Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Zetor Proxima Power 100

Polecane posty

snopek    0

prozima power 105 netto 127.000 zł a z obciążnikami ,klimatyzacją , szerszymi oponami tył 18,4R34, siedzenie grammera , zewnętrzne sterowanie hydr. 152.000zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry14    0

Witam jestem właśnie posiadaczem Zetora Proxime Power 105 max wyposażenie oprócz TUZA ...Mam go od 2 dni , jest naprawdę komfortowy oraz cichy dużo słyszałem na temat proxy i forterry i inni mówią że forterry są bardziej awaryjne , możliwe nie chcę się kłócić :) ...Więc jak narazie jestem zadowolony z wyboru a wygląd proxy jest poprostu cudny ;)

 

Mogę wysłać foty POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam posiadam proxime power 85 od marca chcę zapytać was jak działa rewers, u mnie trochę szarpie. i sprzęgło trudno wyczuć. mam mieć serwis pierwszy i nie wiem czy serwisantów mocno męczyć by wy kalibrować to sprzęgło, ponoć się da. co o tym myślicie. pozdro poweraki


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

witam był serwis rewers skalibrowali i jest ok. ale sprzęgła powiedzieli że się nie da porostu trzeba wyczuć i powoli puszczać.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

Sąsiad ma POWERKE 105 jeżdżę nią bardzo dużo i powiem krótko większego gówna nie widziałem w życiu ciągłe błędy skrzyni biegów (czerwone C) nie wiem jak u innych ale u nie w wiosce sa 2 takie i takie same problemy, serwis przyjezdza i rozkłada ręce, teraz czekaja na decyzję czechow zobaczymy co z tego wyniknie ale odradzam zakupów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marekha80 po kalibracji rewers szarpie? czy nie? a jak jest z pól biegami dobrze chodzą?

a tak ogólnie to jak się sprawuje ten ciągnik bo przymierzam sie do kupna.


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

po kalibracji trochę się uspokoiło ale skasowali błedy 3 przyjazdy i od nowa to samo przy od paleni ciągnika troch pomrygaja pólbiegi zgasną i pojawia sie czerwone C, podnośnik juz slabo podnosi, sprzęgło strasznie szarpie, sasiad do mojego ojca mowi zeby zapomniec ze taka marka jak ZETOR wogóle istnieje (tez przymierzalismy sie do zakupu <_<) może to są 2 takie przypadki no ale watpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Bardzo "podobają" mi się opinie typu: Sąsiad powiedział, znajomy ma i mówi, widziałem w sąsiedniej wiosce, jeździłem nim cały dzień... itp. wypowiedzi. Jakoś nie widzę aż tak jednoznacznych i tak negatywnych opinii właścicieli tych ciągników. Sam jestem posiadaczem powerki 95 od maja tego roku. Zrobiłem nią już ponad 400 mth i nie podzielam większości tego co jest tu pisane. Potwierdzam, że trzęsie po drodze, jest sztywna jak cholera(poprawiłem to mając ciśnienie w przednich kołach po 2,4, zlikwidowałem efekt skaczącej piłki), co do paliwożerności to już szkoda słów, nie ma sensu dalsze przekonywanie tych co chcą tak myśleć i mówić, a nie mają tego ciągnika i sami nie sprawdzili. Mam ponad 400 mth i jedyną usterką jaka się pojawiła jest słynne palące się c. Mam to od miesiąca, serwis o tym wie, ale nie mam czasu teraz usunąć tego. W rozmowie z Kaliszem byłem szczery, że do 300 mth wszystko ok, ale później jeden raz przy kukurydzy podpiąłem nie swoją przyczepę, z tego co ich uczyli w

Czechach dzieje się tak właśnie po zmieszaniu olejów. Ponoć wymiana czujnika i filtra pomaga, niestety czasem (tak mówili) jest konieczna wymiana oleju, a wiemy (Ci co mają zetory) ile tam wchodzi litrów. Nie mam nic do wieku tu piszących, ale niech tekstami które piszą nie potwierdzają tego ile mają lat...

Co do awaryjności nowych ciągników to i inne marki też mają mają większe i mniejsze problemy, nie ma bezawaryjnych maszyn, niestety... Mnie o zakupie zetora przekonały ceny części, nie chciałem być w sytuacji gdy coś w zachodnim ciągniku popsuje się po gwarancji. Dlatego wiedząc o mankamentach zetora świadomie go wybrałem i jak na razie nie żałuję. Wiem, ze kabina w zachodnich jest bardziej dopracowana, że mają więcej tzw. bajerów, ale ja nie mam już 18 lat i takie rzeczy nie działają na mnie, nie mam tez nadmiaru pieniędzy by móc sobie na nie pozwolić, mam rodzinę i ciągnik to jest tylko narzędzie pracy, narzędzie które jak na razie sprawia mi zadowolenie z podjętej decyzji. Pewnie z zachodniego byłbym bardziej zadowolony, ale uważam, że musiałbym zbyt wiele dopłacić za to zadowolenie, nie odczuwałem i nie odczuwam takiej potrzeby, a jedno wam powiem, swoją robotę ten ciągnik zrobi.

 

...swoją robotę ten ciągnik zrobi...

 

jakiś chochlik nie pozwala napisać słowa R O B O T Ę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj