Skocz do zawartości
Piotruniu25

Jakie ma spalanie t 25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

pablo21    26

Ja bym powiedział że Władek pali troche więcej w pracy niz Ciapek ale dokładnie to nie mierzyłem.

pablo21    26

Czy ja wiem nie az takich małych bo w pługu jak sie obrotów nie pilnuje no to w Ciapku sporo wolniej paliwo mi uciekało niz we Władku.

Prawie na kazdym polu pod koniec zaczynalo mi paliwa brakowac(nie było tankowany do pełna) a ciapek po wlaniu takiej samej ilości paliwa nie miał z tym problemu no ale ten zostawia sporo (koło 5l) w baku a Ciapek wszystko wychla prawie do ostatniej koropelki

GoRAL1    63
Mój władek przy orce spali tak jak jest napisane czyli 2.5 na mth

Mam władka 23 lata, pali od 2 do 3 li na mth (na oponach od c 330), a mój c 360 od 5 do 7 li na mth ,obydwa w górskim terenie.

ZETORRRRRR    3

Mówicie że niektórym pali duzo

wszystko zalezy od podrecenia dawki na pompie wtryskowej

Raz podkereciłem troche i palił mi tyle co jakis ciągnik który ma 120 KM ale to również odkłada sie to na moc

Ale tak przy normalnej pracy pali 2,5 do 3 l na motogodzine

Pozdrawiam

pablo21    26

Jak to powiedziałes to ja powiem ze ten Władek co jest u mnie ma tylko 1250mth i jest wszystko tak jak w oryginale nikt przy pompie nie grzebał obranicznik obrotów tez mam wiec więcej jak 1800-1900obr/min nie wykreci.

UrsusCzesio    304

Jak dla mnie to nie wiekiego spalania, a spalanie ma mniejsze niz ciapek, jeśli by wpuscił dwa nowe dotarte ciągniki w orke, ale wiadomo że one pierwszej młodości nie są i juz są różnice, a bo to silnik już wypracowany, a to pompa i są rozbieżnoście jeden spali wiecej od ciapola drugi mniej. Zobacze jak mój po remoncie będzie spalał, bo teraz też nie narzekam żeby wiele, napewno mniej niż C-360 o połowe ma mniejszy silnik i o 24KM słabszy ;) Musze mu teraz licznik wyzerować i zobaczyć jak bedzie chodził, wiertarke pod linke i sru do tyłu :P Ja pierdyle prawie 6 tyś MTG cofnąć :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki masz licznik? Bo jeżeli do 9999 mth to łatwiej (szybciej) będzie kręcić do przodu, będziesz miał wtedy do przekręcenia niecałe 4000 mth. Przepraszam za OT.

UrsusCzesio    304

Jak by było 9999 to tylko 1MTG przekręcić bo są 4 pozycje. a ja mam ponad 4659 bo mi licznik pare lat nie chodził by by z 5tyś spokojnie było

Witek2010    32

Mi pali 20l/ha przez 30 minut chyba mam jakiś wyciek paliwa czy coś.

Chyba jakiś tasiemiec się w tym władku zadomowił :D Chyba nie jest możliwe takie spalanie w 30 min chyba że masz taki wyciek jak korek by od wanny otworzyć :D

tommot003    0

u mnie wyszło średnio 3,2 l/mth oczywiście gaz w podłoge czasem bywało że miał bardzo ciężko o czasem pracował w lekkiej robocie

Napisano (edytowany)

Mi średnio spala 4 litry na godzine a pracuje przeważnie przy zgrabianiu siana dojarce i wożeniu wody na łąke

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

GoRAL1    63

4 litry to za dużo

jeżdżę takim traktorem 27 lat a spalanie do 3 litrów

wyjątkowo może się zdarzyć 3,5

Witek2010    32

No 4 to za dużo musi być raczej jakiś konkretny wyciek bo nawet jak pompa i wtryski są zjechane to nie dojdzie do 4 litrów. Przy lekkiej robocie 2,5 max spali a żeby dojść do 3 lub powyżej to trzeba już strasznie cisnąć

sylip    2

Mój zabytek :) , oczywiście w bardzo dobrej kondycji - wszystko zadbane i reguralnie serwisowane oraz regulowane z 1976 r spala średnio od 1,5 - 3l/h pracy. Głównie zadania z ładowaczem czołowym (praca przy zwózce i przeładunku słomy i siana) oraz na łąkach z przetrząsaczem (4-o gwaizdowa 4,6m) i tradycyjną przetrząsaczo-zgrabiarką (7 gwiazd). Także lekkie prace polowe typu sadzarka do ziemniaków, jakieś obsypniki i opielacze oraz zawieszany 400 l opryskiwacz i 250 kg rozsiewacz do nawozów. Jako ciekawostkę dodam, że rekordowe spalanie miał na poziomie 9l/h pracy !! W jednorzedowej sieczkarni do kuklurydzy (Kemper Exakter), ale po 2 sezonach (w sumie 3ha) padł silnik :D Teraz już kosze troszkę mocniejszym traktorem (w sumie z takim samym tylko 2x większym silnikiem - LTZ T40AM). ;)

booster    0

3 godziny orki i 2 godziny kultywatorowania i spalił 10 litrów

Edytowano przez booster

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez adi972
      dlaczego w ruskim jak wrzucam wsteczny i na 1 to coś huczy
    • Przez Kondzik100
      Mój władek ma za małą dawke paliwa i sie zastanawiam gdzie mu sie ja podkreca . I tu mam do was pytanie gdzie i czym sie podkręca ??
    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez wladek_t25
      Witam
      Po odpaleniu na jałowym bietu gdybdodaje gazu to z 700 obr. na 1800 zbiera się elegancko, lecz sprawa się typie gdy chwilę pojeżdze. Pod lekkim oporem wejście z 900 obr. na 1500-1600 to zajmuje z 10 sekund!! Nie wiem w czym rzecz, od średnich do max obr. wkręca się tak jak powinien. Pompa po regeneracji, nowa sekcja. Próbowałem delikatnie podregulować dawkę paliwa na większą, i to też nic nie dało. Kąt wtrysku idealny, co do mm. Co robić Panowie? Mam drugą pompę Ale w niej trzeba by było ustawić poprawną dawkę paliwa na stole probierczym. Jest może ktoś z okolic Elbląga i mógł polecić dobrego pompiarza? Ja zawiozłem do niby specjalistycznego zakładu to zmienili sekcję i mi ją oddali, nawet na stole jej nie regulawali bo założyłem ją to musiałem obroty regulawać i ten wkręt stop od gaszenia bo wykręcili. Zawiozłem drugiego zakładu w okolicy to opowiedzieli że pomp od ruskich nie przyjmują...