gelo400

Claas Matador Gigant-Czy ktoś użytkuje ?

Polecane posty

tomek1974    539

TACHOMETR-CYFROWY-MIERNIK-OBROTOW-OBROTO

https://allegro.pl/oferta/tachometr-cyfrowy-miernik-obrotow-obrotomierz-8620873753

mam takie trzy od obrotów silnika młocarni i wialni każdy w innym kolorze aby się nie myliły ,silnik i młocarnia wiadoma rzecz ale wialnia ? ano mam przerobione obroty ponieważ nie mogłem ustawić wiatrów do trawy to złożyłem dwa wariatory od skutera i mam regulowane obroty niby mała rzecz a cieszy.

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodzio1671    0

tomek1794 ok wszystko fajnie ale ja mam coś takiego i jak to przymocować to do młocarni jak to jest na gumkę i leci do zegara to jest problem ;\ wysyłam ci zdjęcie ummie jest identyko  Ursus 1224

f75c4efc59cbde60cef7b67152145edc1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Czujnik montujesz tak ,niestety trzeba przykleić magnes na superglu( bo lubi się zgubić) do ośki albo koła pasowego ,czujnik przykręcasz do byle jakieś blaszki a wyświetlacz montujesz gdzieś koło wskaźników temperatury po prost jak najbliżej prądu. podłączasz wedle instrukcji a jak braknie przewodów to przedłużasz ,jutro jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ce46d5a728ebf.jpg

877460f534107.jpg

tylko że od młocarni jest indukcyjny bez magnezu reszta jest na magnes 

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sheriff    0
Dnia 19.11.2019 o 21:20, Miodzio1671 napisał:

tomek1974 

imageproxy.jpg

Witam panòw ! Kupilem terz giganta ale bez bębna.teraz to zbiram do kupy wszystko ale nie wiem jak z tymi kolami pasowymi rozebracsie  ! Prosilem by jakis filmyk albo zdęńcia z lewej strony! Liepiej na telefon .+380673888936 mam vibera i wotsappa. Dzienki serdecznie

 

Edytowano przez Sheriff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ja założyłem skrzynie biegów od busa bo ciągle paski rwało jutro jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia,dwa lata śmiga bez awarii  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Cześć,

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Claasa Matadora Giganta.

Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników czy macie jakieś sprawdzone sposoby na odpowietrzenie silnika Perkins 6 cylindrów w tym kombajnie?
Podczas moich pierwszych żniw miałem przypadek, że było w zbiorniku mało paliwa, tyłem wjechałem w bruzdę i niestety silnik się zapowietrzył.
Odpowietrzenie go to była tragedia, sam nie dałem rady. Wezwałem mechanika i on już prawie się poddał bo przepompowanie, odkręcanie przewodów z wtryskiwaczy nie pomagało i dopiero psiknięcie plakiem pomogło. Oczywiście za takie awaryjne działania nieźle sobie policzył.
Niestety cofa się paliwo i chcę założyć zaworek na przewód oraz dodatkowo wymienić filtry paliwa ale oczywiście kombajn się zapowietrzy.
Czy macie jaki sposób na odpowietrzanie Perkinsa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Dziękuję za odpowiedź.

Myślałem aby założyć na przewód gruszkę z zaworkiem zwrotnym jak w linku poniżej ale skoro mówisz, że pompka elektryczna będzie lepsza to chyba warto zastanowić sie nad tym rozwiązaniem.

Podpowiedz jeszcze jak ją zamontować, czy na przewodzie pomiędzy zbiornikiem i obecną pompką?
Czy obecną pompkę zostawić w obiegu czy ją tylko odłączyć i zostawić wkręconą?
Jaka jest zasada działania takiej pompki elektrycznej tj. jak podłączę pod nią prąd to po włożeniu kluczyka do stacyjki cały czas pompuje?
Czy taka pompka jak w linku poniżej będzie ok?

https://allegro.pl/oferta/pompka-zasilajaca-elektryczna-paliwa-claas-657197-7625432332

Czytałem gdzieś, że jeszcze te pompki rozróżniane są na te pracujące w zbiorniku oraz zewnętrzne. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez m_i_c_h_a_l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ja akurat kupiłem taką jak ma jonh deer ale ta co pokazałeś pewnie też będzie dobra  https://allegro.pl/oferta/pompka-paliwa-ford-fiat-john-deere-ar67543-9674757155?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OWFiMjZlYzctZmY2NS00MjQzLThjM2YtNmRmZmVjYWE4ZDUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=13e8c62b-462d-456f-972c-64422897a843

Starą pompę zasilającą wywaliłem kompletnie i wstawiłem blachę a podłączasz pod stacyjkę że jak włączysz kluczyk to zaczyna pracować w ciągniku też założyłem elektryczną bo zbiornik mam poniżej silnika   

 

Edytowano przez tomek1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek500    17

Na pompie wtryskowej są dwie małe śrubki do odpowietrzania pompy, potem dopiero przewody od wtryskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Cześć,

Z uwagi na fakt, że teraz wieczory długie i więcej wolnego czasu zacząłem sprawdzać stan instalacji elektrycznej w Matadorze. Okazało się, że kilka przewodów trzeba wymienić bo izolacja przetarta itp. Zastanawia mnie jednak co to za czujnik jest na przewodzie przy chłodnicy?
Są na nim dwa styki do podłączenia przewodów a obecnie jest podłączony tylko jeden.
Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem go jako 2 bo czujnik zaznaczony 1 to jest czujnik temperatury wody jak zakładam.

20201121_150608.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3
Dnia 4.11.2020 o 21:00, tomek1974 napisał:

ja akurat kupiłem taką jak ma jonh deer ale ta co pokazałeś pewnie też będzie dobra  https://allegro.pl/oferta/pompka-paliwa-ford-fiat-john-deere-ar67543-9674757155?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=OWFiMjZlYzctZmY2NS00MjQzLThjM2YtNmRmZmVjYWE4ZDUxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=13e8c62b-462d-456f-972c-64422897a843

Starą pompę zasilającą wywaliłem kompletnie i wstawiłem blachę a podłączasz pod stacyjkę że jak włączysz kluczyk to zaczyna pracować w ciągniku też założyłem elektryczną bo zbiornik mam poniżej silnika   

 

A jak rozwiązałeś kwestię zmiany końcówki przewodu paliwowego od strony pompki elektrycznej?
Chodzi mi o to, że obecnie zarówno na pompce paliwa jak i na filtrze przewód ma końcówkę przelotową (tj. wkręca się w nią śrubę z otworem) a po wstawieniu pompki elektrycznej z niej jest wyjście na zwykły wężyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3
tomek1974 napisał:

na wężykach wszystko jest podłączone 

A wyjście z filtra na wężyk udało Ci się kupić czy dorabiałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Cześć, Koledzy czy macie problem z tym, że jak kombajn w trakcie żniw stoi na dworze i spadnie deszcz to pod silnikiem stoi woda?
Generalnie kombajn mam garażowany ale na czas żniw stoi pod chmurką bo nie mieści mi się z hederem w drzwi.
W tym roku pogoda jest kapryśna i co chwilę pada deszcz i już mnie męczy ręczne wylewanie wody spod silnika po każdym większym deszczu.

20210808_1717362.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj