Mf255fan

Naprawa zbiornika

Polecane posty

Mf255fan    6

Witam 

Mam do naprawy zbiornik w beczkowozie mianowicie przegnił od spodu i teraz pasowałoby wymienić blachę tylko jak ją tak wygiąć aby ładnie to pasowało ? Macie jakieś sposoby ? I z jakiej grubości zrobić to dno?

bukat82    356

Zależy w jakim miejscu, jaka blacha, ja kupę lat temu łatałem w ten sposób że dogniatałem na boku beczki blachę posmarowaną jakimś klejem czy uszczelniaczem i nitowałem po kolei dociągając ją do beczki.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż . . .

tomekzet    38

Wygięcie to nie jest jakiś tam wielki problem, na lepszych składach z wyrobami hutniczymi (a pewnie i tak musisz taki odwiedzić)  z reguły mają odpowiednie giętarki do blachy. Wycinasz stary kawałek, bierzesz go na miare i tam ci już wszystko powinni dogiąć. Największym wyzwaniem to będzie pospawać to do kupy mocno i szczelnie.

A grubość blachy? Najlepiej taka jaka była do tej pory, może być minimalnie grubsza, ale w żadnym razie nie powinna być cieńsza ...

Edytowano przez tomekzet

Wiadomość z agroFakt.pl

Mf255fan    6

Dobra jeśli nie znajdę zakładu który by mi wygią tę blachę to czy jestem wstanie sam dogiąć arkusz blachy np. 7 mm o wymiarach 3mx1.2m?

tomekzet    38

Teoretycznie da się to zrobić domowymi metodami, ale otwarcie mówię że to strasznie duży wysiłek i efekt będzie taki sobie (blacha nie będzie wygieta gładko, jednym ciągiem, i będzie zbita i pofałdowana od narzędzi)

Mf255fan    6

Właśnie tego się obawiałem, ale nie znalazłem nic na internecie o walcowani blach w okolicach Nnowego Targu :mellow:

tomekzet    38

Niekoniecznie musisz szukać walcowni, takie sprzęty mają często dobre zakłady ślusarskie, ewentualnie możesz zapytać w remelu w Nowym Targu ...

Tak swoją drogą to ja bym się zastanowił nad tym remontem, bo jak już dół przegnił to z reguły góra też już będzie taka sobie, i może się okazać że się narobisz a za rok wylecą dziury w pozostałych miejscach i znowu będzie problem ...

andrzej78    57

Osobiscie naprawiałem beczkę 3 tys litrów ,długośc 3m ,z obwodu beczki  wyciąłem 160cm plus po 10 cm na zakłądkę .Zastosowałem arkusze 2x1 m o grubości 4 mm..Zmierzyłem potrzebną długość po obwodzie i na tej długości ,długość cięciwy i pasowało idealnie ,gięte na walcarce.Przy grubości blachy 7mm podejrzewam ,że nie ma sensu naprawiać,lepiej kupić beczkę z hydroforu.Wracając do postów wyżej .potrzebna jest dobra walcarka ,żeby wygiąć blachę 4-5 mm o szerokości 1m a co dopiero 7mm. Myślę ,że koszt samej blachy to ok 800-900 zł.do tego walcowanie, kilkanaście tarcz ,żeby przeciąć starą beczkę ,może szlifierke trafi,potem spawanie ,farba ,konseracja .Reasumując poniżej 1,5 tysiaka się nie da.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jd6220
      jaki mam wybrac beczkowóz około 5 - 6 tys. litrów aby był tani i dobry ??
    • Przez Matz
      Tak jak w tytule, lepszy byłby z Pomotu czy z Meprozetu? Interesuje mnię Pomotowska 6700l a z Meprozetu 7000l. Proszę o odpowiedzi od ludzi co mieli z nimi styczność
    • Przez Pawel93puma
      kupie beczkowóz , wóz asenizacyjny  10 000 l-13 000 l w super stanie .
      Po całkowitej odbudowie lub tzw prawie nówkie 
      Z dużo  i wydajano pompo  
      2 zaworami  o dużej średnicy jednym koniecznie hydrauliczny , najlepiej ( tylnym i bocznym) ale może być i oba z tyłu 
      fundusz do 30.000 zł że bardzo mi się spodoba to troszkę  więcej 
    • Przez pawel6200
      Pacjent joskin modulo 2 
      Przy gornej czesci silownika znajduje sie nakretka z filterkiem stalowym, z danej nakretki cieknie duzo oleju, od czego jest ta nakretka I czemu olej ucieka
      Pozdrawiam

• Przez domel27
      witam. Orientuje sie ktoś może czy dostane gdzies sama beczke-zbiornik ? moja niestety zgniła i ja zassało do środka

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.