lukaszursus904

zetor 4011 niezależne sprzęgło WOM

Polecane posty

witam

Jestem w takcie remontu mojego zetorka z 1966r i przy okazji rozebranego sprzęgła pomyślałem o przerobieniu sprzęgła wom na takie jak ma zetor 7211 i pochodne.Kilka dni temu widziałem jak to mniej więcej wygląda w skrzyni biegów od chyba 5745 i ciekawi mnie czy bez problemowo dało by się kupić te wszystkie potrzebne części i zamontować u mnie w 40 ??? Ktoś coś takiego przerabiał jak z wałkiem przechodzącym przez korpus skrzyni ? tam chyba w 7211 jest większy otwór na ten wałek ??? takie rozwiązanie by mi bardzo ułatwiło pracę ciągnik pracuje dużo z wom (prasa,sieczkarnia pfmż z-305, beczkowóz rozrzutnik ) bardzo bym prosił o jakieś porady może ktoś akurat to przerabiał i mi coś podpowie ;)

z góry dzięki :)

pawel94    21

Otwór jest większy byś musiał rozwiercać, musiałbyś kupić łożysko i tuleje łożyska 2 stopnia, widełki. Dzwignie do 1 i drugiego stopnia i prawdopodobnie jest pokrywa skrzyni inna. Jeszcze łapki 2 stopnia dojdą ;) Najlepiej jak byś rozebrał i dokładnie w jakimś dobrym sklepie, razem z katalogiem, porównał stare części z nowymi :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Myślę że łatwiej by było dołożyć druga pompe hydrauliczna

Nie o to chodzi potrzebuje tego sprzęgła do chwilowego zatrzymania maszyny np. na uwrociu :)

Otwór jest większy byś musiał rozwiercać, musiałbyś kupić łożysko i tuleje łożyska 2 stopnia, widełki. Dzwignie do 1 i drugiego stopnia i prawdopodobnie jest pokrywa skrzyni inna. Jeszcze łapki 2 stopnia dojdą ;) Najlepiej jak byś rozebrał i dokładnie w jakimś dobrym sklepie, razem z katalogiem, porównał stare części z nowymi

Ja to wszystko chciałem kupić od handlarza tam to zobaczyłem w jakiejś skrzyni :) na pewno było by taniej za kilka stów by mi to sprzedał tylko gorzej z tym otworem bo ten wałek na pewno nie przejdzie można by rozborować otwór frezem i wstawić odpowiednią tulejkę pod wymiar myślę cały czas nad tym mam to w 7211 piękna sprawa 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.