Polecane posty

asharot    446

Jest gorzej niż źle.

Chyba że stare talerze są już nie potrzebne to wtedy można przeciąć tą tulejkę.

Ja chciałem ściągnąć do malowania ale dałem sobie spokój,już miałem solidny ściągacz z grubego profilu i śruby 20mm lipa,talerz się rozrywał a z osi nie chciało zejść.

Wcześniej musisz się pomęczyć z kołkami rozprężnymi,też jest trochę roboty bo jest tam kołek w kołku ale to jest do zrobienia.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi123    0

a może mi ktoś powiedzieć jak jest z wysiewem w terenie górzystym? bo mam stary lejkowy rozsiewacz i jadąc w poprzek po stoku rzuca na jedna strone. jak sprawują się za-f?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Norbi123 - taki lejkowy rozsiewacz ustawić to jest loteria, czasami się udaje ale bardzo trudno.

A jak masz 2 tależe to nie ma problemu.

Ja też właśnie wymieniłem starego "lejka" na amazone ZA-F 403, na wiosnę pierwsze testy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbi123    0

No właśnie, jeśli chodzi o wysiew na równym polu to jest ok. Tylko się wacham miedzy dwutalezowym a rurowym viconem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmg24gl    0

Mam pytanko ma ktoś może instrukcje obsługi do amazone za-f 403

?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruber56    0

normalnie

 

Jak masz tak się wypowiadać to lepiej zamilcz

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Jak nie masz tabeli wysiewu do polskich nawozów (a nikt chyba nie ma) to pozostaje ci metoda prób i błędów.

Mnie to samo czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wystarczy że będzie trochę przestawione na cięgnach i tabele szlak trafi.

Pozostaje tylko metoda prób i błędów i zrobić własną tabel żeby była na przyszłość.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

asharot - masz racje ale gdyby była tabela to już jest jakiś punkt odniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież jest na stronie amazona cała tabela do pobrania i tam jest chyba z 30 rodzai nawozów i wszystkie zboża

 

wiadomo ze to i tak nie wyjdzie idealnie co do kg ale już mniej więcej wiadomo.

 

jest napisany rodzaj i wielkość granulatu oraz jego waga w jednym litrze

 

więc trochę chęci i można dojść

ja już mam swoje ustawienia do poszczególnych nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

asharot - taką tebelę to ja też mam i rozumiem o co tam chodzi ale ona jest do nawozów niemieckich a nam potrzeba to polifoski, mocznika, saletry itd. :)

 

szymonek5320 - na stronie Amazone są polskie tabele do nowych rozsiewaczy a do starszych typu ZA-F są tylko niemieckie.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jak ustawiacie swoje ZA-F'y do wysiewu np. 200kg saletry,12m,prędkość 9-10km/h?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale przecież można porównać mniej więcej nawozy niemieckie do naszych

 

wielkość granulatu i wagę w jednym litrze i wszystko jasne.

 

ale i tak wszystko jest raczej metodą prób i błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Żeby porównać nawozy niemieckie do naszych to trzeba by mieć ich próbki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

Witam,

W mojej siewce amazone za-f 603 miedzy mieszadłem a skrzynia załadunkową przedostaje się nawóz w tym miejscu jak na zdjęciu. Rozebraliśmy wszystko tzn. ściągnęliśmy mieszadło i skrzynie i teraz pytanie czym uszczelnić ten otwór przez który przedostawał się nawóz? czy jest tam oryginalnie jakiś uszczelniacz?Dokładnie ten nawóz przedostaje się przez taka tulejkę na której jest przymocowane mieszadło. Z góry dziękuje za pomoc :)

 

http://pokazywarka.pl/aaaxaz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

U mnie też przedostaje się tedy nawóz jak się talerze kręcą. tam nie ma żadnego uszczelniacza. też miałem to rozebrane i trochę tam wyspawałem te tuleje. Tylko że jeszcze są dziury w skrzyni wyrobione bo ktoś źle ustawił skrzynie. Teraz jeżdżę na pole z wyłączonym wałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie możesz tej tuleji gdzieś dotoczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja miałem ten sam problem, po ściągnięciu tych grzybków okazało się że tam nie ma żadnego uszczelnienia, aby zlikwidować ten problem trzeba dokładnie ustawić kosz (podnieść go do góry pod te same grzybki i oczywiście równolegle, im dokładniej się go ustawi tym będzie szczelniej). Ja dodatkowo lekko przetoczyłęm te grzybki od czoła aby równo przylegały i teraz ani jedna kuleczka nie wypadnie, a przedtem sypało okrutnie. Także jeśli nie ma dziur po rdzy to najpierw proponuje prawidłowo ustawić kosz.

 

A ja mam inny problem, chyba. Wydaje mi sie że jak rozsypuje nawóz to bardzo dużo leci do tyłu, a mało na boki. Ścieżki mam na 12m, siewnik ustwiony do góry, max obroty a mimo to się tak dzieje, widać to teraz na polach po bokach jest jasna a na środku ciemna pszenica. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

łopatki oryginalne aczkolwiek lekko naprawiane, gdyż mam te z podnoszonymi końcówkami i bodaj na dwóch się one oderwały. Musiałem przyspawać te śruby, wszystko ładnie wyszlifowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aqua    0

Witam,

bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Kupiliśmy niedawno rozsiewacz amazone za-e 602, nie jesteśmy jeszcze z nim obeznani a chcemy wysiać coś czego też jeszcze nie mieliśmy okazji stosować czyli wapniak koszelowski. Będziemy wdzięczni za każdą wskazówkę, podpowiedź, link cokolwiek na temat ustawień tego rozsiewacza, zwłaszcza pod kątem wapniaka koszelowskiego. Planujemy wysiać ok 500kg/ha.

Edytowano przez aqua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj