gelo400

Claas Matador Gigant-Czy ktoś użytkuje ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelo400    32

Heh od 1995 roku uzytkuje claasa matadora giganta rok prod.1965 i jak dotąd oprocz pasków wymienilem tylko pompke zasilająca.Silnik jest od forda pali doslownie na dotyk!! Heder 3.6metra.Jak na takiego starego dziadka to kombajn ten mnie zadziwia!! Moze ma ktos jeszcze taki kombajn na AF ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Mój sąsiad ma takiego, rok temu kupił. Kombajn fajny i jak na razie awarii nie miał. Tylko jak by jeszcze umiał nim kosić, a tak to pół zboża na polu zostaje. :D Zastąpił Vistulę na 15ha.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

moj ojciec ma wprawe i kosci czysciej niz bizony te co w okolicy są! na nast sezon trzeba bedzie troche o heder zadbac bo palce polamane troche juz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Ja posiadam Matadora... ale standard anie gigant... rocznik bodajże `67. Pracuje w sezonie na ok 40 ha. Silnik perkins- żyleta , słaby układ chłodzenia, u mnie słabo wyważona sieczkarnia (właśnie wymieniam wszystkie noże :P ogólnie dla małych gospodarstw za małe pieniądze maszyna godna polecenia. Ale w sezonie czasami lubią się psuć pierdoły... ;/ Ale tak to jest bez gruntownego przeglądu przed sezonem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Witam

Mam claasa cometa i planuje wymienić go na coś większego.Kombajn ma być na kilka hektarów swojego i troche na zarobek.Mam na oku matadora standard z hederem 3,20 i sieczkarnią.Chciałem sie dowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie.Czy jest bardzo awaryjny i czy jakieś awarie zdarzają sie częściej niż inne.Słyszałem opinie że te kombajny dosyć słabo czyszczą ziarno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu1991    0

witam ja mam claasa matadora giganta i maszyna lux. Śmiga po polu aż się kurzy mam mniejszy heder a w oryginale miał 3.20 a teraz mam 3.0 i mogę szybciej jeździć. Smaruje go codziennie aby nie było w nim awarii. Ziarno u nie dobrze czyści ale najważniejsze są obroty bo jeżeli obroty silnika nie są do końca wtedy ziarno jest brudne no i należy nie zapomnieć o sitach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Matadory standard miały silniki 4-cylindrowe a giganty już 6 cylindrowe. Więcej różnic nie znam.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

A nie orientujecie sie czy w Standardzie można regulować obroty młócarni czy tak jak w Comecie są stałe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Sa stałe tak samo jak w comecie i corsarze


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dandel    0

Witam

Mam pytanie, czy ma ktoś może zdjęcia class'a matadora giganta z sieczkarnią. dokładnie chodzi mi o to w jaki sposób zrobić tył kombajnu, bo kupiłem kombajn ale był już bez "d*py" i mam też sieczkarnie do niego, więc muszę cały tył zrobić od nowa. Jeżeli ma ktoś to prosił bym o wrzucenie tych zdjęć na stronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja mam matadora ale standard z sieczkarnią jak chcesz to mogę zrobić parę zdjęć jutro albo w sobotę i wysłać Ci na meila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Koledzy potrzebny mi jest wymiar i symbol pasków napędzających heder tych co idą wzdłuż podajnika pochyłego słomy do matadora standarda.Byłbym bardzo wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

jd3 nie wprowadzaj ludzi w blad, w matadorze obroty sa regulowane hydraulicznie w zakresie od 700 do 1500.

Sam uzytkuje tą maszyne od kilku lat i troche wiem na jej tematam,

a tak na marginesie to matadorem standard ponad 100ha w tym roku skosilem bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Koledzy jak zdjąć te dwa pasy napedzające młockarnie w matadorze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek5221    0

wiecie może jak wymienić pas który napędza nawiew? trzeba zdjemować te koła pasowe czy jest na to jakiś patent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Koledzy jakie powinno byc ciśnienie oleju w perkinsie.Po uruchomieniu ma 5 atm a podczas młócenia spada do 1 atm i tak już sie utrzymuje.Temperatura wody utrzymuje sie miedzy 80 a 90 stopni.Silnik nie dymi i pali na dotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Witam.

Mam pytanie ile oleju silnikowego do Clasa Matador gigant 6 cylimdrów . Zgubił mi sie bagnet od oleju i nie mam pojęcia jak mam teraz ustalic poziom oleju.

Spuszczenie oleju i sprzwdzenie, nie będzie do końca miarodajne, poniewaz , mam przecieki przy kolektorze , i zawsze coś tam oleju wyleci.

Z góry dziekuje za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,do silnika perkins 6. 354 jeśli to taki, bo nie podałeś jaki masz silnik, ale podejrzewam że właśnie taki to 13,5l, a jeśli ford,merc czy jakiś inny to napisz, a wówczas Ci podam :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Tak, perkins 6 cylindrów. A i jeszcze czy ten wyciek z okolic kolektora to moaze byc z pod uszczelki klawaitury ??

Dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,może to być i z pod pokrywy klawiatury, u mnie tak właśnie było i dokręcanie nic nie pomogło, więc musiałem wymienić uszczelkę, a że nie mogłem dostać kupić od ręki, a była potrzebna na już (w same żniwa) to kupiłem arkusz płyty korkowej i sam dorobiłem uszczelke i jeszcze cieńko ją posmarowalem silikonem, bo sam korek lubi uciec z pod pokrywy, no i wyciek się skończył ,a wiadomo że właśnie taki wyciek może zpowodować pożar od silnika bo i na kolektor wydechowy olej spływa do tego kuż i plewy i ogień kombajnu gotowy :o Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Witam.

Dzieki za podpowiedź z tą uszczelką co do zapalenia się to wiem coś na ten temat, jakieś 7-8 lat temu zapalił mi sie , Od czego, ? nie wiem.. Ale zaczęło się palić od strony zbiornika . Teraz jak dłużej pokoszę to z okolic kolektora aż się dymi. więc będe musiał to w tym roku zrobić.

A tak zapytam , nie wiecie od czego nada mi sie do Matadora ( Perkins 6 cylindrów ) rozrusznik, bo obecny jest do wywalenia. A z zaciągu to odpalanie utrudnione zwłaszcza na polu.

Dzięki za podpowiedzi i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, powinien pasować od fergusona właśnie z takim silnikiem ,jak też niektóre ursusy mają też te silniki :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj