lukaszursus904

zetor 4011 niezależne sprzęgło WOM

Polecane posty

witam

Jestem w takcie remontu mojego zetorka z 1966r i przy okazji rozebranego sprzęgła pomyślałem o przerobieniu sprzęgła wom na takie jak ma zetor 7211 i pochodne.Kilka dni temu widziałem jak to mniej więcej wygląda w skrzyni biegów od chyba 5745 i ciekawi mnie czy bez problemowo dało by się kupić te wszystkie potrzebne części i zamontować u mnie w 40 ??? Ktoś coś takiego przerabiał jak z wałkiem przechodzącym przez korpus skrzyni ? tam chyba w 7211 jest większy otwór na ten wałek ??? takie rozwiązanie by mi bardzo ułatwiło pracę ciągnik pracuje dużo z wom (prasa,sieczkarnia pfmż z-305, beczkowóz rozrzutnik ) bardzo bym prosił o jakieś porady może ktoś akurat to przerabiał i mi coś podpowie ;)

z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Otwór jest większy byś musiał rozwiercać, musiałbyś kupić łożysko i tuleje łożyska 2 stopnia, widełki. Dzwignie do 1 i drugiego stopnia i prawdopodobnie jest pokrywa skrzyni inna. Jeszcze łapki 2 stopnia dojdą ;) Najlepiej jak byś rozebrał i dokładnie w jakimś dobrym sklepie, razem z katalogiem, porównał stare części z nowymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że łatwiej by było dołożyć druga pompe hydrauliczna

Nie o to chodzi potrzebuje tego sprzęgła do chwilowego zatrzymania maszyny np. na uwrociu :)

Otwór jest większy byś musiał rozwiercać, musiałbyś kupić łożysko i tuleje łożyska 2 stopnia, widełki. Dzwignie do 1 i drugiego stopnia i prawdopodobnie jest pokrywa skrzyni inna. Jeszcze łapki 2 stopnia dojdą ;) Najlepiej jak byś rozebrał i dokładnie w jakimś dobrym sklepie, razem z katalogiem, porównał stare części z nowymi

Ja to wszystko chciałem kupić od handlarza tam to zobaczyłem w jakiejś skrzyni :) na pewno było by taniej za kilka stów by mi to sprzedał tylko gorzej z tym otworem bo ten wałek na pewno nie przejdzie można by rozborować otwór frezem i wstawić odpowiednią tulejkę pod wymiar myślę cały czas nad tym mam to w 7211 piękna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj