Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Zetor Proxima Power 100

Polecane posty

statek    140

te zetory począwszy od 1995 roku to juz nie to samo co kiedys, nie ma co sie oszukiwac, mam forterre, moi kumple na studiach tez maja i powiem jedno, nigdy wiecej zetora. Moze i jest tani ale wole dac 20% wiecej i miec sprawdzony ciagnik.

Jesli chodzi o proxime power, skrzynia ok, silnik ok, ale zeby EHR nie bylo w takim standardzie? do ladowacza moze i ok, ale czy ktos patrzyl na widocznosc w tym ciagniku? wsiada sie a z przodu widac tylko maske, aby krokodylem wjechac w przyzme nalezy w lewo i prawo sie rozgladac aby wysokosc ustawic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

popieram kolege lepiej dołożyc te 20% i nie gdybać czy kupiłem udany egzlęplarz czy też nie ,pozatym doposażyć go w klime i siedzenia to to już się tak mocno tanio nie robi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A oto co znalazlem cena Proximy Power:

ZETOR PROXIMA POWER 85 - 129.900,00 brutto ee to niezle ;)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Eeee! Niezła cena jak na takie wyposażenie. No ale trochę mi żal, że nie ma EHR przydało by się. No ale co na to poradzić. Jak NH nie ma w serii TL**A to po co Zetor ma montować. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Wychodzilo by na to ze to najtanszy ciagnik 80-konny z rewersem elektro-hydraulicznym??


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzik    0

Nie mogę was słuchać... Nie wiem co jest z forterrami ale są w okolicy 2. Jedna z nich dobrze chodzi za to druga ciągle się psuje. Jednak nie zauważyłem niczego takiego w przypadku proximy. Sa w okolicy 4 w tym jedna moja. Ma już 700 mth i zero usterek. Pozostałe proximy to samo. żadnych napraw chyba że liczyć wadę przedniej opony... Nie zgodzę się z tym że zetory są wadliwe bo nie są chyba że żyjemy na innym świecie. Wegłóg mnie tylko forterra okazała się felerną serią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

kolego co ty tu wyjezdzasz z tym tekstem?? przeciez teraz nikt nie pisal o awaryjnosci zetora :/

 

a tak po za tym to chyba jest to najtanszy ciagnik z takim rewersem. nowy Landini Powerfarm 85 kosztuje 135 tys ale co z tego jak ma rewers mechaniczny. ale jezeli ten rewers w landini dziala tak lekko jak to opisywali w dodatku do Top Agrar to bym sie zastanowil bo jednak Landini a Zetor to zupelnie inna technologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Ok koniec offtopu panowie, to nie miejsce na spor o awaryjnosci forterry, proximy lun innych ale temat poswiecony nowej Proximie Power. Wiec jesli ktos ma tu jakies nowe info to niech sie podzieli. A tak poza tym to kolego @Henius91 czy ten landini opisywany przez Ciebie ma potrójny Powershift? Wiec chyba ten ladnini nawet nie ma startu z Powerką :) (wedle cena/wyposazenie)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

a wiec skrzynie ma 24+12 z mechanicznym rewersem a wyposazenie standardowe to klimatyzacja, siedzie pneumatyczne, opony - 11.2R24-16,9R30 (troche waskie ale zetor tez nie ma szerszych) i obciazniki na przodzie o masie 250 kg. moze i duzo nie odstaje od powerki ale jednak to landini. ale ja chyba jednak bym sie zdecydowal na zetorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Wczoraj zamówiłem sobie Proximę Power 85, 138000 brutto z max kpl obciążników, siedzeniem Grammera Maximo, regulowaną kierownicą i zewnętrznym sterowaniem hydrauliką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Wczoraj zamówiłem sobie Proximę Power 85, 138000 brutto z max kpl obciążników, siedzeniem Grammera Maximo, regulowaną kierownicą i zewnętrznym sterowaniem hydrauliką :)

Kiedy masz termin realizacji?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Klimy nie zamawiałem, trochę za droga 6000 dopłaty a realizacja koniec marca, jak będzie to się pochwalę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek21    0

pochwal sie pochwal bo też chce taką zamawiać: :P

Edytowano przez wsk125ccm
Cyt. poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Sorki nie chce byc niemiły ale kilma w nowym ciagniku to podstawa i ja bym wolał dopłacic niz jeździc 10 lat w upale i kurzy oraz ciagnik sprzatac co chwila w srodku.

 

Ale moim zdaniem Proxima Power to nie jest zły wybór zawsze masz elekrtohydrauliczny rewers i 3 półbiegi a to juz jest cos szkoda ze EHR nie mozna wziasc w opcji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Pewnie że klima przydatna, ale nie starczyłoby mi kasy; planowałem zwykłą Proximę, ofertę wziąłem na Plusa a w końcu zamówiłem Power, więc i tak niezły postęp :P Ciągnik jest na PROW i nie można przekroczyć więcej jak 10% ceny z oferty. Z resztą za droga klima jak na mój gust, bardziej by się przydała w kombajnie niż w ciągniku.

Półbiegi tak naprawdę są 2 tak jak w Forterra, gdzieś wyczytałem że skrzynia pochodzi z Fortterry ale pewności nie mam, w necie można wszystko napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jest to skrzynia z elementami przekładni forterry np. dwustopniowy wzmacniacz (3 półbiegi) czyli właśnie powershift, Odblokowano tu też 4 bieg wsteczny. Całkowicie nowym elementem jest tu elektrohydrauliczny rewers (power shuttle).

 

W sprawie skrzyni która jest w forterra odsyłam do VUTR czyli Instytutu Rozwoju ciągników w Brnie: http://www.vutr.cz/b_pub.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cez4R    1

Właśnie z tymi 3 półbiegami to zależy jak to rozumieć, wiem że wszędzie piszą "three stage powershift", mając na myśli że są 3 zakresy prędkości na każdym biegu to ok, ale czy można mówić o 3 półbiegach? Ja to widzę tak: na każdym biegu można załączyć 1 żółwia lub 2 żółwie(półbiegi) zupełnie jak w Forterze (nie licząc 4 wstecznego). Popatrzmy na Proximę plus czy Pronara 5135 gdzie jest 1 półbieg, w Proximie Power mamy wg mnie o 1 więcej, więc 1+1=2

 

@Zetor53400: Dzięki, jak dealer nie czarował i nikt prędzej nie zamówił to pewnie będę pierwszym :P

 

Znalazłem o tej skrzyni rzekomo z Forterry, ale nie jestem pewien co do wiarygodności tego tekstu, moc też jakąś inną podają:

 

"Known as the Proxima Power versions, the three models ? the 85 (99hp), 95 (105hp) and 105 (109hp), also differ in that the two-stage 16x16 powershift included in the Proxima Plus versions has been replaced by the well-known Triplo-Power three-stage powershift (24fx24r) from the larger Forterra models."

 

Tekst pochodzi ze strony: http://www.farmersguardian.com/story.asp?storycode=23223

 

Właściwie to w tym tekście chodzi chyba o sam power shift a nie o całą skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2305    0
a chlopaki nie wiecie kiedy wyjdzie 150km Maxterra??????

Z powodu kryzysu zetor zawiesił pracę nad tym modelem. Są to informacje z ost. numeru top agrar polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj