Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damix    2

Długo się nie zastanawiaj tylko dzwoń po weterynarza. Kiedyś mój wujek mówił o podobnym przypadku i też używał jakąś maść i tak nic nie pomogła cielak tylko cierpią w końcu wziął za telefon zadzwonił po weterynarza i w ciągu chyba dwóch dni pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

A wiec weterynarz był... i stwierdził ze po tym lekarstwie mogło tak wyjść i mam się nie martwic i niczym nie smarować bo po kilku dniach samo zejdzie i chyba miał racje bo już ma mniejszą opuchliznę niż wczoraj :P dzięki wszystkim za rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No wiem ja tez tak robię ale i tak wyszły takie opuchnięcia lecz już dosyć zeszył ;) A ty na co szczepisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja nie szczepie bydła. Nieraz jak cielaki chorowały t im coś tam wstrzykiwałem, na gorączkę chyba? W tym roku chce odrobaczyć cielaki przed pójściem na pastwisko. A na co można szczepić bydło wogóle bo nie jestem w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Mam problem z cielakiem. Już 2 dzień leży głową na dół i ciężko dyszy. Mleka nie chce pić i nie wiem co z nim? Co mu może dolegać? Proszę o pomoc


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5
Napisano (edytowany)

Prawdopodobnie zapalenie płuc. A ma biegunkę?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Witam. Kilka dni temu ocieliła się nam krowa. Miała bardzo a nawet mogę powiedzieć strasznie dużego cielaka. Cielak ten, od razu po porodzie wydawał się dziwny, później nie chciał wstać, ciągle wymachuje nogami we wszystkie strony i łbem, ma dziwnie odchyloną do tyłu głowę. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem ? Czy może lepiej skrócić cierpienie tego zwierzaka i go dobić ? Proszę o rady, pozdrawiam :)

 

Ps. Pije mleko dobrze, tylko ciągle beczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek21    0

A wogóle wstał i chodzi Ci ten cielak?

Edytowano przez Jasiek21

Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Takie objawy sugerują na typowe porażenie porodowe. Ma miejsce, kiedy cielę podczas porodu zostało podduszone w wyniku zerwania, lub mocnego zaciśnięcia się pępowiny. Jeżeli to trwa już kilka dni to marne szanse.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek21    0

Ja kiedyś też miałem cielaka z porażeniem to wogóle nie mógł wstać na przednie nogi.

Edytowano przez Jasiek21

Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie, zmienianie i jakiekolwiek manipulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

U mnie niedawno był taki byczek mięsny i nie miał odruchu ssania po 2 tygodniach wlewania na siłę mleka nauczył się ssać krowę, ale już go sprzedaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Nie nie wstał, tylko leży i macha bezwładnie nogami i głową. Są jakieś szanse, żeby wstał i czy weterynarz tu coś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Możesz popytać się, ale wet. chyba nic nie wskóra. Na uszkodzony mózg jeszcze nie wymyślili leku.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Tez tak miałem ciężki poród weterynarz mówił ze to niedotlenienie mózgu u mnie po dwóch dniach minęło jak pije mleko może się ogarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U nas było takie coś kilka razy ale po paru dniach zawsze było ok. Ale warto poradzić się weterynarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Warto poradzić się weterynarza, moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzenie neurologiczne(byłaś przy porodzie?)możesz spróbować się pobawić; spróbuj położyć cielę z głową nieco wyżej niż reszta ciała, połóż mu na głowę zimny okład, a wogóle obmacaj głowę, czy nie ma widocznych uszkodzeń czaszki, Jeżeli tak- to skróć cierpienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka120    342

Warto poradzić się weterynarza, moim zdaniem objawy wskazują na uszkodzenie neurologiczne(byłaś przy porodzie?)możesz spróbować się pobawić; spróbuj położyć cielę z głową nieco wyżej niż reszta ciała, połóż mu na głowę zimny okład, a wogóle obmacaj głowę, czy nie ma widocznych uszkodzeń czaszki, Jeżeli tak- to skróć cierpienia :(

Nie, niestety nie byłam przy porodzie ale tata mówił ze łatwo się wycieliła. Dzięki za porady, zrobię tak jak mówicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ddeutzdx110    0

Trzy dni temu ocieliła mi się krowa , ale 10 dni przed terminem .Mam urządzenie do wyciągania cielak od tej krowy cielak był bardzo duży i naddatek wyszedł tyłemm strasznie ciężko szło. cielak jest teraz słaby nie chce chodzi mało pije mleka jest słaby i podejżewam że ma przeciągnięte nogi od tego urządzenia . Weterynarz przyjechal dał mu witaminy ale to nic nie daje. ja go rozmazowuje i pomagam mu chodzić ale i tak to nic nie daje . Co zrobić pomóżniec (Sorki że tak szczegółowo się ropisałem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Miałem podobny problem wazne jesty zeby pił mleko a jak niechce trzeba wlac mu sondą bo inaczej jak niebedzie pił to nie bedzie miał energi powinien po jakims czasie wstac u mnie wstał dopiero po 5 dniach mozesz mu podać ogolny antybiotyk na wzmocnienie napewno pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

To,że krowa wycieliła się 10 dni przed terminem jest w granicach tolerancji.Zgadzam się z przedmówcą,że bardzo ważne jest,aby cielę jednak piło mleko.Jak oddycha?Przy porodzie pośladkowym istnieje niebezpieczeństwo zachłystowego zapalenia płuc(pępowina przygnieciona przez obręcz miedniczną krowy zmusza cielę do szukania oddechu)Jeżeli słyszysz szmery w płucach(przyłóż ucho)to niestety rokowania są ostrożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Nam niestety jesienią padło cielę które się urodziło 14 dni przed terminem, pierwsze 24 godziny było jako tako, piło, wstawać próbowało, ale samo nie potrafiło ustać, ale później zaczęło ciężko oddychać, było chłodne, chociaż było ciepło w pomieszczeniu, i po cielaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taisa    0

Witam mam problem z dwutygodniowym cielakiem, objadł się sianem i teraz nie chce pić mleka i jest osowiały, ma trudności ze wstaniem, a jego zołodek nie pracuje( tak sadzę). Czy ktoś wiem jak mu pomóc ? proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
    • Przez Kkarolek94
      witam sprzedam 2 byczki miesne i 2 jałówki miesne cielaki w wieku około 3 tygodni cena za jałówki 550-600 za byczki 900-1000 telefon 693-613-463
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj