Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Jakie wały do rozrzutnika 3,5t?

Polecane posty

Ferdek07    75

http://www.cynkomet.pl/produkt,Rozrzutnik_...wy_N-233,5.html

 

czy można w starym rozrzutniku zastosować wały slimakowe, tzn jeden mam nowy zwykły wał z zębami w a drugi ślimakowy chciałbym dokupić, czy to dobry pomysł czy wogóle na te ślimakowe mniej nawija?

(mam młodzierz na wolno w zagrodzie i dużo przedeptują siana gorszej jakości jak i zamoknięte czy spleśniałe siano wyrzucam pod gnój na płytę gnojową ale rozrzutnik z tym sobie nie radzi, czy może te łopaty na pojedyńczym wale typu rogi losia sobie lepiej z tym poradzą i który adapter bardziej rozdrabnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

rogi losia ci sie nie beda zawijac tylko ze gorzej rozrzucaja.z tym mozna sobie poradzic wolniejszy przesow tasmy a wieksze obroty.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

te wały są zapewne dorobione od przyczepy samozbierającej KRONE. I z tego co zauważyłem nie były testowane, bo rozrzutnik świeżo po malowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Panowie i Panie jestem na kupnie uzywanego rozrzutnika mogl by mi ktos pokazac jakie walki sa najlepsze chodzi mi o foto lub link allegro itp ;)

 

 

100 post :D


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Do jakiego ciągnika chcesz kupić ten rozrzutnik??

 

Mi bardziej się podoba (jeśli chodzi o wykonanie) rozrzutnik z 2 walcami z tyłu, ale z 1 walcem lepiej rozrzuca (ale za to ma słabszą ramę) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

do c360 ale ja niemam wlasnej chodowli tylko sie dagaduje z stadlina koni i kornikami sloma za gnoj i pasuje cos kupic bo niebede wiecznie porzyczal :D

 

jeden walek lepiej rozrzuca ???? ale jakie te zeby by mial bo trochu tego jest jak na allegro patrzylem ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Przy swoim starym rozrzutniku 3,5t mam 2 wałki poziome zębate. Ogólnie dobrze się sprawdzają, ponieważ równomiernie rozrzucają i dobrze rozdrabniają obornik. Ale rok temu miałem trochę problemy, a mianowicie obornik na płycie był bardzo mokry, bo stale padało. Obornik ten po prostu wyglądał jak taki kit, wcale nie było widać słomy. Zapewne miał dobrą wartość, ale jego rozwalenie po polu było masakrą. Zamiast się rozrzucać to ten cały kit stawał na adapterze ;). Często było tak, że stałem na rozrzutniku z widełkami i odgarniałem to. Musieliśmy wtedy kłaśc mniej obornika- tak aby górny wałek był tylko do połowy zakryty aby mógł odgarniacza trochę ten kit, bo inaczej to stale się zapychał i sprzęgło bezpieczeństwa stale chrobotało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193

Panowie czy to prawda że adapter ślimakowy nadaje się do rozrzucania wapna ?? Ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z wapnem rozrzucanym z rozrzutnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Tez mam wlasnie taki dylemat bo mam rozrzutnik 3,5 tony no i adapter z rogami losia no i chcialbym dolozyc jeszcze jeden walek na gore bo czesto rzuca kawalami gnoju nie rozdrabnijac go. No i wlasnie jaki walek dolozyc na gore????


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

To nie wiem czemu wam te kupy obornika pozostają za rozrzutnika

Ma mam rozrzutnik 4 tonowy z łosiem w adapterze i twierdzę że są o wiele lepsze od podwujnych wałków z płaskownikami czy tam kątownikami...

 

Bodajże 2 lata temu rozwoziłem obornik na 2 rozrzutniki, mój z łosiem a koleś co pomagał miał swój z 2 wałkami z tyłu.

Różnica była naprawde wielka, co prawda koleś nie miał obrotów na maxa ale w miare mu to szło ale te kupy obornika większe zostawiał. Jak ja rozrzucałem swoim to bieg 2 i obroty 2400 przynajmniej to z tyłu sama sieczka zostawała.

Możliwe że jest to kwestia obrotów, i zużycia adapteru.

 

Myślę że żaden atapter nie nadaje się do rozrzucania wapna. Miałem stare wapno na ogrodzie to je w końcu sprzątnąłem jak obornik woziłem. Rozrzucać to rozrzucało ale efekt mizerny, większość i tak pod łopatami opadała. Rozrzutniki konstrukcyjnie nie są przeznaczone do wapna, bo to jest zbyt duże obciążenie dla taśmy, sam się przekonałem.

Ale myślę że jest możliwość dorobienia rusztu odciążającego taśmę i zamontowaniu z tyłu przynajmniej dwóch wirników z łopatami.

Takie rozrzutniki i tak istnieją ale nowe, choćby zetoroskie, mają lepszą konstrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Mam podobny problem co Ferdek07 i jestem zmuszony do wymiany adapteru mam zamiar założyć walki ślimakowe . Czy faktycznie będą sobie lepiej dawały radę i nie będzie się owijać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

moim zdaniem najlepsze są pojedyncze tak zwany łoś są ciężejsze w pracy ale nic się nie zawija na nich i rozrzucają trochę szerzej niż z podwujnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj