Piotruniu25

Jakie ma spalanie t 25

Polecane posty

Kamyk514    2

U nas w żniwa jak woziliśmy T25 belki cały dzień bez przerwy to spalił tylko 4litry pod względem komfortu to nie nawidze go a spalania to uwielbiam ten ciągnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To znaczy, że na litrze 3 godziny chodził? Kosiarki do trawy palą więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
U nas w żniwa jak woziliśmy T25 belki cały dzień bez przerwy to spalił tylko 4litry pod względem komfortu to nie nawidze go a spalania to uwielbiam ten ciągnik :D

 

hahaa 4litry xD


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Może i wydaje się to śmieszne ale wlałem 5 litry i jeszcze trochę zostało i przecież zwożenie belek to nie jest ciężka praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Może i wydaje się to śmieszne ale wlałem 5 litry i jeszcze trochę zostało i przecież zwożenie belek to nie jest ciężka praca

 

To jest prawda.

 

Ja ci kamyk514 wierze bo bronowałem łąkę i ja jechałem to miałem 10 litrów zabronowałem 2 razy cała o powieszchni 20 arów i jak przyjechałem miałem 9 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

@Piotruniu25 nie pisz posta pod postem :D

 

nie ten dzial-przenosze

A fajna bajka z tymi 4 litrami na dzien :D jak już Mariusz pisał kosiarka do trawy pali wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzego    0

Kiedyś mi zepsuł się w sezonie i musiałem szybko zrobić.

Gdy zrobiłem należało szybko dotrzeć no i zostawiłem go na noc na średnich obrotach,po obliczeniu czasu ipaliwa wyszło mi 2l na godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Ja jak kiedyś mierzyłem to w lekkiej pracy typu trząsanie siana spalił 2litry na godzine.Jazda na 4 biegu i gaz w podłodze. A jak miał ciężko np jak bronowałem bardzo piaszczyste pole po siewie zboża to około 5 litrów conajmniej spalił, to już c-360 mniej by spaliła tylko, że siewnika mi sie nie chciało odpinać i dlatego pojechałem władkiem. Od tamtej pory wole bronować c-360 i nawet nie dlatego że mniej spali ale dlatego że 2 razy szybciej zrobi robote. Ale ogólnie W LEKKICH pracach rusek jest bardzo oszczędny i 2 litry na godzine raczej nie przekracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zen88    0

mi w glebogryzarce wyszedł 3,5 litra na godzinę, dodam że płytko nie robiłem. Spalanie ma super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mój tata raz przelał ruska. To pobronowałem 2x6ha i 15 ha nawozu i jescze zostało do kartofli. Jakim cudem ci tyle@Wladekps2 spalił przy bronowaniu mi nigdy tyle nie wychlal i też szybko zrobie. A ni razu po siewie nie bronowaliśmy C-360 po siewie zawsze rusek i dużo pobronuje na pełnym zbiorniku i szybciej bo brony piątki 4 i gaz w podłodze. Jak rusek nie ma komfortu to ja jestem księdzem, jak na te lata tu one były najbardziej chyba komfortowe ciagniki z takich malych. Ja na komfort nie narzekam lepiej niż w moje C-360 i 3P, mam pod ręką wszystko nic mi nie przeszkadza oprócz wajchy od gazu ręcznego która się cofa do jednej wajchy też się przyzwyczaiłem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Mi przy bronowaniu wyszło

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

@Kamil14 to pobiłeś chyba rekord świata, chyba że przez cały dzień bronowałeś tylko godzine.

@UrsusCzesio jak ja bronuje ruskim powiedzmy po rżysku to wtedy jeżdże 5 bo po twardym ma lekko i sobie radzi. Ale jak bronuje pod siew czy po siewie na piachu piątej klasy bronami piątkami i koła sie zapadają naprawde głęboko to on na 2 biegu ledwo ciągnie i wtedy spala dużo. Zgodze sie że jak na ten czas to w tych traktorach było w miare komfortowo. Wszystko pod ręką i w miare znośny hałas, ale drugiego takiego ciągnika co tak skacze po nierównościach i tak buja, że latasz po tej kabinie jak zamknięty w puszce którą ktoś potrząsa to ja nie znam.

Są tu różne władki. Jedne ciągają maszyny od U-914, inne nie palą wogóle ropy prawie wcale. Mój jest jaki jest i nie odstaje od władków w mojej okolicy niczym, dlatego denerwuje mnie takie gadanie że " mój to pali 5 litrów na dzień w ciężkiej robocie". Zaraz ktoś napisz że mu pali 10 litrów na tydzień bo sie tu widze wszystcy targują który władek lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@Waldekps2 zgodze się z tobą z tymi piachami takiej ziemi to nie idzie uprawiać jest miękko a i tak gówno urośnie ja mam jedną piaskową góre kąt 35 stopni co naj mniej to na 2 ale opony w ziemi siedzą i kupa dymu, trzęsie tez jak miałem obniżonego to n 6 mogłem popylać i tak źle nie było a teraz na 5 depnąć i można bania przywalic, a ja tam nie mówie ze mój spali 5 na dzień, chociaż przy wozeniu siana to policzyłem że wyszło 1 l na przyczepe ale 3 kilosy drogi na łąke i tym najwolniejszym biegiem podjeżdżałem więc to jest 6 kilosów 2 kilosy polną i 2 drogą, nie było źle, co przywieźliśmy to otwierałem maske i sprawdzałem. Ekonomiczny i na wiosne dużo nie spalił w polu bo zatankowałem do pełna to dość pojeździł a ziemia średnia więc 4 bronowałem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strajker    0

Ja tylko raz mierzyłem spalanie mojego władimirca. W osiem godzin zaorałem 2ha, nabił mi 6mth i spalił mniej więcej 18l, czyli około 2.5l/h.

Mam pytanie czy wam też tak wolno nabijają mth, bo u mnie 1mth=1h20min przy 1650obr/min. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristofer    0

Rzeczywiście pod górke na świeżej orce to tylko dym z władka wali i nie warto takich rzeczy nim robić ale jeśli chodzi po siewie to śmiga <_< aż miło. Co do spalania to też zależy od pompy paliwowej i wtryskiwaczy u mnie zaczął mniej palić i ma więcej mocy po wymianie poza tym jak się ciśnie gaz do końca na za wysokim biegu a on już nie może to żłopie paliwa <_< nie tyle co trzeba ale i tak mało pali i w życiu nie wypali tyle co C-360 :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

no dobrze tam piszą bo cos koło tego będzie 2,4l. 2,5l. 2,6l. 2,7l. zalezy od operatora


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Mój władek przy orce spali tak jak jest napisane czyli 2.5 na mth


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
poza tym jak się ciśnie gaz do końca na za wysokim biegu a on już nie może to żłopie paliwa <_< nie tyle co trzeba ale i tak mało pali i w życiu nie wypali tyle co C-360 <_< .

Dziwne by było jak by spalił tyle co c 360, od której jest dwa razy słabszy.

W Wikipedii każdy może napisać co chce, także nie ma co się tym sugerować. Równie dobrze ktoś mógł napisać 1,5 l/mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie na początku pracy u mnie (czyli tej jesieni) spalał w pługu gdzies ok 13-14l/ha ale 1800obr/min nie schodzilo a jak potem zaczołem jezdzic na troche mniej tak 1600-1700 to i spalanie troche spadło. Ale w pracy super oszczędny nie jest swoje zrobi ale i spali.

 

Ale i tak wole nim orac niż C-330 bo nie muszę ciągle podnosnikiem regulowac tylko opuszczam pług z jednej z strony pola a podnosze z drugiej no i wszystko widzę tylko kabine musze wyciszyc bo niezbyt cicho jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Coś duż ci spalił w tej orce mi gdzieś spala 10l ale na mniejszych obrotach.

 

A powymieniałeś wszystke filty oleju i paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Własnie filtry nie były wymienione bo nie było czasu na takie rzeczy dopiero teraz albo na wiosne sie za to wezme i wymienie.

 

Na mniejszych obrotach niż 1500 to jakos sobie nie wyobrazam pracy i tak nie miał lekko u mnie w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj