Gość

Ursus C-330- Chodzi na jeden cylinder przy zimnym silniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaammil    0

Czyli jazda na jednym cylindrze nic nie daje a wręcz przeciwnie niszczy biedny silnik;/

 

 

A tak z ciekawości zapytam czy w c360 dało by sie wyłączyć jeden gar nie tracąc na mocy oczywiście wiem że to jest nie możliwe bo kompresja itp... ale tak z ciekawości czy możnaby?

 

Bo widzę że ten ciapek na jednym cylindrze chodzi już z miesiąc i nawet dużo mocy nie stracił bo targa wóz z burakami doładowany tylko trochę kopci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli już to dwa, tylko po co? Wyłączenie jednego w czterocylindrowym jest złym przykładem i pomysłem, to samo w trzycylindrowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cin9k90    0

Ja proponuje niech odłączy też drugi wtryskiwacz ,a spalanie na pewno zmaleje .Zawsze może jeżdzić na rozruszniku . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

kolega ma rację , a moze silnik od melexa i to będzie najlepsze wyjście


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip224    0

Mój ursus nie pali na jeden cylinder chociarz wtrysk sprawdzony.Paliwo kapie z kolektora wydechowego a jak dodam gazu to kopci na biało i strzela z wydechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

brak kompresji na tym cylindrze, pierścienie, uszczelka pod głowicą lub nieszczelne zawory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip224    0

Bo zaczelo sie od tego ze zaczeło sie lac paliwo z wtryskiwacza bo się minimalnie rozkręcił i jak go wyciągnołem wkręciłem wimadło i go skręciłem.Zakręciłem spowrotem do ciapka i od tej pory takie problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustang261    0

a ustawiles ten wtryskiwacz , pewnie leje , albo mogl tez peknac . mialem tak w zetorze koncowka pekla i lalo jak glupie przez kolektor , a na wolnych to z tlumnika siwy dym , sprawdz koncowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozmek    0

Witam koledzy problem z 330 kręcąc silnikiem ręką gaz na ful odprężnik wyłączony i tak 2 wtrysk słychać jak czeszczy za każdym razem a 1 nie chyba że szybciej zakręcę tak było przed regeneracja pompy i dalej tak jest. Jak wyjęty wtrysk pyli za każdym razem gdy go wepcha, to słychać tylko takie tyk i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57
robert1483 napisał:

Witam ponownie.

Panowie tak wkurzał mnie mój traktor że postanowiłem go gruntownie sprawdzić w poszukiwaniu przyczyny odpalenia na jeden gar.

Na początek zmierzyłem ciśnienie na cylindrach. Co prawda zmierzyłem na zimnym silniku ale coś się pokazało:

pierwszy cylinder miał 13

a drugi cylinder 19(na ciepłym książkowo powinno być 17).

Więc rozebraliśmy silnik u góry czyli zdjęta głowica i oglądnięcie tłoków i tuleji. W tym pierwszym garze pierścionki były zurzyte więc wymieniliśmy je i złożyliśmy spowrotem wszystko do kupy myśląc że to była przyczyna. Niestety ponowne mierzenie ciśnienia na każdym cylindrze pokazało identyczny wynik jak za pierwszym razem

Więc ponowna rozbiórka w poszukiwaniu przyczyny. Znalezione zostały następujące rzeczy: wyrobiona szklanka(tak ze 3 mm) na styku z wałkiem rozrządu. Do tego wyjęliśmy wałek rozrządu i okazało się że krzywka na której pracowała felerna szklanka też jest "wyszlifowana" tą szklanką. Widocznie przez to zawór źle reagował chociaż na klawiaturze tego nie było widać. Jetem na etapie składania tego w kupę na nowych szklankach i nowym wałku rozrządu. mam nadzieję że teraz ten gar nadmucha odpowiednie ciśnienie i po odpaleniu odezwie się bezproblemowo.

pozdrawiam

Kolego i jak wymiana wałka rozrządu i popychaczy dała pozytywny rezultat? Odpala już na 2 cylindry? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj