Zaloguj się, aby obserwować  
kris14

Zetor Proxima Power 100

Polecane posty

Henius91    1531

troche dziwne oznaczenia maja te modele. jak na zetora przystalo zawsze mial latwo rozpoznawalne symbole. a jaki w nim jest rewers?? elektrohydrauliczny czy jeszcze mechaniczny?? a o EHR jeszcze nic nie ma niestety. jestem ciekaw jak to bedzie z ta Maxxtera. mam nadzieje ze duzo drozsza od Forterry nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom ma rewers elektro-hydrauliczny widać że Zetor się rozwija a Ursus :P,fajnie się prezentuje ta symulacja silnika w filmiku :D ciągnik za kilka lat będzie może w czołówce ale trudno teraz coś na ten temat mówić zobaczymy jak się ludziom będzie sprawował bo trochę elementów w nim zmienili.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W filmiku widać, że Zetor idzie do przodu. Na ten czas nie wiadomo jeszcze jak będzie z jego awaryjnością. Ciekawe jak zda egzamin nowa przekładnia. I jeszcze jak będzie z jego ceną, czy będzie aż tak podobna do czołówki ciągników. Znając Zetora myślę, że aż tak drogo nie będzie. Szkoda tylko, że w wewnątrz kabiny Zetor nie zaprojektował innego sterowania hydrauliką ciągnika, gdyż widząc na zdjęciach trochę to szpeci wygląd w kabinie. Standard hmmm... ciekawe co w tym ciągniku będzie dostępne w tej opcji i czy nie będzie okrojony tak jak w Proximie czy Forterze. Dużym plusem dla Proximy Power jest według mnie rewers elektrohydrauliczny. Ułatwi on pracę szczególnie z ładowaczem. Dzięki tym rozwiązaniom zamontowanym w nowym modelu czeskiego producenta ciągników rolniczych na pewno wzrośnie większy popyt na niego.

 

 

@Slavo ceny jeszcze nie są dostępne w Polsce, gdyż traktor ten jeszcze u nas się nie pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

A czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć od kiedy będą dostepne te zetorki w Polsce???


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Tylko dla części rolników którzy kupowali zetora atutem był ''brak nowinek technicznych'' teraz się to trochę zmieni ale zobaczymy. :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

moc podają w/g ECE R24 czyli mocne będą :P 4t to trochę mało jak na 110 KM i jeszcze na kołach 11,2-24 i 16.9-30 :D mam nadzieje że nie przywleką tego do polski...

ciekawe na ile godzin pracy starczy zbiornik paliwa, oby nie na 10 :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Panowie, czyli wnioskuje, że w nowej Proximie Power prócz rewersu elektrohydraulicznego nic nie zostanie zmienione???


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Cała skrzynia jest inna ma power shifta i rewers a jest konstrukcji zetora. Na pewno ma jeszcze inne zmiany ale ja nie jestem za bardzo w temacie.

 

EDIT; no i oczywiście mocniejszy silnik




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Skrzynia ma 3-stopniowego powershifta czyli 24/24 i wlasnie ten rewers elektro-hydrauliczny. Innych znaczacych zmian nie zauwazyem chyba ze cos pominalem...


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proxima Power jeszcze jest trochę dłuższa od zwykłej Proximy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1531

EGR?? chodzi Ci o EHR?? te modele chyba nie maja EHR. ale pomimo tego warto by bylo kupic ten ciagnik no ale poczekajmy jeszcze na maxxtera. tak apropo to nikt nie odpowiedzial na moje pytanie. sa juz cenniki tych nowych ciagnikow proxa plus i innych nowosci z zetora?? potrzebowalbym jakies aktualne na rok 2009 zeby orientacyjnie widziec co mozna wybrac.

 

a slyszelisie o modelach forterra power i forterra 6C?? dopiero dzisiaj sie dowiedzialem ze maja one wejsc na rynek w tym roku. ta forterra power ma miec tylko ulepszone wyposazenie i chyba skrzynie z elektrohydraulicznym rewersem a forterra 6C ma miec montowany silnik 6-cio cylindrowy. skrzynia ma byc jakas ZF czy cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Jak pytalem sie dilera to mowil ze jeszcze nic nie ma nowych cennikow.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

ciekawe jak z awaryjnością tego wynalazku bedzie po kilku latach lepiej by się wzieli i poprawili to co już wymyslili bo jak narazie to zachwycać się niema czym zwykłe nieskomplikowane rzeczy się psują a co taka skrzynia z powershiftem żeby takie cos wymysleć to lata testów i prób ,zapotrzebowanie na traktory jest duże więc klepią ,tylko że póżniej to się na nas odbija bo za ciężkie pieniądze się go kupuje a potem naprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

piszczo123 a ty co masz do poprzednich modeli zetora :) pewnie nawet nie jezdziłeś żadnym z nich a narzekasz na ich jakość . Dla mnie twoje podejście jest przezabawne :) zapewne twoim zdaniem zetor tak jak ursus powinien stać w miejscu i patrzeć jak murzyni ich wyprzedzają . a tak swoją drogą to bardzo dobrze że zetor rozwija swoją oferte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@piszczo a niby co zetor zrobił nowy traktor? po mojemu to ostro zmodernizował proxime :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

mam 9641 3 lata i wiem co to za sprzęt , ok niech modernizują tylko żeby to zdało egzamin kiedyś robili lepsze traktory teraz z ich jakością jest różnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszczo123    0

mam 9641 3 lata i wiem co to za sprzęt , ok niech modernizują tylko żeby to zdało egzamin kiedyś robili lepsze traktory teraz z ich jakością jest różnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

to musiałeś trafić na taki egzemplarz . bo ja urzytkuje od 5 lat zetora 5340 i żadnych poważnych awari nie było poza wymianą przełącznika kierunków i klaksonu :) więc ja sobie chwale ten ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3
mam 9641 3 lata i wiem co to za sprzęt , ok niech modernizują tylko żeby to zdało egzamin kiedyś robili lepsze traktory teraz z ich jakością jest różnie :)

 

"piszczu123" w wiekszym stponiu od kierowcy zalezy awaryjnosc ciagnika wiec jak sie jeździc nieumie to nawet fendt nic niepomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Ciągnik jako nówka, nie mogący odpalić na Tirze żeby zjechać z niego to też wina kierowcy? Po zjechaniu, prawie nie możliwością było skierowanie kołami bo cały olej uciekł przez pompę od wspomagania też?

O pólbiegach też sie wypowiadasz jakbyś "zęby na nich zjadł" nie sądzę żeby w 7211 były takie...

Ty widze bojowe nastawienie masz... zobaczymy jak długo...

Ojciec kupi ciągnik to pogadamy.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1991    3

niemam bojowego nastawienia tylko mechanik niezalezny od innych dealerów mi powiedzial ze jak kupowac ciagnik to zetora chyba ze zachodni to w gre wchodzi tylko fendt a jak bym kupil zetora forterre to mi powiedzial ze jak nietrafie na wadliwy egzemplarz to mi z nim wogole niebedzie robil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj