Skocz do zawartości
lotnik993

kukurydza oseva - pyroxenia Fao 130 opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lotnik993    10

na olx wyczytałem ze kosztuje 495 zł za 90 tys nasion cena taka sama jak zwykła kukurydze ale czy warto ją uprawiać na kiszonke na ziarno i czy ktoś ją wogóle sieje

Kamilek1    17

130 to zdecydowanie za krotnie fao nie licz na pozadny plon ziarna tak samo z kiszonką, moze byc ona np alternatywa do siania kukurydzy w czerwcu czy tez w lipcu, ale nie licz na spektakularny plon

Daniels28    14

Moj sasiad sial ja w lipcu po jeczmieniu ozimym, ale jesli chodzi o plon to szalu nie bylo. Moim zdaniem nie oplaca sie jej siac w plonie glownym, gdyz ma za niskie FAO i masy z niej nie nakosisz.

Wiadomość z agroFakt.pl

lotnik993    10

dziękuję za odpowiedź kochani a ja mówię o cio chodzi mam mało pola a dużo krów a pogoda w Polsce kapryśna także dziękuję za opinie :-)
Ale jeśli chodzi o ziarno na własne potrzeby pasza do tuczników krów mimo to ze daaa 6,5 t ale jest to suche ziarno max 17 % wilgotności które można przechowywać bez konieczności doszuszania a kukurydze oo fao 260 ma wilgotności 30 % wilgotności przy płonie nawet 16 t część odchodzi na wilgotność i część trzeba zapłacić jak podsumować to zostanie 4 t suchej także

Kamilek1    17

nigdy nie mozesz byc pewny ze bedzie 17% a nie np 23% bo to zalezy o warunków pogdowych poza tym nawet przy 17% jak bedzie dlugo leżec to potrafi zbutwieć, spelśnieć , jak masz malo pola proxenia to samoboj wg mnie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się