Skocz do zawartości
gelo400

Claas matador gigant

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas

Witam , posiadam claas matador i potrzebuje zdjecia sit czyszcacych pod wytrząsaczami , gdyż poskładałem niby wszystko tak jak było a kombajn słabo czysci zbożę , a chce go dokładnie przejrzec przed sezonem pozdrawiam .

Zanetadubaj    0

witam potrzebuje pomocy posiadam kombajn matdor class gigant jedyny problem jaki mam to kosa  otóż nie tnie zboza niestety albo rwie z korzeniami albo w połowie urywa co jest tego przyczyna prosze o podpowiedzi

Wiadomość z agroFakt.pl

Witam wiem że to głupie pytanie ale czy warto jeszcze kupić takiego dziadka jak matador mam 10 h i lubię takie stare sprzęty ale i też żeby mi to ten dziadek obrobil i czy nie obciach takim wyjechać

wieslaw16    46

Jak w dobrym stanie i w dobrych pieniądzach to jasne że warto,dziadek nie dziadek, nie wygląd kosi a maszyna i czasem ten dziadek lepiej będzie się sprawował jak ten młodszy i masz swoje i kiedy chcesz to sobie robisz ,a żaden to obciach, byle suche zboże w dobrą porę zebrać ,gorszy obciach chodzić i prosić za własne pieniądze aby ktoś Ci skosił w dobrym czasie, bo jak dobre zboże do koszenia to wszyscy na raz prawie koszą ja mam swój kombajn i jak dobre do koszenia to wszyscy na raz chcą kosić i kłótnia gdzie i do kogo jechać.

PawNic14    0

Zobacz sobie na TY mój kanał. Od 5 lat uzytkuje taki kombajn i jest idealny. Części są dostępne a ewentualne naprawy łatwo wykonać, ponieważ ma łatwa konstrukcje, nie jest przekombinowany. W zależności od jakości zboża hektar możesz zrobić nawet w godzinę, ale jak będzie gęste z wysoka słoma to może to być nawet prawie 2 godziny. Co roku konsilem 20ha i dawałem radę. Polecam.

claas26    0

Kolego mam Matadora Standarda już pewnie 6 rok i szczerze polecam.Bardzo ładnie czyści zboże jeśli sie umie go ustawić.Łatwy dostęp do wszystkiego bo ma mało osłon:) Cóż zdarza sie że czasem ktoś sie uśmiechnie jak widzi mnie w polu jak kosze ale co tam.Kosze i nie prosze nikogo.Dużo części pasuje od Mercatora.Mam w nim sieczkarnie i perkins 4 dobrze sobie z nią radzi ale jeśli już to bierz 6 perkinsa zawsze to wiecej koni.Ja w dalekiej przyszłości planuje go odmalować całego żeby wyglądał jak z fabryki ale to dopiero jak kasa sie zgodzi:) Tak że polecam:)

To taki za 3000 można brać i trochę go wyremontować i może by jakoś dawał radę zawsze to swój a części to na pewno by dostał jest trochę po Internecie wszyscy pchają się w nowe biera kredyty a potem nie ma z czego placic

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamilskoro
      witam. no iwec mam claasa domianatora 88s perkins silnik.wszystko pracuje jak powinoo odpala bez problemowo i bardzo szybko.silnik pracuje rowno nic nie przerywa ani nie stuka.problem jest w tym ze na maksymalnych obrotach (pelnym gazie) i tak powyzej połowy gazu nie wazne czy podczas koszenia czy jazdy drogą kombajn dymi intensywnie na czarno nwm czym jest to spowodowane wtryski zostaly sprawdzone lecz nadal dymi. co moze byc tego przyczyną? zawory do regulacji czy cos innego prosze dodawac swoje sugestje i rady prosze o szybką pomoc z gory dziekuje ze ktos poswieci kilka minut i mi napisze co i jak a napewno mi w jakis sposob pomoze : )pozdrawiam
    • Przez PronarekP5
      Witam kolegów, mam do was pytania dotyczące kilku czujników, styczników  itd. Otóż :
      -jak sprawdzić na '' sucho'' działanie czujników strat ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za kontrolke otwarcia rury wysypu ziarna,
      -gdzie znajduje się czujnik włączonej rury wysypu ziarna,
      -czy można zamontować i jak podłączyć czujnik wysokości hederu,
      -czy dużo roboty było by żeby zrobić hydraulicznie wysuwane motowidla,
      -co może może być przyczyną nie pokazywania (braku prądu na czujniku) obrotow silnika,
      -dlaczego nawet mimo zdjęcia wsówki z czujnika poziomu paliwa ciągle pokazuje pełen bak. 
      -jak ustawić czujnik nacisku hederu na podłoże,
      -czy ten kombajn posiada światła drogowe 
      Zastanawia mnie jeszcze kilka wolnych kostek kabli których zdjęcia postaram się zrobić w najbliższym czasie i przesłać. Powiedzcie mi po czym można stwierdzić czy kombajn kosil qq. Również mam kilka poprawek na kombajnie lakierniczych i jaka  farba jest najbliższą wypolerowanego oryginału, kupiłem z granitu ale za ciemna i to mocno widać a chciałbym poprawić tak gdzie farba przy krawędziach odeszła ale żeby nie był łaciaty  i nie rzucalo się to w oczy, ewentualnie pozostaje mieszalnia lakierów. 
    • Przez mateusz1995
      Mógłby ktoś wrzucić fotke gazu ręcznego w claasie consulu. ma ktoś może do sprzedania albo jakieś namiary na sieczkarnie do claasa consula.Jakie oleje lejecie do niego.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Krisman1985
      Witam, czy ktoś z obecnych forumowiczów jest w posiadaniu Instrukcji Napraw do 108 Sl. Najlepiej w pdf. Istnieje coś takiego jak katalog części do tego kombajnu?