Polecane posty

CIAPEK1981    8

Witam, jeżeli koledze to jeszcze pomoże to różnią się rocznikami 403 jest nowszy i ma lepszą regulacje dawki  i tego polecam. Idealny do C-330 a do c-360 do ZAF 603.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Witam stałem się posiadaczem amazone zaf 603 i nie wiem jak go ustawić na saletrzak 100 kg na h każda wskazówka mile widziana od posiadaczy tego modelu z płynna regulacją ,,skalą,,.Mam również pytanie na jakim biegu i obrotach siać na 12 m ciagnik to c 360 i czy ktoś z posiadaczy zafów robił próbę kreconą ewentualnie jak tą próbe wykonać z góry dziękuje.

ja mam na 8-ce wysiew ok 200kg saletrzaku, 1800obr

Witam poraz kolejny. Mam do Was pytanie odnosnie wysiewu Kizerytu.  Jak ustawiacie Swoje ZAF 603 pod wysiew ok 100kg tego nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

jeden kłopot z głowy,

no dokładnie przyjechał 30km miał, kasę przywiózł i zabrał :D

teraz aby tylko nowy przyjechał na czas ;)

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

sam bym go wziął za ten pieniążek, a na co zmieniasz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

Witam nie wiem który wybrać ma rozsypywać saletrę na 15 m 800 kg i hydrauliczne otwieranie dylemat mało jest wypowiedzi o rauch amazonki są mocno zmęczone jak któraś ładna to cena rauch niby każdy jest w lepszym stanie ale nie wiem czy równo rozsiewa i czy da radę do 15 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Napewno da radę, rauch to dobra firma, a amazonki używanej nie polecam bo tak jak piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Rauch maja wiekszosci jednokomorową skrzynie na plus na ich korzyść, sieją też równo mam też u siebie uważaj tylko na skrzynie przekładniową czy nie ma luzów  


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Koledzy, jak to jest z wysiewem na 15m, widze ze czas z Was tak sieje i jak to wygląda? Wczesniej rzucalem saletre kedzierzynska na 12m przy 1700 obrotach iv bieg c-360 i leciała dalej niz na 12m, ale wtym roku mam 15m i pulan zamiast zaksanu. Mam lopatki które moge podnieść do góry (nigdy ich nie podnosilem a zaksan czy mocznik leciał na 12m) pulan ma mniejsza srednice kulek i obawiam sie czy rzuci na 15 metrów. Teoretycznie obroty moge podnieść na 2000, rozsiewacz max do góry i końcówki tez w gore, wg Was uda sie czy raczej ciezki temat?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Potrzebuję skalę zakresu wysiewu do Amazone ZAF 603, to jest ta blaszka z kreskami do której ustawia się wysiew. Moja niestety została uszkodzona przy piaskowaniu bo zapomniałem o odcięciu jej. Ma może ktoś albo wie gdzie to można dostać?  Nowej nigdzie nie mogę znaleźć, a tych rozsiewaczy na części też jest jak na lekarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

Panowie ma ktoś może instr. obsługi do za-f 603, lub wie jak rozebrać skrzynię w którą wchodzi wałek WOM, żeby uszczelnić wyciek oleju. Od czego zacząć rozbieranie i co po kolei robić?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
Napisano (edytowany)

Czy rozsiewacz za-f 1003 powinien miec na spodzie jakies blachy? Czy nic tam nie bylo montowane oryginalne pod mieszadłem?

Bo kupilem taki i tam ich nie a a na niektorych je widze a na niektorych nie, i juz nie wiem czy sa one potrzebne

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

panowie doradzi ktoś jak ustawić na podziałce zaf-603 do mocznika czy soli żeby wysiać 100kg na ha ?  i czy do mocznika trzeba  zdejmować mieszadła ?  pytanie do posiadaczy pozdrawiam

Edytowano przez m11031993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomson5120    0

Cześć! Nie dawno kupiłem rozsiewacz AMAZONE ZA-F 603. Chciałbym wiedzieć ile ustawić na skali aby wysiąć 250 kg na hektar (polifoska, saletra, mocznik) przy rozsiewie 12 m.

 

Edytowano przez Tomson5120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja wczoraj siałem sól i ustawiłem na tabeli 10 i wsialem ok 100-110kg soli na ha ursusem c360 na 3 biegu ok 1700 obr 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Witam. doradzi ktoś jak ustawić na podziałce zaf-1003 do mocznika  żeby wysiać 120kg /ha i  polifoski 6 100kg/ha , z góry dzieki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj