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

podaj jej enro jeszcze raz bo to małe stężenie 20cm i dobrze by było podać hipralone 10cm do mięśnia i pyraldine też 10 do mięśnia działa rozkurczowo i przeciwbólowo będziesz widział co się będzie działo a widziałeś żeby oddawała mocz przeważnie rano jak zajdziesz obrządzać i jak wstanie to ją przypilnuj i patrz na kolor czy nie ma krwi w moczu a i jeszcze jedno zobacz czy w okolicach uszu, szyi i pachwin nie ma kleszcza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj