yacenty

Zetor 10245 dociążanie przodu

Polecane posty

yacenty    3883

Witam,

z racji tego, że stałem się posiadaczem zestawu uprawowo siewnego muszę dociążyć przód ciągnika - jak radzicie do tego podejsc?

Najbardziej to bym chyba chciał tylko przesunąć obciążniki które mam obecnie o jakies 0.5m lub nawet więcej do przodu.

Jak myślicie - taka "przeciw waga" wystarczy czy musze jakos inaczej dociążać przód?

 

Mile widziane różne pomysły

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Takie przesunięcie przyniesie dobre rezultaty, wraz z zwiększeniem masy ciężarków...

Można też nalać płynu do kół, co ma praktycznie same plusy, ale troche jest przy tym roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

napewno ci pomoże jeśli przesuniesz obciążniki ale zastanow sie nad jeszcze większym obciążęniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no wiesz tyle to ja juz wiem :D

tylko jak? to juz jest ciekawsza kwestia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no ja mysle o czym podobnym tylko dluzszym bo umocuje to do ramy ciagnika i pozniej obciazniki tak z 50-70 przed obecne miejsce chce dac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w planach mam dociążenie przodu w 16245. Przed fabrycznymi obciążnikami mam wyspawaną ramke z profila 15x55 ustwawionego w pionie w w odległości 40 cm przed obciążnikami. Jest przykręcony do ramy tak jak ramka do obciążników fabrycznych. Jak myślicie czy niecałe 500 kg to nie będzie za dużo dla przedniej osi i czy te profile to utrzymaja? Jutro zrobie zdjęcia i wstawie to zobaczycie jak to wygląda.

 

Zdjęcie http://img4.imageshack.us/my.php?image=ramkamr7.jpg


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ta ramka to za delikatna na 500kg.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że przełamie się ten profil?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

niewątpliwie za delikatna :) gdyby był pełny w środku to ok ale tak to szkoda zachodu na pierwszym większym podskoku obciążniki zostaną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No on jest pełny. Fakt może żle się wysłowiłem bo profil to raczej pusty w środku a to jest pełny.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

jak jest pełny to tak :) myślałem że chodzi o profil zamknięty - u nas nazywają to "kwadrat-rura" niewiem dlaczego :) wczoraj tak sobie przypomniałem dawne czasy i obliczyłem że założone obciążenie statycznie wytrzymał by płaskownik o wymiarach 10x44 mm a na różne dynamiczne podskoki i inne trzeba jeszcze przyjąć nie mały zapas ale myślę że to powinno wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Misie wydaje ze mocny płaskownik by był bardziej wytrzymalszy, siły zginające w płaskowniku trochę inaczej sie rozkładają, i jednak na 500kg trzeba zrobić spory zakład na ramie ciągnika kilkoma śrubami trzeba przymocować, jednak 500kg na takim ramieniu i przy podskoku wytwarza duże obciążenie


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też niektórzy tak mówia :) @Balzak - wydaje mi się że to właśnie ma formę płaskownika. A co do mocowania to jest zamocowane w ten sposób że (patrząc od strony obciążników) na początku ten profil jest przykręcony śrubą M20 utwardzaną a dalej jest w 3 miejscach dociskany do ramu za pomocą płytek 55x100 wyciananych z tego samego profila z przewierconymi dziurami i przykręconym też M20 utwardzanymi. Nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć, jak będzie taka potrzeba to cyknę dokładniejsze fotki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Właśnie widzę ze to coś w stylu płaskownika, ale mimo tego zastosowałbym szerszy płaskownik i grubszy, wiec zastanów się nad tym


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zobacz w galerii moje rozwiązanie tego problemu - daje rade i jest bardzo funkcjonalne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
niewątpliwie za delikatna :) gdyby był pełny w środku to ok ale tak to szkoda zachodu na pierwszym większym podskoku obciążniki zostaną :)

Ja opcji ze jest puste w środku nawet nie brałem pod uwagę :)

 

JA bym proponował płaskownik około 15x80 Albo dołożyć do tego jeszcze jeden tak aby wyszło 30x55


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Andrzej ja akurat mam taki materiał pod ręką jaki jest. Szerszego i grubszego nie mam. Chyba dorzucę obok jeszcze jeden płaskownik i polącze go z tamtym.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Tak wyjdzie teraz najlepiej. Wykorzystasz już to co masz wiec się nie zmarnuje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj