Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Rozrzutnik produkcji radzieckiej

Polecane posty

rozal22    19

człowieku, zapomnij o takim rozrzutniku....!!

rany..

powiem tak:

w nim jak ma jeden znajomy to nic nie napier.... podłoga drewniana od nowości 0 dziur!!

ale rozrzuca strasznie, bo:

bo nie przerzuca w dół tylko do góry ten obornik czyli wiesz jak wysoko i na boki... ech :/

Ten znajomy gościu aby polepszyć siłę rozrzucania ugniata obornik na rozrzutniku aby nie za dużo rozrzucał ...

Jak chcesz usłyszeć moje słowa:

Odradzam takiego zakupu.

Zakup może będzie udany ale przyjemność pracy prawie zerowa.

Ostateczność należy do Ciebie :D jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

najważniejsze żeby się nie psuł, ale jeśli ma rzucać kupami to trroche nieteges na łąki będzie, @ursusc385 ma taki z 3cim wałkiem, ale mam okazje naprawde tanio kupić więc sam już nie wiem, a czy chociaż nie nawija siana i słomy na te wały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Wiesz, akurat on bardzo dziwnie rzuca to za siebie bo pierwszy wałek jest na samym dole i przewija obornik nad sobą a górny je wyrzuca dość wysoko....

Na polu wygląda to bardzo porozrzucane ale....

Jest dość szeroki na osi w czym jest bardzo stabilny... krótki zaczep to plus ale te wałki

całkowicie złe rozwiązanie.

Co do taśmy to jest podwójna taśma... jeśli jest naciągnięta w miarę to jest ok ale jak luźno to się ściąga.

Jak przerobisz z tyłu te wałki na inne to będzie ok

a i jeszcze dość wysoki ten rozrzutnik jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

I dużo było przerabiania z tym adapterem? bo może reaktywuje mój stary adapter?

No i najważniejsze pytanie czy na tego rusa da się nałożyć więcej jak na polskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Też mamy taki rozrzutnik tylko że wałki są przerobione na wzór polskiego i jest dobrze, jak będziesz mógł wałki przerobić to polecam ci ten sprzęt bo naprawdę wytrzymały jest

 

@oFsik a dlaczego koła masz inne jak w oryginale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie oryginalnych nie ma od nowości prawie, są takie prawie jak w polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

my mamy takie dwa duzy i maly choc troche inaczej wyglondaja narazie jedyny problem to listry ktore sie krzywia od kamieni ;/ itp


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam prośbę do posiadaczy tych ruskich rozrzutników:

-mógłby ktoś jutro zmierzyć wymiary skrzyni ładunkowej, tzn szerokość i długość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No i co tu wybrać, przydał by się większy gó*nomiot, a na rynku albo małe albo straszna drożyzna, bo np. tytan 7 niby 5 ton ładowności lub ten na 2 osiach z dyszlem z brzegu czy to z cynkometu, jakim cudem te sprzęty mają mieć 4,5t ładowności, jeśli moje starocie (niby 3t czy 2,5t) ma taką samą skrzynie ładunkową i za takiego perszinga dać ponad 20 patyków?>

Coś na 4ry łańcuchy (4ry łańcuchy może troche popracują bo jakos nie wierze w trwałość tych 2 nawet w tytanie7) kosztuje juz ponad 30tyś, więc czy szukać coś używanego czy rzemieślniczego bo rzemieślniczy 6t na 4 łańcyhcy można mieć juz za 18 tys to czy jest sens dać prawie 2 razy więcej za tytana lub warfame>?>

No i nie rozumiem jakim cudem o takiej samej skrzyni ładunkowej z taką samą taśma jedni podają łądowność 2,5 t a inni 4,5t?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Opcja jest prosta....

Chwyt reklamowy jeden warzył obornik a drugi zmierzył m3 i pomnożył poprzez jakąś wagę i tyle. Bo inaczej nie wiem jak to tłumaczyć.

Powiem ci że ja w przyszłym roku też będę kupował sobie rozrzutnik ale myślę nad min 8t i wały pionowe z talerzami na dole. Inne odpadają.

Ogólnie to już mam upatrzony model ;) (jest to używka) z niemiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właściwie to ja też przychylam sie do urzywki, bo polskie z brzegu warfamy czy cynkometu z adapterem pionowym ceny mają kosmiczne, a takiego 4,5 - 5 t tytana 7 czy taki 4ro kołowy z przednią osią to jak dla mnie udawane 2,5t na większą bo skrzynia 175x400cm nie pomieści więcej jeśli burty tylko wyższe zrobi producent, a napewno długo taka taśma na 2 łańcuchach nie pochodzi.

więc jak mam za rzemieślnicze płacić po ponad 20 tyś zł za 6t to wole wyremontowaną urzywana warfame n 218 bo nowa podłoga nowy adapter nowe łańcuchy to wszystko i tak będzie rzemieślnicze tak samo jak w rzemieślniczym nowym a rama myśle że solidniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właściwie to ja też przychylam sie do urzywki, bo polskie z brzegu warfamy czy cynkometu z adapterem pionowym ceny mają kosmiczne, a takiego 4,5 - 5 t tytana 7 czy taki 4ro kołowy z przednią osią to jak dla mnie udawane 2,5t na większą bo skrzynia 175x400cm nie pomieści więcej jeśli burty tylko wyższe zrobi producent, a napewno długo taka taśma na 2 łańcuchach nie pochodzi.

więc jak mam za rzemieślnicze płacić po ponad 20 tyś zł za 6t to wole wyremontowaną urzywana warfame n 218 bo nowa podłoga nowy adapter nowe łańcuchy to wszystko i tak będzie rzemieślnicze tak samo jak w rzemieślniczym nowym a rama myśle że solidniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
I dużo było przerabiania z tym adapterem? bo może reaktywuje mój stary adapter?

No i najważniejsze pytanie czy na tego rusa da się nałożyć więcej jak na polskiego?

Nie wiem ile przerabiania bo to robił ojciec kilkanaście lat temu a jaeśli chodzi o ładowność to chyba więcej ale ja i tak mało ładuje bo wiadomo przerabiany to przerabiany.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
No i co tu wybrać, przydał by się większy gó*nomiot, a na rynku albo małe albo straszna drożyzna, bo np. tytan 7 niby 5 ton ładowności lub ten na 2 osiach z dyszlem z brzegu czy to z cynkometu, jakim cudem te sprzęty mają mieć 4,5t ładowności, jeśli moje starocie (niby 3t czy 2,5t) ma taką samą skrzynie ładunkową i za takiego perszinga dać ponad 20 patyków?>

Coś na 4ry łańcuchy (4ry łańcuchy może troche popracują bo jakos nie wierze w trwałość tych 2 nawet w tytanie7) kosztuje juz ponad 30tyś, więc czy szukać coś używanego czy rzemieślniczego bo rzemieślniczy 6t na 4 łańcyhcy można mieć juz za 18 tys to czy jest sens dać prawie 2 razy więcej za tytana lub warfame>?>

No i nie rozumiem jakim cudem o takiej samej skrzyni ładunkowej z taką samą taśma jedni podają łądowność 2,5 t a inni 4,5t?

Pozdrawiam!

Nie wiem jaki obornik wozicie ale ja na dwuosiowy z agrometu ładuje powyżej burt i czasami 5211 cięzko rozpędzić. Na żniwa mam dorobione nadstawki, wchodzi 4t zboża i jest dużo lżej niż z tym obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zorzyk masz taśmę z 2 łańcuchów na długich lisztwach?

Puki nowy to napewno chodzi dobrze, ale jak lisztwy trąci korozja, lub wogóle jakieś wypadną to juz gorzej, nei wiem jakie macie lisztwy ale ja mam przykręcane i jak dużo ładuje lisztwy krzywią sięna środku i robią się takie łuki, wiadomo że nie zawsze od przeładowania gną sie lisztwy, alejak nazbiera się z tyłu tam gdzie liosztwy przechodzą przez szczelinę i chowają się pod podłogę, jak się nazbiera gnoju to lisztwy się skoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Zorzyk masz taśmę z 2 łańcuchów na długich lisztwach?

Puki nowy to napewno chodzi dobrze, ale jak lisztwy trąci korozja, lub wogóle jakieś wypadną to juz gorzej, nei wiem jakie macie lisztwy ale ja mam przykręcane i jak dużo ładuje lisztwy krzywią sięna środku i robią się takie łuki, wiadomo że nie zawsze od przeładowania gną sie lisztwy, alejak nazbiera się z tyłu tam gdzie liosztwy przechodzą przez szczelinę i chowają się pod podłogę, jak się nazbiera gnoju to lisztwy się skoszą.

Jak listwy skorodują, to kupuję nowe, wymieniam i mam spokój. W zeszłym sezonie raz tak załadowałem, że z pola wróciłem bez 4 listw, był to ostatni kurs. Fakt listwy już świeciły na wylot i miały prawo odmówić współpracy. Wszystkie listwy są proste i nie są przykręcane. Oprócz listw trzeba wymieniać łańcuchy, bo wyciągają się , nie pasują na zębatkę i koszą się - niestety łańcuchy nie wyciągają się równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Też posiadam taki sprzęt FOTO , tylko że ma dno z profilowanej blachy.. Adapter ma oryginalny, tylko nad nim umieściłem ceownik z nożami dzięki któremu większe frakcje obornika spadają spowrotem na adapter.. Ładuje na niego ile tylko się da, czasem nawet ponad kabinę w c-360. Bardzo dobrze się z nim manewruje, jest dość stabilny. Jedyny jak dla mnie minus jaki posiada ten rozrzutnik to łańcuchy które jak sie wyciągną to lubią się ukosować,choć też narzekać nie mogę bo obecnie tylko z jednym mam problem i co 5-6 rozwalonych rozrzutników muszę przesunąć jeden łańcuch o kilka ogniwek. Co do listw mam chyba szczęście bo jakoś 1 na 2-3lata zgubie. A jeszcze ważny szczegół robiłem mu generalny remont łożysk i łańcuchów z 5 lat temu, z częściami nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj