Polecane posty

grego    385

a to są jakieś dłuższe do tego modelu czy od jakiegoś innego trzeba dobrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

znalazłem faceta co zrobi takie jakie chcesz, znaczy ja biore od innego modelu, tylko dziury musi inne nabić bo nie pasują, reszta jak oryginał :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

 jak już założysz i przetestujesz to nie zapomnij sie pochwalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

ok ok ;) ale testy napewno za szybko nie będą, bo na łąki już posiałem, chyba że na jakiś poplon po jeczmieniu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

 

Mam pytanie odnośnie amazone za f 603 czy ten rozsiewacz da rade wysiać nawozy na 15m?? wg tabeli nie wszystkie nawozy polecą tak daleko. Jak to jest w praktyce?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

w praktyce do końca nie jest tak jak pokazuje tabela, wiem bo sieje na 15 metrów, i tak jak pisałem wcześniej, jak jest naprawde bezwietrzna pogoda to wtedy rzuci na te 15 m ale ani centymetra dalej i przy ursusie c360 ( takim sieje) obroty minimum 2000 non stop inaczej zapomnij o dosianiu :) . wyżej pisałem że sie przymierzam do wymiany jednej łopatki tej krótszej na 20 centymetrową, wtedy myśle że spokojnie rzucie na 16 -17 metrów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Jeśli rzuca na 15 m i jest to wysiew równomierny to po co kombinować. Według mnie łopatki mają różną długość nie bez powodu i jeśli wydłużysz tą krótszą to stracisz na równomiernośći wysiewu. Oczywiście rób jak uważasz i ewentualnie podziel się swoimi spostrzeżeniami na Forum. Według tabeli mocznika nie rzuci dalej niż na 12m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

oryginalne maja długość 13 i 17 cm czyli jak założe zamiast 13 cm- 20 cm to wg mnie bedzie dobrze, zreszta zobaczymy. a u mnie na zbożu widać niedosiania strasznie, wiec chce cos wykombinować aby chociaż metr dalej rzucić. a nie chwaląc sie rozsiewacz mam w bardzo dobrym stanie, w oryginale z hydruliką i światłami wiec żal mi go sprzedawać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ok dzięki za odp. a próbowałeś siać żeby rozsiewacz był pod lekkim skosem? tzn tył żeby był wyżej??  mam do kupienia takiego zf603 za 2200 i nie wiem czy u mnie się sprawdzi na ścieżkach 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

zrobisz jak będziesz uważał, wg tabeli powinien wysiać na te 15 metrów, w praktyce różni e to bywa. Można go nachylić bardziej na ciągnik wtedy napewno dalej by jeszcze rzucił ale bez szału, ja nie mogę za bardzo go na ciągnik bo mi kabina niestety nie pozwala :/ . a dziś jakbym szukał czegoś to myślę że Rauch MDS byłby idealny, nie że żałuje kupna amazona bo jestem zadowolony ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam 3 dni temu kupiłęm rosiewacz amazone za-f 603 i mam takie pytanie jak powinna pracować przekładnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahaha nie o to mi chodziło bardziej o dzwięk jaki powinna wydawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odpowie mi ktoś czy c 330 m podniesie pełną amazonek nawozu czy będą problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam

co może być przyczyną ze rozsiewacz za-f 603 słabiej sieje za kołami ciągnika , ścieżki mam na 15 metrów i dosiewa nie ma mijaków, ale za ciągnikiem jest słabszy wysiew widać to później także po zbożu. sąsiad też to miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a to dziwne, u mnie właśnie na odwrót. Jak masz mocno nachylony rozsiewacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

delikatnie do  góry, ale nie powiem w tej chwili ile bo nie pamiętam.

mi się wydaje ze to może być  przez wysokie obroty,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

na moim pisze ze i 15 da rade ale nie pisze jaki to nawóz, problem jest przy saletrze amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj