Krystian93r

Riverre Casalis-najlepszy kombajn do zbioru kukurydzy?

Polecane posty

Adik_ziel    3

A jak sie nazwa ten kombajn ? Nie lepie Bizona i heder do kukurydzy?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

a class z jakom przystawkom u ciebie chodzi bo mam takiego i też myślałem o przystawce ale sobie odpuściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
a class z jakom przystawkom u ciebie chodzi bo mam takiego i też myślałem o przystawce ale sobie odpuściłem

 

W clasie mamy przystawke 4 rzędową MFKA 4023 czy jakos tak ;) ale nie polecam jej do clas'a bo trzeba ja przerabiac,u nas ona wcześniej śmigała w bizonie. Co prawda po przeróbce już śmiga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas we wsi mają dwa Casalisy. Były kupione z byłych Pgr-ów. Z silnikami nie ma problemów. Ale inne elementy sie juz troche sypią.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

silniki to one mają dobre...Inne elementy się sypią bo są stare.
Z dostępem do częsci to jest tak: nie posiadamy już tej maszyny,nie służy juz nam od jakichs 5 lat więc nie wiem. Ale zostało nam po nim sporo częsci:silnik,zwolnice ze skrzynią..i i wiele wiele innych(gdyby ktos zechciał kupic pisac na gg)

Edytowano przez Krystian93r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
ja mam taki kombajn

co rok trzeba go naprawiać i co rok sie psuje

A tak przewaznie co sie psuje? pewnie na dużo ha robi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD7600    0

Mamy pierwszy sezon i jak narazie dobrze sie spisuje tylko przystawki mają troche słabe bo nie mają docinacza {jedziemy mulczerem} ale planujemy załozyc z classa 4 rzędy z docinaczem :D Bardzo dobrze czysci,szybko kosi,silnik mercedesa nie do zdarcia.W tym sezonie skosił 13 ha bez wiekszych problemów w nastepnym roku bedzie miał za zadanie skosić OK 30 ha :)

piście co wiecie na temat tego kombajnu.

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni wstecz ktoś wstawił parę fotek tego sprzętu. Widziałem przedwczoraj na allegro z 77r. Jeśli jest słaba dostępność części to nie warto się pakować w taki sprzęt.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Byłem dzisiaj oglądać z wujkiem tego Casalisa z 77 i nawet dość dobrze się prezentuje silnik też fajnie chodzi.Pojawia się tylko kilka pytań. Jak sobie radził z koszeniem jak z wydajnością. Czy da się zamienić oryginalną przystawkę bez docinacza i w której przeraża ilość przekładni kątowych na taka z docinaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0

Wydajnnośc ma dużo lepszą od Bizona no bo jest zaprojektowany tylko do kukurydzy...Więc z wydajnością nie ma problemu. Przystawkę po paru przeróbkach pewnie by się udało założyc inną pewnie. Chociaż nie wiem czy jest sens , u nas kosił bez docinaczy i orka szła spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez mccormickc90max
      Witam Kolegów,

      Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj