Polecane posty

kitowiak    515

Napewno jest warto kupić coś używanego, lub nowego poznaniaka :) bomety cieszą sie naganna jakością wykonania także nie polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

kitowiak skąd taka teoria? Przecież one są na licencji feraboli. bomet nawet tu w Polsce je produkował, malował na czerwono i szły do Włoch jako feraboli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    515

Bardzo dużo słyszałem nagannych opini o tej firmie, nie miałem okazji przekonać sie na wlasnej skórze i nie zamierzam... co do tej licencji to o niej nie słyszałem i nie mogę sie o niej wyrazić... Wybór należy do kupującego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Podzielam zdanie kolegów wyżej. Jeśli chcesz przeznaczyć taką kwotę to możesz kupić w bardzo dobrym stanie siewnik np. amazone d8.

Firma ta jest znana z jakości więc raczej nikomu nie trzeba jej przedstawiać ;) Będzie to na pewno dobry wybór, którego nie będziesz żałował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

To nawet ostatnio w rozmowie z jednym handlarzem usłyszałem "nie kupuj tylko maszyn z bometu" co prawda chciał mi sprzedać pługi, ale na bometa maszyny narzekał.

Jak chcesz polski to jakiejś lepszej firmy z tym że trzeba by trochę dołożyć do tej sumy. Jeśli masz się zmieścić w tej kasie to używany zachodni w tych pieniądzach będzie niezły siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja  mam siewnik bometu na redlicach dwutalerzowych. W porównaniu do agromaszu sr300 jest dużo masywniejszy. Co do siewu do fajnie sprawdza się w siewie na raz np przesiew traw, czy też siew bezpośrednio w rżysko generalnie na "twardych" ubitych gruntach jest ok. Jedyny problem to to, iz moja wersja niestety nia ma kółek kopiujących, a więc na polach po orce dobrze by było aby teren był dognieciony, bo niestety ale czasami redlice mogą zasiać głębiej(np na górkach) lub należy pilnować podnośnika albo zmniejszyc docisk na redlicach.  Wszystko zależy od gleby. Ale nigdy mi się nie zdarzyło aby jakiekolwiek ziareczko zostało na wierzchu, mimo siewu w trawę, czy też rżysko po kukurydzy.  A tak poza tym....sterownik jest na podzespołach z famaralu, talerze włoskie na razie brak oznak wytarcia zasiały co prawda niewiele, bo około 120ha, skrzynia beztopniowa. Znaczniki niestety ale nie są do pionu:( Czy mają obecnie w wyposażeniu kółka kopiujące i znaczniki do pionu w wyposażeniu nie wiem. Ale jakby miał no to byłoby super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj