azifelek115622

pług obrotowy mechanicznie, rabe werk problem z obracaniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam, mam problem z pługiem, jest on obracany mechanicznie, i za każdym razem gdy go obracam dzieje się tak jak na filmie :  https://youtu.be/7YumZNHY-T0 jest to dosyć uciążliwe bo za każdym razem muszę wychodzić i mu pomagać. jest gdzieś jakaś regulacja siły tego obrotu? proszę o pomoc bo szlak  mnie trafia przy oraniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na filmie mało dokładnie widać mechanizm obrotu ,ale chyba jest tam wałek frezowy i tzw. kamien ktory go blokuje i pociąga do góry .

Są trzy opcje albo  kamień jest za lekki i wyskakuje z frezu ,albo masz przytarte rowki ,lub sprężyna która odciąga kamien za szybko działa a to akurat regulowć idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Na pierwszym zdjęciu zaznaczone jest miejsce, w którym reguluje się siłę z jaką się obraca pług. Należy skręcić lub rozkręcić na tym gwincie tą tulejką. Nasmaruj też te miejsca, gdzie zabezpiecza się obrót tak jak na drugim zdjęciu.

 

post-26953-0-82655400-1476729276_thumb.jpg

post-26953-0-17342200-1476729301_thumb.jpg

 

 

Jeśli mogę ci jeszcze w czymś pomóc pisz na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

o i teraz juz mam diagnozę  porównując film ze zdjęciami kolegi  widać że ma zerwany gwint  widac wyrażnie przeskok ku górze po zwolnieniu blokady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Dołączam się do pytania wyżej.

 

Wyciągnij wszystkie sworznie, wyczyść dokładnie i przesmaruj, bo z tego co widać  na zdjęciach to nie wyglądają na regularnie smarowane.

I jeśli ci się chce to zdejmij cały przód i też wyczyść. Wszystko musi chodzić lekko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na filmie widać wyrażnie że najpierw jest szarpniecie a pozniej dopiero ciąg ,jak bys mógł kolego nagrać filmik z samego obrotu wiezy ale z bliska ,te plugi sa bardzo wrażliwe na jakie kolwiek luzy ,muszą być dobrze wyważone kazda usterka stwaza problemy ,

jeśli nie obraca w żadną stronę to znaczy że problem jest wlasnie w tym mechanizmie ,jeśli natomiast obraca w jedną a w drugą nie, to znaczy że jest problem z wyważeniem ,nieraz wystarczy oblepiona odkladnia i juz brakuje mocy do ztrzaśnięcia sie ,

użytkuje takie pługi od 15 lat zaczynałem od 60tki i 2 skibowego STENO ,teraz mam 4 Charlira też na mechanicznym i działa tylko trzeba do nich cierpliwości w momęcie gdy coś idzie nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Problem tkwi w odpowiednim ustawieniu siły obrotu poprzez naprężenie sprężyny. To naprężenie nie może być ani za duże, ani za małe. Trzeba je dobrać metodą prób i błędów.

 

A tak z innej beczki. Czy kiedykolwiek wcześniej obrót dokonywał się prawidłowo, czyli dochodziło do automatycznego blokowania?

 

*Gwint nie jest zerwny to normalna reakcja w tym pługu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku raz na kilkanaście obrotów się zdarzyło że nie zaskoczył,  zaczęło się to od czasu gdy przesunąłem pług bardziej do środka osi obrotu, bo pierwszy korpus zbierał tylko na 1/4 szerokości ziemię  

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Oczywiście rozumiem, że dzieje się tak dla obu stron jednakowo.

Jeśli zmiana ,której dokonałeś ma tak istotny wpływ to dobitnie wskazuje, że zmieniły się proporcje mas dla dwóch stron osi obrotu (stan równowagi został zaburzony), dlatego aby dokonać pełnego obrotu sprężyna potrzebuje większej siły Tylne korpusy są bardziej oddalone od osi obrotu niż przednie. Poprzednio, czyli przed zmianą szerokości pierwszej skiby (której dokonałeś) masy dla obu stron osi obrotu były bliższe stanu równowagi, dlatego sprężyna dała radę obrócić, gdyż miała lżej.

 

Wynika z tego, że trzeba bardziej napiąć sprężynę nawet o 1-2 cm, aż do skutku. Należy sprawdzić doświadczalnie o ile.

 

Być może sprężyna straciła swoją pierwotną sprężystość.

Edytowano przez AlaCapone

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o którą sprężynę Ci chodzi? jeszcze dodam, ze w zeszłym roku przerobiłem dźwignię na siłownik bo strasznie ciężko się odbezpieczało zapadkę. reszta ładnie wszystko lekutko chodzi

Edytowano przez azifelek115622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Chodzi o sprężynę pod czerwoną strzałką na pierwszym zdjęciu w poście #4 kolegi @paul7.

 

Posiadam instrukcję obsługi do niego, tylko po niemiecku. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Format <.jpg> instrukcja została zeskanowana. Jak chcesz wyślij mi swojego maila na priv to prześlę Ci.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A widzicie koledzy człowiek uczy sie cale życie :P ,faktycznie jest sprezyna ,ja ja uznałem za gwint ,sugerując sie obrotem huarda ,jeśli tak sie zmienił środek ciężkości ,to można od strony odkladni założyć odważnik ,gdyby spręzyna nie dawała rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ważne, że działa prawidłowo. ;)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ominąłem ten balast, pewien użytkownik youtube podesłał mi zdjęcia swojego, takiego samego pługa, ale miał on oryginalnie sprężynę z przodu taką jakby wspomagającą, której ja nie miałem, dorobiłem na wzór taką sprężynę i śmiga jak należy, dziękuję za pomoc wszystkim i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2016 o 18:12, azifelek115622 napisał:

witam, mam problem z pługiem, jest on obracany mechanicznie, i za każdym razem gdy go obracam dzieje się tak jak na filmie : https://youtu.be/7YumZNHY-T0 jest to dosyć uciążliwe bo za każdym razem muszę wychodzić i mu pomagać. jest gdzieś jakaś regulacja siły tego obrotu? proszę o pomoc bo szlak  mnie trafia przy oraniu. 

Witam mam ten sam problem z identycznym pługiem można jakiś kontakt do ciebie ? Bo ja jakoś nie mogę sobie poradzić z tym szajsem . Pozdrawiam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2016 o 22:09, azifelek115622 napisał:

ominąłem ten balast, pewien użytkownik youtube podesłał mi zdjęcia swojego, takiego samego pługa, ale miał on oryginalnie sprężynę z przodu taką jakby wspomagającą, której ja nie miałem, dorobiłem na wzór taką sprężynę i śmiga jak należy, dziękuję za pomoc wszystkim i pozdrawiam :)

A masz zdjęcie tej sprężyny ? Jak to miałeś zrobione . Proszę o pomoc . Pozdrawiam 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj