Zaloguj się, aby obserwować  
rabin

redukcja pogłowia świnek

Polecane posty

rabin    0

witam

za każdym razem jak pogadam z jakimś sąsiadem to słysze że co chwile ktoś rezygnuje z produkcji świń.

w gazetach to samo, że pogłowie macior ciągle spada, nie tylko w Polsce.

jak to jest u was? kto z was zapszestał lub chociasz zredukowal w jakimś stopniu swoją produkcje?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No to u nas zawsze było ok 17 loch, teraz jest ok 10, a wiemy jak jest z opłacalnością :D . Jak to mówią jesteśmy teraz w najgorszym punkcie 4- letniego cyklu, prognozy są że ceny wzrosną o 100% :D , także trzeba będzie się odkuć za te straty i zakończyć przygodę z trzodą, zresztą restrykcyjne przepisy cros... same się z tym uporają :D , a my będziemy hodować bydło.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

W Polsce to każdy rezygnuje wiadomo- cena :D ale ze w Europie to nie słyszałem- tam maja wielkie hodowle po 2 tys sztuk i wiecej a do tego w Dani rząd dopłaca rolnikowi to każdej sprzedanej sztuki. Ceny mają podobne jak u nas ale opłaca im się to bo dopłacają im a polski rząd uważa ze skoro oni sobie daja rade w takich cenach to i my damy :D żenada

 

Jak każdy po rezygnuje to zdrożeją... Bydło tez nic pewnego bo mleko ma iść w doł chyba że opasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31
Jak każdy po rezygnuje to zdrożeją... Bydło tez nic pewnego bo mleko ma iść w doł chyba że opasy

 

O tym bydle to pewnie do mnie :D , więc tak my nastawiliśmy się na bydło mięsne, i mamy już ok 50 sztuk, także teraz zostaje nam jeszcze dobrze wykorzystać nadchodzący wzrost cen, podreperować budżet no i zrezygnować ze świń, a oborę przeznaczyć na opas alkierzowy i na głęboką ściółkę tak po połowie


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

umnie ze 25 loch zostala jedna koncze bo niema co sie męczyć zawesze mialem jakies 200 do 260 sztuk teraz zbiedą 30 sztuk dziś 5 sprzedalem aż sie smiać chce bo niewiem kiedy ostatnio z taką ilościa na sped sie wybierałem i tu cena śmiechu warta to sie wkurzyłem i jutro zboże sprzedam po 980 za tone i będe sobie spokojnie żył bez zmatrfien ze coś niedorośnie albo ze koncentrat sie kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja powiem tak ludzie gadają ze juz kończą sie nie oplaca, ale to tylko gadka, a tak na serio chodzi im o to zeby np. ich sasiad zlikwidowal, a oni beda miec wtedy wiekszy zbyt, nie wiem czy zajarzyliscie bo ja dzisiaj troche %% ale spoko, tak gadają ale cos muszą robić bo co zlikwiduje swiniw i z czego bedzie zyl?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

mi zostało 10 świnek na potrzeby własne i raczej wątpię żebym wiecej hodował zresztą i tak już sa plany przebudowy chlewni na obore dla bydła ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Tak sie zastanawiam co sie stanie jak wiekszosc rolników przezuci cie na bydło??? Czy czasem cena bydła wtedy nie spadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

my mieliśmy 30 loch ale dla jednych może być to zdziwienie bo zwiększyliśmy do 38 loch ratuje nmnie to że mam firme z paszami więc dla siebie mam za darmo i coś zawsze zarobie ale za to musze kupować zboże wczoraj kupiłe pszenżyto po 870 tona i mieszanka po 750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcyn95    28

nie wiadomo co robić bo teraz ludzie przejdą na bydło mięsne to cena świń może pójdzie do góry ale to tylko gdybanie i wielka loteria :mellow:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebest2895    70

Z ceną świń tak jest raz górka raz dołek. Jeżeli zmniejszy się pogłowie świń to napewno cena wzrośnie. Mechanizm rynkowy działa nieubłagalnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Ale cena uzależniona jest też m.in. od kursu euro. Jedynie małe ubojnie, które nie są w stanie szybko i tanio sprowadzić półtusz z zachodu, płacą więcej w chwili spadków pogłowia świń, gdyż muszą walczyć o towar. Oczywiście dzieje się tylko tam, gdzie brakuje towaru. Duże zakłady nie będą płaciły dużo więcej, gdyż taniej im będzie sprowadzić towar z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

mtz82r96 masz racje , ja od 2 lat sie nie mecze z swinkami zboze 850/900 na dzis sprzedaje nawet kolejke rolnikow mam a swinki po 5 , ja przepraszam w 1997r w listopadzie kupilem nowe cinqecento za swinki sprzedawane po 4.70 , a koszty ile poszly w gore wszyscy wiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj