Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarki    1

jest taki kalkulator do poszczególnych typów wpisujesz szerokość roboczą ,prędkość jazdy itd. poszukaj

oj chyba trzeba się zalogować, ten kalkulator jest od typu ZA-F :) napisz jakim traktorem siejesz jaki nawóz,szerokość ,ile kg/ha może coś zaradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazor    0

saletre 34% c-330 i chce wysiać tak 300 kg/ha ale najlepiej w dwóch dawkach

 

a i jeszcze na 12 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazor    0

a mozesz mi jeszcze powiedziec jak te dziurki sie liczy. ktory rzad to tejs a a ktory b itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

masz trzy rzędy {A,B,C}

no i nie pamiętam ale chyba od 1 do 9 w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

bieg 4 , nie pamiętam z której strony jest A , proponuję Ci ustaw na przykład 4 w środkowym rzędzie i wtedy zobaczysz sam który rząd wysypuje więcej{widać to na oko}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Witam

W tych tabelach jest sporo nawozów. Ja rozsiewam saletre z Kędzierzyna i nie bardzo wiem do której tabelki ją przypasować. Może ktoś już to spasował to proszę o info. Jeżdżę c-360-3p ok 1850 obr/min ~ 8 km/h , 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Jeżeli ktoś posiada tobelę wysiewu i jesili może niech mi wysile . mail lukasik345wp.pl

Z góry dziękuje

Jeszcze jedno czy wy tesz nie możecie wejści do serwisu nawozowego na stronie amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Przecież tabele masz 6 postów wyżej, tylko ściągnąć i można drukować. ;). W serwisie amazone czasami są jakieś zacięcia. Tylko mając tabele trzeba wiedzieć do na którą się patrzeć bo rozbieżności w typach nawozów są duże. W tabelach znalazłem mocznik z Polic, ale z saletrą to już nie wiem bo są chyba ze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Podawajcie następne linki będą bardzo przydatne.

Kolego szczewko mógłbuś podać jeszcze kilka zdjęć tej tabeli takie aby dało się coś przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikus    0

witam mam pewien problem zakupiłem rozsiewacz Amazone za-f 803 i siałem 1 i 2 dawkę saletry, wydawało mi sie że dożuca ale po miesiącu czasu pojawiły sie pasy na pszenicy.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51

musisz kupić dłuższe łopatki,trzeba podnieść rozsiewacz jak najwyżej,lekko nachyl rozsiewacz w stronę w stronę ciągnika tj.skręć cięgno,większe obroty wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

siej na 3 biegu ale te nowe lopatki sa podobno drogie .

ja proponuje wystawic za sprzedaz ta amazone i zamiast nowych lopatek te pieniadze dolozyc do raucha zsb 900 ja takiego mam i na normalnych obrotach sypie ponad 20 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

oglądając filmik wydaje mi się, że masz niskie obroty wałka,sprawdź, jak daleko rzuca przy większych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Na jakich obrotach silnika siejesz nawoz bo wom wymagane 540 ma w okolicach 2000 a nawet pozyzej wiec gaz do dechy praktycznie, a z tego co widze na filmie to masz z 1600 max. Ja mam ZAF-604 i jak siałem 3p zeby mi ladnie dorzucał musiałem trzymac cały czas 2000 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

patrzac na twój problem to powiem jak koledzy wyżej masz za małe obr wom ja mam taki z-af 803 sieje 360 jerzdze drugim biegiem a obroty silnika 2000 obr/min aby wom miał 540 obr/min bo takie sa potrzebne aby wysiewał na szerokosc 12m czy dalej i nierobia sie zadne pasy ale majac niskie obroty to pasy na zbozu normalna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja jak siałem 3P to też mi nie dorzucał na 15m. ale zamówiłem dłuższe łopatki gdzieś na allegro i teraz przy obrotach WOM 480 spokojnie mi 17 metrów sypie i skończyły się pasy na polach spowodowane nie dosianiem nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Podepnę się od temat, a mianowicie czym różnią się rozsiewacze amazone za-e, za-f, za-u. Czy są to po prostu nowsze generacje rozsiewaczy czy coś mają zmienione. Jeśli ktoś będzie wiedział o co chodzi proszę o podzielenie się tą informacją. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj