Skocz do zawartości
Ferdek07

Jakie są u Was ceny cieląt?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

pitrus18    0

Lukasz12a, mięsne jakieś czy takie jak piszę RP?

Mięsnę chodzą w ładnej cenie ale nie wiem jak te jak na razie z tego co mi wiadomo to cena ok 10zł/kg to prawda?

ROLNY    0

Panowie proszę o rade a mianowicie tydzień na rynku był SM x BBB przynajmniej tak twierdził handlarz który go sprzedawał, cielak był biały i miał pstrokate plamki za przednimi nogami i na karku, trzeba też przyznać że był ładnie umięśniony miał jak na moje oko 200kg no może tak do 230kg oczywiście sprzedający twierdził że przerzucił 250kg i chciał za niego 2500zł i tu moje pytanie "czy był tyle wart ? " jak myślicie ? :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl

adi29    0

ms 86 zgadzam sie z Tobą co do opini na temat eko-natura Kupiłem u nich łącznie 51 sztuk w 3 rzutach i 8 cieląt poszło... czyli zysku zero tylko kupa nerwów i latania po weterynarzach!!! sa sztuki które sa ok urosły szybko i mają ładna wage ale jest tez bardzo duzo takich(większość) co dorosły do 500 kg i grama juz nie chce przybrac wiec tez na nich nic nie zarobie bo co po takim byku ktory zamiast 800 ma 500 ??? dobrze ze kupuje jeszcze inne bydło nawet hf bo gdybym zaopatrywał sie tylko w te "z gór" to juz by było po mnie!!!!! pozdro dla wszystkich hodowców

Post nie na temat

Edytowano przez razor275

mont    0

czy interes z cielakami osłabł że taka cisza , jak by ktos był zainteresowany sprzedam roczna jałowke RW/MO od własnej krowy

hoodoowca    4

cielaki lekko w dół HO 4 -tyg.ok 800-850 zł. mięsny ok 80kg 1200zł na jarmarku .Dodam że cielaki w dobrej kondycji na charłaki nie ma nabywców.

cielaki lekko w dół HO 4 -tyg.ok 800-850 zł. mięsny ok 80kg 1200zł na jarmarku .Dodam że cielaki w dobrej kondycji na charłaki nie ma nabywców.

tommot003    0

jak dzisiaj kupiłem 2 byczki jeden w wadze 70 kg a drugi 80 kg zapłaciłem 2500 zł ale byczki bardzo ładne

marekfarmer    4672

W piątek bylem u handlarza to teraz kasuje od kg chce 17zl za HF jak i mięsne. Nie brałem nic bo nie było nic zachęcającego do kupna

padalec    10

Tydzień temu kupiłam z mlecznego gospodarstwa miesięczne cielaczki,byczka biało-czarnego i dwie jałóweczki biało-czerwone.Cała trójka za 1900 złotych.Maluchy juz piją z wiader i wcinają śrutkę i siano.Handlarzom dziękuję.

RYZYNH    3

ja sprzedaje tygodniowe byczki jak jest ładny i dużo pije to po 1300-1500 bez warzenia, a na oko ważą może 50-60kg .Ostatnio sprzedałem bliźniaki które bardzo marnie wyglądały za 1400 za parę

hankarys    0

Ile powinienem wziąć za jałówki 9 miesięczne mieszaniec ncb x limuzę ?

AturSz    6

ja w tym tygodniu kupiłem jałówkę angusa 10 dniową za 790 a byczka simentala tez 10 dniowy ale naprawde duzy za 990:):)

soltys48    344

wczoraj zakupione od gospodarza:

1.byczek NCB w wadze 100-110kg(już różki mu się pokazują)wieku nie znam za 800,-

2.jałóweczka 75% MO w wadze ok.60kg,wieku również nie znam za 550,-

3. dwa byczki(bliźniaki)50% BBB max 45kg/sztuka ,w wieku trochę ponad tydzień za komplet zapłaciłem 1100,-

Transakcja polegała na wymianie słomy i siana za cielęta.Ceny cieląt podałem takie jakie uzgodniliśmy ze sprzedającym przed wymianą

jezyk992    3

Wczoraj kupiłem jałowke 50% limousine,moze nawet wiecej ma domieszki, miała 240kg, po 8zł- 5%

PITER234    0

Witam. Mam 10 jałówek w wieku około 6-10 miesięcy są to jałówki mleczne i mięsne. Ile mogę zażądać za takie jałówki? Pozdrawiam.

thefarmer    3

witam Panowie,niewiem czy w odpowiednim dziale,ale przejdźmy do sedna sprawy.. otóż jestem hodowcą opasów z wlkp,i u nas cielęta sa bardzo drogie (1000-1200 zł za 2-tyg cielaczka) dlatego mam prośbę do was jeśli macie namiary na jakies tanie cielaki to prosze was o namiary na priv. Nie dajmy sie robić w balona handlarzom!

pawelol111    711

Nie wiem kolego czy jest sens pisania takich postów. Wszędzie jest drogo a jak się jakaś okazja pojawi to zaraz znika. Jeśli nawet "źródło" tańszych cielaków istnieje to wątpię żeby ktoś to sprzedał na forum.

thefarmer    3

@padlec dzieki za zainteresowanie tylko szczerze mówic bardziej interesuja mnie cielaki prosto od rolnika niż zbieranina od handlarza ;)

padalec    10

Wiecej cielaków na jeden raz to chyba tylko u handlarza kupisz,ale ja z własnego doświadczenia odradzam.Spróbój jeszcze na agrotraderze albo w autogiełdzie ,czasami mozna znależć pojedyńcze sztuki od rolników,najlepiej w gospodarstwach mlecznych,bo tam byczki albo jałóweczki po mięsnych bykach to "produkt uboczny",czasem trafiaja się całkiem ładne sztuki.Niestety trzeba "polować",ale nieraz takie "łowy"lepsze są niż przepłacanie i leczenie zbieraniny.Zresztą na forum coraz więcej jest negatywnych opinii o firmach zajmujących się sprzedażą cielaków.

zetor914    0

u mnie to tygodniowy cielak mięsny kosztuje około 1000 zł a mleczny lub mieszaniec od 750 do 900 zł

zgadzam się od handlarzy lepiej nie kupuj cielaki są ciągle wożone mogą łapać choroby ja już się przejechałem . najlepiej pojezdzić po okolicznych rolnikach i się zorientować

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez ansu
      Jakie s są u was ceny paliw?
      Czy jeszcze będzie taniej? Dzisiaj 200-01-20 ON na stacji około 3,5zł/l, a większa ilość z dostawą do domu 3,20zł/l woj lubelskie