Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bezbarwny    1263

Wpisać w wyszukiwarkę „amazone.pl” w menu wybrać „serwis nawozowy”, następnie zaznaczyć typ rozsiewacza, rodzaj tarcz, szer rob, rodzaj nawozu i dowiecie się, jakie ustawienia. Można też pobrać aplikację na tel kom. ewentualnie zadzwonić do doradcy. To nic nie kosztuje. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frytek    0
bezbarwny napisał:

Wpisać w wyszukiwarkę „amazone.pl” w menu wybrać „serwis nawozowy”, następnie zaznaczyć typ rozsiewacza, rodzaj tarcz, szer rob, rodzaj nawozu i dowiecie się, jakie ustawienia. Można też pobrać aplikację na tel kom. ewentualnie zadzwonić do doradcy. To nic nie kosztuje. 

tylko gdy wybiore kraj Poska i klikam dalej to pisze 'dalszy wybór jest nie możliwy dlatego wyboru są gotowe tabele rozsiewiu' a na tej apce nie można wybrać nawozu telefon Samsung Galaxy a-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak wykonujecie próbę kręcona w w swoich Amazonkach? Mam zaf 1404 i zastanawiam się jak ja wykonać.. Instrukcji nie posiadam i nie wiem czy niema jakiegoś łatwego sposobu. Myślałem o zdjęciu tarcz otwarciu zasow i odliczaniu czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79damian    2
MarcinNH napisał:

Wyrobiony walek pod łożyskiem

Dzięki za odp. Czy dużo czeka mnie problemów przy rozebraniu rozsiewacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
6 godzin temu, Ziel napisał:

Jak wykonujecie próbę kręcona w w swoich Amazonkach? Mam zaf 1404 i zastanawiam się jak ja wykonać.. Instrukcji nie posiadam i nie wiem czy niema jakiegoś łatwego sposobu. Myślałem o zdjęciu tarcz otwarciu zasow i odliczaniu czasu

Korytko jakieś podstawic i zwalczyć 

Przeliczyć tez prędkość i szerokość czy jakos tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Przy prędkości 10km/h i szerokości wysiewu 15m nawóz powinien lecieć przez 24s żeby opsiać 10a

Edytowano przez Ziel
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubapatoka    1

Temat pewnie poruszany tysiąc razy

Chcę kupić rozsiewacz, (póki co mam lejka ;) ) i decyzja padła z paru względów na najpewniej amazone i najprawdopodobniej model 603. 

Czy zmieszcze w nim jednego Big-Baga?

Jak to jest z przekładniami w nim i talerzami bo tego się boję (widziałem niebotyczne ceny na jakimś sklepie rolniczym, podczas gdy na olx jest 10 razy taniej)

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Może ktoś ma zadbany model w okolicach Legnicy, Bolesławca. Poszukuję sprzętu na lata, który zapewni mi w miarę dokładny i równomierny siew (byle lepszy od lejka bruh) 

Ile kosztowała by regeneracja, naprawa, zrobienie od nowa przekładni? 

I na ile "oryginalne" części różnią się od polskich odpowiedników,podróbek

 

Z góry przepraszam że po raz n-ty poruszam podobny temat i jeśli ktoś wskaże jakiś link do forum to będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na jedno pytanie mogę Ci odpowiedzieć - BIG-BAG prawie każdego nawozu Ci wejdzie, jedynie mocznik się nie zmieści.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Czy ktoś robił próbę kręcona w taki sposób? 

 

Screenshot_20200220-121548.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Zaf 603 za bardzo rzuca i na boki a słabiej do tyłu, mam dwie długie łopatki i dwie krótkie, obie z regulowanymi koncowkami. Problemem jest zła regulacja łopatek?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niedawno odremontowałem Amazone za-f 1003 i chciałbym jakoś ustawić zasuwy aby z obu stron nawóz uciekał równo.Oczywiście pod mieszadłami dno jest praktycznie szczelne. Poniżej na zdjęciu nr. 1 skala jaką mam, zanitowana jest równo na 0 tak jak ma być bo wcześniej początek nie zgrywał się z zamknięciem. Na ile ustawić szczelinę aby skalibrować zasuwy? Macie jakiś sprawdzony sposób lub punkt odniesienia??  Na zdjęciu nr.2 przykładowe ustawienie zasuw na 11

20200227_172455.jpg

20200227_172614.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawie takie ustawienie zasuwy powinno być przy ustawionej skali na pozycję 11.

Dnia 20.02.2020 o 21:23, Matey napisał:

Zaf 603 za bardzo rzuca i na boki a słabiej do tyłu, mam dwie długie łopatki i dwie krótkie, obie z regulowanymi koncowkami. Problemem jest zła regulacja łopatek?

Na jaką szerokość siejesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

15, ale jak go podniosę na max i pochyłe na ciągnik to nawet 18 rzucam


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skrzydełka od łopatek masz pod kątem czy równo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Rozsiewacz gdy jest ustawiony na 15m powinien dorzucać do następnej ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PitTerro    20

Witam wszystkich, pytanie następujące w rozsiewaczu mam wszystkie łopatki krótkie, rozsiewacz sieje więcej za ciągnikiem niż na boki, jak to poprawić zmienić łopatki na dłuższe czy jak?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
19 minut temu, PitTerro napisał:

Witam wszystkich, pytanie następujące w rozsiewaczu mam wszystkie łopatki krótkie, rozsiewacz sieje więcej za ciągnikiem niż na boki, jak to poprawić zmienić łopatki na dłuższe czy jak?

A jak podsiejesz podnośnik wysoko i skrecisz ciegno na ciagnik pochylic ?  Zmienia coś czy nic ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Powinieneś mieć jedną łopatkę krutsza i dłuższą na jednym talerzu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, Ziel napisał:

Rozsiewacz gdy jest ustawiony na 15m powinien dorzucać do następnej ścieżki.

 Rozumiem że jak wiedziesz między dwie ścieżki.    :)   Bo tak jak napisałeś , to wychodzi że musiałby rzucać na 27m.   :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

przymierzam się do zakupu rozsiewacza, przy czym chyba najważniejszym kryterium jest traktowanie nawozu. zastanawiam się nad amazone za-m 1001, bez komputera (za mało ha), jak ten system ze ślimakiem traktuje nawóz, sieję saletrosan i mój obecny rozsiewacz strasznie go mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Dnia 29.02.2020 o 09:17, red83 napisał:

Skrzydełka od łopatek masz pod kątem czy równo? 

na rowno

Dnia 29.02.2020 o 10:41, Ziel napisał:

Rozsiewacz gdy jest ustawiony na 15m powinien dorzucać do następnej ścieżki.

??????


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kmaz36    7

Cześć. Możecie mi podpowiedź jak ustawić wysiew w tej amazonce na ok 200kg saletry? Nie mogę znaleźć numeracji tych otworów. Będzie pracowała z c360.

received_549262399182464.jpeg

received_217580802720402.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Mi saletrzaku na tym otworze cos okolo 200kg wysiewa ;)

Ale 3 bieg obr 1800' 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Loteria, tutaj kazdy traktor ma inaczej, trzeba samemu dojsc do ustawienia i na przyszłosc zapamietac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj