Polecane posty

Waldekps2    2

Ja nie mam anteny tylko cieniutki drucik miedziany i odbiera dobrze radio. Pawel07 możesz też minus zamiast do akumulatora podłączyć do masy ciągnika. Lampka nie bedzie ci sie zapalała przez antene ale bedziesz musiał włączyć prąd żeby radio działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Podłącz mase do ciągnika i będzie git, ja mam podłączony jeden kabel do akumulatora:+ a drugi- do śruby w kabinie. ps jak ma zastąpić antene drutem chodzi mi jak podłączyć bo mam takie gniazdo wielkości wtyczki od klawiatury; żeby się trzymało.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ja mam akurat wtyczke z kawałkiem kabla wystające z radia to mi łatwiej było tam kabelek wetknąć tak żeby sie trzymał ale jak nie ma to można otworzyć radio i przylutować do wtyczki od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No tylko ja nie mam lutownicy a jak dałem zrobić rdio mieli przylutować kabelek i przykręcić silniczek i zrobić głośnik i 50 zł nie ma. Ja poszukam gdzieś jakiejś anteny z prawdziwego zdarzenia albo pokombinyje coś jutro jak będę miał czas, bo radio super tylko głośni wysłużony, ale nasz polonez jest już dość wysłużony więc z niego wyciągnę głośnik. Tylko jak to radio długo potrzyma jak się będzie kurzyc, bo o radio co ściąga to się nie boje tylko te kasety jak się zakurzy wtedy są problemy z odtwarzaniem. Ale szło by samemu przeczyścić??? :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

U mnie dwa lata chodzi i słucham tylko kaset i jest wszystko ok tylko nagrywanie kaset wkurza bo sie długo schodzi więc najpierw wypalam cd a potem sobie leci na wierzy i sie przegrywa na kasete. Jak sie radio mocno zakurzy to najlepiej je roskręcić i przedmuchac dokładnie sprężonym powietrzem a głowice wyczyścić spirytem. Ja jeszcze nie czyściłem u siebie a pracuje czasem w niezłym kurzu bo nie mam tylnej szyby. Poza tym 50 zetów za naprawe kaseciaka to sie raczej nie opłaci, chyba że to jakiś full wypasiony model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
U mnie dwa lata chodzi i słucham tylko kaset i jest wszystko ok tylko nagrywanie kaset wkurza bo sie długo schodzi więc najpierw wypalam cd a potem sobie leci na wierzy i sie przegrywa na kasete. Jak sie radio mocno zakurzy to najlepiej je roskręcić i przedmuchac dokładnie sprężonym powietrzem a głowice wyczyścić spirytem. Ja jeszcze nie czyściłem u siebie a pracuje czasem w niezłym kurzu bo nie mam tylnej szyby. Poza tym 50 zetów za naprawe kaseciaka to sie raczej nie opłaci, chyba że to jakiś full wypasiony model.

 

50 zeta za przykręcenie silniczka, przylutowanie kabelka i zrobienie głośnika


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351
Skoro samo radio jest odizolowane od masy i nie zapala sie przez nie kontrolka to pozostaje odizolpwać też antene. Poprostu radio ma oddzielną mase bezpośrednio od akumulatora a przez antene przechodzi ona na ciągnik. Nie wiem jak masz mocowaną antene ale musisz założyć ją tak żeby nie dotykała żadnej metalowej części ciągnika. Podłuż jakiś kawałek gumy pod mocowanie albo załuż w innym miejscu i bedzie ok.

 

No tak antene mam przykręconą do kabiny, ale jeżeli ją odizoluje to tak jak pisze zetor7540 radio będzie gorzej odbierać. Nie ma innego rozwiązania tego problemu? Narazie na noc wyjmuje antene z radia, ale wolałbym zrobić to tak abym nie musiał jej wyjmować :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Nie ma innego lepszego rozwiązania jak odizolować antene na jej mocowaniu. Nie bedzie łapała masy z ciągnika ale będzie ją miała przecież z radia więc odbiór pozostanie dobry. Dobrze mówie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Więc odizoluje antene i się wszystko wyjaśni :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Możesz też kabel z minusowej klemy podłączyć do masy ciągnika ja tak mam i wsadziłem pół metrowy drucik w to gniazdko od anteny i wyciągnołem przez boczne okienko i dotyka metalowych części ciągnika, odbiera za***iście tylko że drucik wystaje z pół metra do góry i jak bójnie wduedy zasięg zgóbi ale jak przestanie bujać drutem to jest gites :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Antene to ja mam samochodową. Ostatnio jak słuchałem muzy z karty SD to niektóre piosenki za wcześnie mi przerzuca.

Jak myślicie to wina karty czy radia. Karta nie jest jakiejś dobrej firmy była odrazu z radiem jako gratis, więc myśle ze to może wina karty. Co o tym myślicie?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
Możesz też kabel z minusowej klemy podłączyć do masy ciągnika ja tak mam

@UrsusCzesio jak bys podlaczyl kabel z minusowej klemy do masy to by ci stale lampka od pradu swiecila a wlacznik pradu by byl niepotrzebny. Napewno tak masz zrobione?

PaWeL07 podlacz karte do kompa i odtwazaj z niej muze. Zobaczysz czy tez bedzie za wczesnie przerzucalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Na pewno mam jeden do akumulatora a drugi do śruby w kabinie i nic się nie świeci a działa tylko przy włączonej masie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

To moze masz coś przerobione bo jak w ruskim podłączysz minusową kleme do masy to musi sie lampka zaświecić. Łatwo to sprawdzić. Wystarczy kawałek drutu dotknąć jednym końcem do klemy a drugim do masy, zreszta włącznik masy działa na tej zasadzie że styka lub rozłącza mase z klemą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Może masz tak jak ja miałem w starym radyjku na kasety. Wtedy miałem jeden przewód do + klemy a drugi (minusowy) przykręciłem pod jedną śrubę mocującą włącznik prądu. I było git, radyjko działało po włączeniu włacznika prądu. Ale to było stare radyjko bez podtrzymywania pamięci. Z nowym tak się nie dało.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

@UrsusCzesio

Może masz tak jak ja miałem w starym radyjku na kasety. Wtedy miałem jeden przewód do + klemy a drugi (minusowy) przykręciłem pod jedną śrubę mocującą włącznik prądu. I było git, radyjko działało po włączeniu włacznika prądu. Ale to było stare radyjko bez podtrzymywania pamięci. Z nowym tak się nie dało.

 

P.S Przepraszam że post pod postem ale komp mi zamulił i jakoś tak wyszło ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Sorki że post pod postem tu dla niedowiarków co mówią że nie słychać http://pl.youtube.com/watch?v=1i7KJ4JmelY co wy gadacie że nie słychać władka na oczy nie widzieli i wielcy mondrale :D :angry: . Radio na filmie zagłusza władka w srodku ciagnika nie słychać a muzyke owszem a i tak nie miałem na cały regulator. Aparat miałem na wysokości głowy traktorzysty


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Sorki że post pod postem ale mam sprawe nie cierpiąca zwłoki. Mam w domu taką kolumne moze wiecie od takiego duzego radia Unitra i znalazłem stare radio z Fiata 125p i przy niem do dłosnika jest takie gnizdo że idzie podłączyć kolumne, i chciał bym założyć do wladzia tą kolumne, nie wiem czy aku ją pociągnie ale myśle że tak bo jednak kolumien nie trzeba dodatkowo podłączać do prądu, pod kompa podlącze, a kolumienka super do władzia pasuje. Prosze o szybką odpowiedx kogoś kto sie zna na tym bardzo mi zależy


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jesli ta kolumna nie ma dodatkowego wzmacniacza i jest podłaczana tylko do radia to jedyny prąd będzie pobierany przez radio. Sprawdz jaka wartośc rezystancji ma radio a jaką głośniki w kolumnie. Jak dla mnie nie ma żądnych przeciwskazań do podłaczenia. A nawet gdyby radio grało cały dzień to przy aku od traktora to nie ma strachu że nie odpali. A w czasie jazdy to wiadomo jest alternator,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jesli ta kolumna nie ma dodatkowego wzmacniacza i jest podłaczana tylko do radia to jedyny prąd będzie pobierany przez radio. Sprawdz jaka wartośc rezystancji ma radio a jaką głośniki w kolumnie. Jak dla mnie nie ma żądnych przeciwskazań do podłaczenia. A nawet gdyby radio grało cały dzień to przy aku od traktora to nie ma strachu że nie odpali. A w czasie jazdy to wiadomo jest alternator,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Aha dzięki, Jutro się pobawie z tym, ah mój bra, rozdupcył radio, tam w srodkku od ustawianiu stacji coś się urwało i nie moge ustawic, ale chociaż kasety mam


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

JA tam mam radyjko w T 25 i nie trzeba kabiny. gra jak trzeba głośne radyjko pięknie gra. do niego mam taka kasetę z kablem zakończonym mały jackiem ją podłączam do MP3 i mam muzyczkę z mp 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki    0

Czyli reasumując jak to podpieliście żeby grało??? Mi głównie chodzi o radio a nie kasety - za dużo roboty z nagrywaniem kaset. + pod plusową klemę, czy gdzie indziej??? Szczerze to nie bardzo mi się uśmiecha podpinać bezpośrednio pod aku, czy radio z podtrzymywaniem pamięci też tak będzie działać bez utraty pamięci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Hmm ja to do aku i juz dziala bez zarzutów 5 minut i radyjko załozone podłączone, lalunia bez problemów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj