Polecane posty

Deutz631    0

Witam koledzy. Mam ptakie pytanko. Czy posiadacie hydraulikę w swoich rozsiewaczach za-f.Bo ja aktualnie poszukuję takowej,jeśli ktoś ma wymiary blachy trzymajacej siłownik proszę o informacje.Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Da radę z nim tylko raczej nie pełnym. Cena troszkę za wysoka ale piszę, że do negocjacji więc może uda się coś urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mój w podobnym stanie poszedł rok temu za 1900. Znajomy w nieco lepszym kupił za 2300. Moim zdaniem nie wart tej ceny. Przy kupnie zwracaj uwagę na to, czy nie ma wytłuczonych otworów przy przejściu mieszadeł przez blachę kosza. Wysypuje się wtedy nawóz podczas jazdy.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

nowy nabytek za-f 603 i mam pytanie jak go ustawić aby siać np 200kg saletry amonowej, 175 moczniku, 200kg polifoski max i 80kg polidapu. Tabela wysiewy jest lecz po niemiecku, będę siał c-330M i jakim biegiem jeździć i z jakimi obrotami, wszelkie sugestie i informacje mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Jak wymienić to uszczelnienie w tym rozsiewaczu próbowałem tam na szybko wcisnąć silikonu ale za dużo nie pomogło i jaki rodzaj uszczelnienia tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicek171    0

Witam.

Niedawno zakupiłem właśnie ten rozsiewacz i jestem w trakcie remontowania go. i teraz pytanie do Was. Czy ktoś juz kiedyś malowal farbami NOPOLUX?

mam zamiar malować pistoletem, lecz nie wiem czy malowac tzw. na mokro (podkład i zaraz po 2 godzinach kolor) czy pozostawić podkład do wyschnięcia, potem matowić i dopiero kolor? Macie jakieś rady?

link do farby: http://www.farby.agr...ba-Amazone-075L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deLord    1

U mnie na przyczepie ta farba schnie już 3 tygodnie i jeszcze nie wyschła,utwardzacz dedykowany był dodany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kicek171    0
Napisano (edytowany)

A jak malowałes? pozostawiłeś podkład po całkowitego wyschnięcia, czy na mokro nakładałeś kolor?

Edytowano przez kicek171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Podkład to zupełnie inna farba od nawierzchniowej i musi wyschnąć a najlepiej odsezonować kilka dni w\g zaleceń na puszce, ale ja maluję przeważnie po 12-24godz po zmatowaniu papierem min 360.Farba nopolux to słaba emalia zaprawkowa ,matowieje i zmienia odcień po kilku miesiącach, najlepiej pomaluj poliuretanem -trwały i dobry połysk kolor amazone to ral 6010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak zdjąć ten mieszalnik i jaki jest tam uszczelniacz bo nie mam katalogu więc może ma ktoś jakieś numery tego uszczelniacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak byś przeczytała post wyżej to być wiedział jaki jest numer katalogowy uszczelnienia.

Mieszalnik zabezpieczony jest kołkami sprężynowymi które trzeba wybić.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

chodziło mi o wymiary tego uszczelniacza, czy tam jest Simering czy coś innego bo w okolicy nie mam żadnego sklepu z częściami do Amazone. A ten kołek jest w koszu czy pod koszem ?

 

 

 

Zdjąłem mieszalnik oraz całą piastę i okazało się, że nie mam żadnego uszczelnienia, znalazłem katalog amazone za-f 603 i okazało się, że na schemacie nie ma żadnego uszczelniacza a nawóz i tak się sypie Jak temu zaradzić ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam

 

Ma kto może tłumaczenie nazw nawozów niemieckich na polskie do za-f 603? Ewentualnie może napisać na podstawowe nawozy (polifoska, saletra ) jakie stosujecie nastawy na 12 m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Jak ściągnięć wałek wom od rozsiewacza amazone. U mnie jest taki bolec w poprzek końcówki wałka z jednej strony wystaje a z drugiej jest otwór. próbowałem go wybić ale nie drgnie czy ktoś tak ma założony wałek i jago ściągnąć i jaki tam jest uszczelniacz? coś takiego http://www.aukcjoner.pl/gallery/010389102-4.html#I4

Edytowano przez dammat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

najprościej odkręcić tą śrube ścinaną a potem masz już lepsze dojście, ja mam taki sam wałek, a tego bolca się nie wybija tylko wystarczy do wepchnąć to końca i wtedy wałek powinien zejść, chyba, że od nowości nie był ściągany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Chcę go ściągnąć żeby wymienić uszczelniacz. bolec przechodzi przez środek wałka i nie wiem jak czy go wybić czy wyciągnąć nie wiem czy przechodzi na wylot a jest tych otworów 4 na krzyż? Dodam że to starszy typ.Oto zdjęcia.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e7f5bb88aad0b06.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e0457ffd62068bb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8e5cab334afc2fc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Wybiłem tego bolca on był na wylot, chyba bo go przewierciłem :huh: teraz muszę jakoś ściągnąć wał który też jest zapieczony :( pewnie wybiję krzyżaka i ściągaczem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)

Posiadam rozsiewacz Amazone ZA-F 602 i chcę do niego dorobić łopatki rozsiewające, ponieważ stare przgniły a cena nowych mnie przeraża. z jakiego materiału najlepiej je zrobić ? i jakie długie mają być ? Z góry dzięki za odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam rozsiewacz Amazone ZA-F 602 i chcę do niego dorobić łopatki rozsiewające, ponieważ stare przgniły a cena nowych mnie przeraża. z jakiego materiału najlepiej je zrobić ? i jakie długie mają być ? Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

a jak sie sieje takimi siewnikami od granicy? są jakies tależe specjalne do tego?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
    • Przez quxfrix
      Witam wszystkich
      Mam zamiar kupić nowy rozsiewacz do nawozu w cenie do 1200zł tylko nie wiem bardzo jaki byłby odpowiedni dla mnie.Myślałem nad tymi:
      1.Pierwszy rozsiewacz
      2. Rozsiewacz 400 litrów z metalową tarczą
      3.Rozsiewacz nowość
      4.Ocynkowany i jeszcze jeden używany:Rozsiewacz Amazonka Nie wiem który byłby najlepsz, więc prosze o pomoc użytkowników tych rozsiewaczy lub innych osób znających się na rozsiewaczach.Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj