Polecane posty

krzysiek79w    31

te odrobaczenia w jakich odstępach były i czym , chorował ? nie robi bokami? Hereford to garbienie to tak jakby niedobory były witamin (vitaselen 7-8cm)przeciwdziała takim sprawom zrobi się żywszy musi mieć dostęp do lizawek z selenem (czerwone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

tez miałem podobny problem mianowicie zeszła sierść z pyska, lekka biegunka, drżenie po napojeniu, zgrzytanie zebami i spadek wagi dostał przez kilka dni coś na bazie elektrolitu teraz już z powrotem pije mleko i skubie ziarno kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ma problem z cielakiem otóz ma już ponad 2 miesiące i nie chce nic jeść. mleko pije praktycznie w każdej ilości, ale pasze stałe go wogóle nie interesują. prubowałem kilku rodzajów granulek, ale nie chce jeść, tak samo nie trąca siana. ograniczyłem mu mleko do 2 litrów na odpój, ale to spowodowało tylko tyle, że cielak zchódł, a jak nic nie jadł, tak nie je. podrzućcie jakieś pomysły, bo mi sie skonczyły.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Daj mu więcej czasu lub dokup drugiego cielaka, tak dla towarzystwa.Razem prędzej się uczą jedzenia a jak daje się im paszę to będą ją wyjadać przed sobą.

Jak masz miejsce koło krowy przy żłobie to tam go trzymaj, nauczy się podpatrując krówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

przez ok. 8 tygodni przebywał w zagrodzie z innym cielakiem i tamten jadł beż żadnego problemu. teraz w zagrodzie obok są 2 inne cielaki i one jedzą bez problemu i ten chory ma bezproblemowy kontakt wzrokowy z nimi i nic nie je. w tym wieku jeżeli cielak nie interesuje się paszami stałymi przy ograniczonych porcjach mleka, to znaczy że jest z nim coś nie tak.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

cielak w tym wieku powinien mieć ponad 100 kg i treściwą paszę powinien iuż dawno wcinać ,po prostu nie ma prawidłowo wykształconego układu pokarmowego,zbyt długo podajesz mlekopan nic mu nie będzie stopniowo ujmuj mlekopan i wstaw mu wiaderko lub kasterkę z wodą nauczy się, pasza stała :całe ziarno QQ cały owies i otręba pszenna stały dostep do siana lub słomy. to nie problem :)

Edytowano przez krzysiek79w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Mam problem bo cielak 3 tygodniowy strasznie cięzko oddycha, tak jakby miał zatkany nos no ale nie ma, wet był tał coś tam rozkurczowego i przeciwzapalnego oraz enroxil który kazał na 2 dzien powtórzyc, tak zrobiłem, pare dni juz było dobrze i znowu wrócił cięzki oddech, leki powtórzone i nic teraz juz nie pomaga, cielak leży sie dusi, wet powiedział że nic innego nie moznna już zrobić, to tylko czekać aż zdechnie. Co to może być. PILNE!!!!!!!!!!!!

 

Już za póżno.

Edytowano przez arni251

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Witam

Mam problem z cielakiem. Ma miesiąc i stoi z dwu miesięcznymi cielakami które dostają drobno pokrojone ziemniaki. Prawdopodobnie musiał zasięgnąć ziemniaka jest osowiały i bardzo mało pije preparatu mlekozastępczego. Nic nie je. Dałem mu sodę rozrobioną z wodą i za ok 10 minut podałem mu jeszcze 2 setki wódki. Czy pomoże mu to co podałem czy wezwać weterynarza. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Zjadł tego ziemniaka i boli go brzuch. Nie truj takich małych cielakow . Daj mu kilka dni to odbije. Jest za mały na takie wynalazki. Daj nawet rocznemu dziecku Mac Donalda to zobaczysz jaki będzie osowiały . Ale uważaj na niego dalej bo może dostawać zapalenia płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

co ma piernik do wiatraka??? a co płuca mają z tym wspólnego?? daj mu jeszcze raz ze 2,5 setki bimberku 1 setkę wody i 1 setka oleju-oliwy moze być rycyna(wedle zaleceń na ulotce)musi go przeczyscićbo mu tu zaległo jest jeszcze źle wykształcony jakies witaminy typu VITASELEN 7 cm.i pyralginę 10cm za dzień dwa będzie ok. nie dawaj ziemniaków bo one nic nie dają lepsza marchew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Nie jesteś na 100% pewien ze to od ziemniaków i jeżeli jest osowiały i niechce jeść więc trzeba być czujnym tak czy nie ? Krzysiek 79w ja miałem przypadek ze od braku apetytu sie zaczeło i zakończyło zapaleniem płuc więc sory... Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

Panowie kolega Hereford ma racje. Cielak rano nie wstawał gorączka 41 stopni, od razu zadzwoniłem po weterynarza i stwierdził zapalenie płuc. Podał lekarstwa. Ciele o 2 godzinie po południu piło już mleko. Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

:-) jednak uważam że krzysiek79w ma największe doświadczenie jeśli chodzi o odchow na tym forum. Przeczytałem wszystkie posty kolegi K . I naprawdę dużo mi pomogły dużo z nich korzystałem i korzystam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

kolego na jedno oko czy obydwa?

zrobiły sie takie białe gęste mleczne gałki?

jezeli nie jest to uszkodzenie jakies mechaniczne (zadrapanie) to pewnie jest to infekcja i dobrze byłoby mu podac masć z antybiotykiem w gałki oczne i po dwóch dniach powtórz, o ile nie jest za pózno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na obydwoje oczu nie wiem wydaja sie normalne ale ślepy jak pień co mu sie stało nie mam pojęcia i kiedy tez nie wiem sadza po jego kondycji z dobry tydzień głodował i jakoś tydzień temu go widziałem był razem ze stadem i nic mu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Witam

2 tygodnie temu się ocieliła mi krowa, ale że mnie nie było to ciele przez ok 3 godziny nie było doglądane i miałem potem problemy bo nie chciało samo pić. Musiałem sam je zalewać i chyba zakrztusiło się przy tym zalewaniu. Cały czas dyszy, oddycha szybko ok 1 oddech na sekundę, głośno i ma mokrą sierść. Już samo pije ale marnie wygląda i co z tym zrobić. Przejdzie cielakowi - mieliście taki przypadek.

 

Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam

ZPB

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Pieronem dzwoń po weterynarza!Najprawdopodobniej zapalenie płuc.Jak wet kumaty to Ci cielaka uratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Po pierwsze to nie dzwoń bo to tylko koszt jak do ciebie przyjadą tylko sam jedź i powiedz w czym rzecz najprawdopodobniej to zapalenie pluc... Dostaniesz antybiotyk i "kopniaka" ewentualnie wez jakis proszek na wzmocnienie zeby lepiej pił...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1542    0

witam mam problem z cielakiem 3 tygodniowym.Stał w zagrodzie razem z innymi i ciągali go za pempa i wziełem je rozdzieliłem jednak coś mu wystaje a na dodatek w niekturych miejscach schodzi mu sierść prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

damian 1542 uzyj dziekcia i po problemie wojciech676DT ten cielak może mieć niedobó witaminy B1 podaj mu10cm COMBIWITU powinno załatwic sprawę. tracker djagnoaowanie czego kolwiek zaczyna sie od mierzenia temperatury to podstawa bo bardzo czesto oprucz antybityku trzeba podac leki przeciw zapalne lub obniżajace temp.ewentualnie kofeinę i wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj