Piotruniu25

Jakie ma spalanie t 25

Polecane posty

hacki    0

Ostatnio zrobiłem trochę trasy z pustą przyczepą i wyszło mi 2,6l./mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik84    0

opryskiwacz sadowniczy, wymieszanie środka ochrony roślin na postoju, oprysk porzeczki ponad 1,50 ha następnie dojazd do następnego pola z sadzonkami i oprysk ich belka herbicydowa -tylko 2 rzędy na hektarowej działce. wynik 2,25l na ok 1 mth, dodam że ciągnik był palony gdy byl nienagrzany (zimny) ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74
Napisano (edytowany)

Siew trawy poznaniakiem 2,7 m zasiane 3,2 ha + dojazd na pole 1,5 km w jedną stronę. Spalił 6 litrów ON.

Edytowano przez Marcelix

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak jest władek w porządku dobra kondycja wtryski pompa to przy optymalnym obciążeniu nie ma prawa przekroczyć 3,5 litra na godzinę zegarową przy obrotach 1700.Mój przekroczył tą wartość ale to w uprawce 2,7 metra 3 bieg i sandał aż z bidnego się parowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik84    0
Napisano (edytowany)

ta sama robota tylko ,że po wyregulowaniu zaworów wyszło mi 2 litry.... ;-) nie jest wiec zle...

koszenie kosiarko-rozdrabniaczem 3 bieg wyszło ok 2l/mth

Edytowano przez rafik84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptak    0

W dobrych warunkach to przy orce  13 i mogę tylko pomarzyć o mniejszym spalaniu a jak warunki takie jak zwykle to coś koło 15 zechla a potrafi nawet więcej. Przy lżejszych robotach np pryskanie to coś koło 3 na godzinę ale przy LEKKIEJ robocie a nie jak niektórzy tu pisali głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Pali ci 13l na ha orki? Ale w ile godzin robisz ten hektar?

 

Nie praktykuję orki Władkiem , więc pytam.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Bardzo ciężka praca(gaz w podłodze) 3-4l na godzinę :D Cieszy mnie to, tylko wycieki, każdy tak pluje olejem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Nie każdy władimirec pluje olejem. Ale to prawda że z tych ciągników lubi sączyć się olej, ale wszystko to da się dobrze uszczelnić. W moim władku olej lekko sączy się z silnika obok pompy wtryskowej oraz z rozdzielacza, ale to da się łatwo uszczelnić. Gdzie masz wycieki oleju ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Wszędzie hehe, przy kole zamachowym jak podłożę rękę od spodu to mam kropelki oleju, przy pompie, tam gdzie podłączony jest ciśnieniomierz i spod dekielka zaworów z 2 w kolejności od rozrządu cylindra, cały dekielek zalany olejem, a drugi suchy. Mam też problem z nadmiernym ciśnieniem, mechanik sprawdzał swoim zegarem, ja kupiłem 3 i każdy wskazuje tak samo, na zimnym, czy na ciepłym okręca wskazówkę dookoła i ona staje na tym małym trzpieniu(wiecie o co chodzi), a gdy go gaszę, przy dwóch ostatnich obrotach wału jest taki dźwięk, jakby coś o coś pocierało, tłucze tak dziwnie. Po remoncie 2 lata i pracuję nim cały czas, przed remontem tych objawów nie było, a wycieki zawsze miał nawet przed remontem, ale leję olej i już 18 lat nim obrabiam 13ha, przez 6 ostatnich lat miałem jeszcze 6.24ha dzierżawy i władzio ma chęć jeszcze pracować tak mi się zdaje bo awarii żadnych nie było w nim, a remont robiłem bo nie miał siły ciągnąc 2 skibowych pługów już, a teraz siła jest ale te stuki mnie niepokoją i ciśnienie oleju, przed remontem miał ciśnienie 4-4.5 na gorącym silniku przy gazie w podłogę, a na zimnym miał 5.5 max.

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Podejrzewam że ktoś grzebał przy regulatorze ciśnienia oleju, który znajduje się pod alternatorem. Nawet jeśli nikt tam nie grzebał przy tym to warto zobaczyć czy nie zawiesił się zawór w tym regulatorze.  Prawidłowe ciśnienie oleju we władymircu powinno wynosić od 1,5 do 3,5


Wydaje mi się że był temat o ciśnieniu we władku, poczytaj lub ewentualnie załóż nowy temat. Bo tu jest temat o spalaniu paliwa we władku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin567    0

Mój władek przy lekkich pracach (np. ograbianie siana) spala do 2 litrów na godzinę zegarową.

Przy ciężkich pracach np. ogka to tak 2,5-3 litry na godzinę zegarową.

Nie jest źle :)  ale mógłby jeździć na wodę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ładowanie obornika cyklopem 18 rozrzutników plus przejazd ok 1km spalone 7,5 litra.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelmanLS    4

Mój T-25 spala przy orce tak około 2,5-3L na mtg. Teraz przy lekkich pracach typu opryski itp. to nie przekraczam 2L/ Mtg.  Ogólnie bardzo oszczędne ciągniki :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem te licytację są nie potrzebne,ponieważ wszystko zależy od stanu technicznego ciągnika,terenu w jakim pracuje oraz operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paffa    1

Mojemu wystarczy powiesić przy filtrze powietrza szmatę zamoczoną w ropie i będzie chodził cały dzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derdi    0

U mnie bylo tak przy pracach na 1.5 ha sprezynowka,potem brony 5 ,potem gleboka orka i znowu brony 5 i poszlo 19 litrow ale nie wiem ile mtg bo linka mi szczelila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

Koledzy perszy pomiar mojego ruska i niemiła niespodzianka na 10 mtg spalił 32 litry. Pracuje jako wózek widłowy na polu z przednim masztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Ale co za niemiła niespodzianka? Jest w granicach 3l/mth to czego chcieć?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj