Polecane posty

asharot    446

Zakupiłem rozsiewacz ZA-F i chciał bym go solidnie pomalować.

Niestety mam problem zdjęciem tych mieszadeł z osi.

Przewierciłem wiertłem fi6mm ten kołek sprężynowy (było bardzo ciężko wiertło za 10zł)

Próbuje lekko podgrzać ale nic to nie daje,boje się mocniej żeby nie spalić uszczelnień.

W jaki sposób wy radzicie sobie z tym problemem,może jakiś ściągacz?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ja swego czasu rozwwierciłem ten kołek tak jak piszesz , potem przez 2 dni WD40 , łyżka do opon i podważyłem z 5mm w górę ten kołpak . Potem to już z górki - młotek i z powrotem go na dół , tak kilka razy góra dół i zszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Zamiast WD-40 zastosuj podgrzaną Coca-Colę do ok 40 stopni, lepiej działa


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z za-f 603

 

nie wysiewa równo

przed remontem było idealnie

 

po remoncie nawóz odbija się od ramy i wlatuje mi częściowo do kabiny

na dowód tego wytarło lakier na ramie

przed remontem było wszystko ok

 

co może być przyczyną

post-5609-014920500 1287498725_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Czy ktoś z użytkowników Amazone ZA-M mógłby napisać dane do ustawienia łopatek na talerzach 18-24 i talerzu granicznym 10-14?? Nie posiadam niezbednych do tego tabeli, a w internecie ciezko z tym jest, poniewaz sa tam tylko przyklady, tzn wiem jak to zrobic, ale nie mam konkretnych danych dotyczących podziałek na talerzach. Interesuja mnie ustawienia na 21 metrów i ok. 10-11 metrów przy siewie granicznym. Czy w pierwszym przypadku bedzie to 19/45?? Tyle znalazłem w okrojonych instrukcjach. Niestety nie jestem pewien czy jest to poprawne i brak mi informacji na temat liczb i liter dotyczących talerza do siewu granicznego. Z góry dziekuję z pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i mam przyczynę talerze były źle założone lewy był na prawym i odwrotnie ale łopatki już dobrze

zobaczymy w wiosnę jak będzie siało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

no właśnie z tym wałkiem ciężka sprawa, bo w grene raczej połówki nie sprzedadzą ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

mamy frezowe, ten przy rozsiewaczu jest przegubowy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ojciec dzwonił do majstra i mówił ze wałek poszuka, więc jak dobrze pojdzie obejdzie sie bez kupna :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

panowie, da rade ten rozsiewacz rzucic na 15m?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

teoretycznie tak, ale w praktyce to raczej nie. dokladny wysiew to to nie bedzie, ale sproboj. skroc lacznik centralny i moze rzuci. tutaj masz pokazane jak to ustawic http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/212756-tabela-wysiewu/ http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/212757-tabela-wysiewu/ nie wiem czy Ci cos to pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ok dzięki, narazie zostawie go na 12m, bo taki mamy opryskiwacz, ale byly plany na zmiane opryskiwacza własnie na 15m, pobawie sie w sciezki na te 12m ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

witam panowie może wiecie gdzie można kupić talerze wysiewające do za-f 603 bo łopadki to widziałem na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Talerze też są na allegro :) a właściwie były, niedawno widziałem :)

Nie z nierdzewki, takie pomarańczowe.

Widocznie aukcja się skończyła, poszukaj za kilka dni, może gościu znowu wstawi.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

te z nierdzewki to się przyjżyi do 603 nie pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

poważnie tak cieżko jest je sciagnac? myslelismy nad zmiana, ale jesli faktycznie jest tak zle to chyba odpuscimy, a mała dziurke zakleimy..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj