Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Chwast
trebor33    0

dzięki kolego za podpowiedź, rozejrzałem się w galerii zwracając uwage na ustawienie łopatek na talerzach w różnych "zafach" i faktycznie ... u mnie są dość mocno odychlone do tyłu w stosunku do kierunku obrotu talerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

aha i ten rozsiewacz ma problem z rozsianiem bardzo drobnej saltery na 12m. Także jak kupujesz to wybieraj grubszy granulat, wtedy na pewno doleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marinos    0

Potwierdzam. Mam zaf 603 i saletry lepiej nim nie siać. Wkur..a mnie już drugi rok. Grubsze nawozy pod zboża rozsiewa jak należy, a jak przychodzi do siania saletry to sypie max 1m za ślad. W tamtym roku trawe miałem w ciemne i jaśniejsze pasy i w tym szykuje się to samo. Muszę zmienić złoma bo mam prawie same trawy. Może byście polecili jakiś rozsiewacz, który siałby saletrę z Puław szerzej niż na 4m. Kiedyś u handlarza widziałem na jeden tależ tylko że łopatek miał na gęsto i były one łukowato zagięte, może taki by się sprawdził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

ja kupiłem ostatnio tą grubszą saletrę i teraz dosypuje na te 12m, do tej drobnej przydałyby się regulowane końce łopatek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Potwierdzam. Mam zaf 603 i saletry lepiej nim nie siać. Wkur..a mnie już drugi rok. Grubsze nawozy pod zboża rozsiewa jak należy, a jak przychodzi do siania saletry to sypie max 1m za ślad. W tamtym roku trawe miałem w ciemne i jaśniejsze pasy i w tym szykuje się to samo. Muszę zmienić złoma bo mam prawie same trawy. Może byście polecili jakiś rozsiewacz, który siałby saletrę z Puław szerzej niż na 4m. Kiedyś u handlarza widziałem na jeden tależ tylko że łopatek miał na gęsto i były one łukowato zagięte, może taki by się sprawdził?

 

Podnieś go tak żeby talerze były 90 cm od ziemi, skręć pokrętło delikatnie, podnieś łapki rozsiewacza, daj opór gaz i patrz.... sypnie na 15 m. Sam miałem pasy teraz jest już ok. Kwestia ustawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

witam

Mam pytanie troche nie związane z tematem, chciałbym się dowiedzieć do czego służą śruby zakreślone na czerwono na fot. Ponieważ została jedna odkręcona i jest problem z jej ponownym  zamontowaniem, konieczna jest rozbiórka całego rozsiewacza?

Rozsiewacz Nawozu Amazone ZA-E 400

Jeżeli ją poluzowałeś to odkręcasz ten dekiel z boku wkładasz u mnie w zaf-603 był to klucz 17 i z zewnątrz dokręcasz. Tylko rozsiewacz podnieś na jednym boku do góry bo Ci olej wyleci jak odkręcisz ten dekiel z boku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Sypnie jeżeli ktoś wcześniej nie grzebał i nie zamienił talerzy lewego z prawym. Ja zmieniłem położenie dłuższych łopatek .... oczywiście zrobiłem to "na wyczucie" i jest zauważalna zmiana w szerokości rozsiewania saletry puławskiej - poprawiła się równomierność na całych 12 metrach. W poprzednich latach rozsiewałem saletrę kędzierzyńską i też miałem problem z dorzuceniem na 12 m. Moim zdaniem jeśli zachowuje się wspomniane wcześniej ok 90 cm wysokości talerzy i trzyma powyżej 2 tys obr/min w ciągniku oraz talerze są na swoim miejscu to na 12 m na pewno saletra poleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marinos    0

Jak pożaliłem się tutaj na forum, to potem na youtube obejżałem jak ustawia się nowe rozsiewacze i tam mają ustawiany kąt łopatek w zależności od nawozu. Mój nie ma takiej możliwości, ale tak jak pisze trebor33 na czuja zmieniłek kąt i od razu widoczna różnica, sypie na boki aż miło. Tylko że ja przestawiałem kródsze łopatki. Następnym razem pokombinuję z dłuższymi bo to chyba one odpowiadają za rozsiewanie na dalsze odległości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Koledzy wiem ze na pewno się powtarzam ale .......poradzcie jaki najlepszy będzie model Amazona do c-360 bo chyba nie ma co się zastanawiać czy kupic używany amazon czy nowke polska która po trzech sezonach będzie brazowa? dzięki z góry za porady pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Mam pytanie,jeżeli mój rozsiewacz 603 jest ustawiony na 8 i rozsiewa ok 230 kg/ha to jak mniej wiecej go ustawic na 100kg lub troche ponad 100?Gdyby zasuwy były proste to wszystko byłoby jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

To je wyprostuj to nie jest wielki problem bo sam u siebie to robiłem ;) 230kg jakiego nawozu ? 

@ wesolymaniek zaf-603 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Zalezy od wielu rzeczy,ale posiadacze 603 wiedzą jak ustawić.Chodzi mi o informacje ile ustawić na skali na ok 100 kg jeżeli na 8 wysiewa mi 230 saletry.jezeli komus zalozmy wychodzi 200 na 10 to o ile niejsza np na 100 kg czyli ok polowe mniej,to mniej więcej wiedzialbym o ile zmniejszyc inaczej zrobie to na oko i jakos to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32
Napisano (edytowany)

U mnie na skali to jest o 2. Jak saletra na 11 wychodzi 200 kg to na 9 wychodzi ok 100 kg saletry. Jak zmniejszysz o połowę to powinieneś zejść poniżej 50 kg/ha

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

u mnie podobnie jak u @asharota, z tym ze amazonka ustawiona na 15, saletry siała ponad 200kg/ha, może nawet 250


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

Witam. Posiadam rozsiewacz Amazone ZA-F 804, mam regulowane łopatki,  sieje nim na 15 metrów, ale nie zawsze mi dosiewa, lekki wiaterek i momentalnie widać niedosianie. Mam pytanie, czy jak odłożę oryginalną łopatkę (13cm) i założę łopatkę 20 cm czy problem bedzie rozwiązany? druga pozostanie oryginalna 17 centymetrowa. czekam na odpowiedz ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

, To jest to samo co 603 tylko większy zbiornik? Pytanie czy zmieścisz tam dłuższą łopatkę? Ja tam kiedyś patrzyłem to może z 0,5cm dało by radę dłuższą założyć bo zaraz haczy o wysyp i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

tak to jest taki sam. własnie zrobiłem taki prospekt z blachy i faktycznie delikatnie zahaczy może słabe 0,5 cm, ale to można delikatnie ten plastik przyciac i myśle że bedzie ok? tylko czy ma sens zakładanie dłuższej łopatki i czy bedzie dalej siał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Coś tam pewno dalej sypnie sam chciałem jakieś dłuższe dać ale i też myślałem o podcięciu tego plastiku jednak może wtedy zabierać granulki końcami łopatek z tego wysypu i nie wiem co by się wtedy działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mataxenon    19

Sprawdziłem teraz i myśle że bez problemu może taka łopatka być założona, koszt na olx'ie jednej sztuki to 75 zł, może warto zaryzykować, najwyżej 150 zł w plecy :/ .. ale jak widze te pasy na zbożu to żal naprawde, opryskiwacz mam 15 metrów wiec scieżki pod opryskiwacz robie, a rozsiewacz mam w dobrym stanie jeszcze wiec nie chciałbym zmieniać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj