Piotruniu25

Jakie ma spalanie t 25

Polecane posty

marian2011    113

booster chyba trochę pojechałeś po bandzie mamy te cudo techniki radzieckiej ponad 30 lat i wiem że oszczędny ale jednak w orce i kultywatorze na godz te 3 litry potrzeba co najmniej bo w 5 godz spalić 10 litrów to może w zgrabiarce na małym gazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster    0

Możecie nie wierzyć ale tak było pług 2x30 obroty 1400-1500. kultywator 2.1m.

Sam się zdziwiłem że tak mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ale chyba na 1-2cm bo przy takiej szerokości i z bronami to nie możliwe.Chyba że chodzi o 1h a nie o 1mtg to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mizerek    1

To na jakiej ziemi t25 ciaga kultywator 2.4 metra? Ja mam 1.7 i z tym ma czasami ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz2    0

Mój jeszcze 3 litrów nie przekroczył i chyba nie przekroczy. Mam znajomego który pojeździł na opale i potem regulował wtryski i doszedł do 7 litrów, ale sam sobie jest winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak, tak koledzy to nie żadne bajeczki- Iwanek, jak ma lekko to jest bardzo oszczędny, na ok.8 godz.przy lekich pracach spalił mi około5 litrów,czego nie można powiedzieć że jest oszczędny jak ma ciężko, bo już w kosiarce rotacyjnej w dobrej trawie- też 5 litrów, ale już na 1 mtg, w pługu 2 skibowym grudziądzkim 4 litry na 1mtg.Mam go już tyle lat że mogę śmiało o nim wyrazić zalety jak i jego wady :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

ja proponowałbym pisać ile Władek pali na hektar, bo orać hektar pola 4 godziny niezbyt głęboko i mówić ze jest oszczędny...

Małe traktory do lekkich prac a mocniejsze do ciężkich i jest ok. Czas pracy też jest ważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

wiesław 16 kurcze w 8 godz spalić 5 lit to już nie wiem mamy władka od 79 roku kiedyś sprawdzałem przy orce temu podobne i przy pracy lekkiej wolne obroty wyszło mnie 1,5-2 litry a tobie ok 0,6 litra na godz może postawić go na 700 ob i sobie by pyrkał to by 1 litr starczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- tak jest marian2011,wiem co piszę! w lekkiej pracy i na małych obrotach tyle mi spalał i spala,ale w cięższych pracach już nie jest aż taki oszczędny, a poza tym zużycie paliwa zależy od stanu traktora oraz umiejętności jego operatora, w tych samych pracach i na tych samych warunkach polowych, będą różne zużycia paliwa.Do lekkich prac niema lepszego jak mały IWANEK, a w ciężkich w przeliczeniu na 1 ha pracy i godz. to nie jest aż taki oszczędny, do ciężkich bardziej ekonomiczne są o większej mocy.Mam porównanie bo mam też dużego IWANA.Tak było, jest, i będzie, że każda sroczka swój ogonek chwali :) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Możliwe jak wywierciłeś dziurkę pod bakiem :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Panowie mój Władek w sadzarce ręcznej do ziemniaków na 10 godzin spalał około 10 litrów ale jak robiłem orki na zimę na 30 centymetrów na 2-3 klasie to na 10 godzin 40 litrów przepalił aż z biednego się gotowało teraz orze ursusem c360 w dwójkach pługach

spalam w tej samej orce koło 5 litrów na godzinę na 2 biegu bo na 3 biegu to już raki z komina wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

No ok. 2godzin ale jak tu czytam ze spala 2,5 l na mtg a ja moze z 1,5 mth zrobiłem moze nawet nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj