Polecane posty

Oczywiście, że lepiej używany Amazone niż nawet nowy polski dla mnie nie ma porównania o farbie nie wspomnę. Ja mam 603 i z powodzeniem po poprawnym przestawianiu rzuci na 15m. Obecnie mam ustawiony na 12m.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam rozsiewacz za-f 603 i na jednym talerzu ucieka nawóz, jest szczelina pomiędzy koszem a zasuwą plastikową, jest jakaś możliwość, aby tą szczelinę zlikwidować i jak można zlikwidować szczelinę pomiędzy mieszadłem a koszem bo tam też ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Ja miałem podobny problem u siebie wyjąłem tą zasuwe i po prostu nagiąłem ją w drugą stronę bo się skrzywiła i nie dolegała i leciał nawóz. Po spotkaniu z młotkiem i kowadłem przylega jak nowa ;) Chyba ze masz już tak wyrobioną tą zasuwe to tylko nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a siał ktoś z was tym rozsiewaczem c-330 na 5 biegu, jak z dokładnością wysiewu przy takiej prędkości ? Jak ustawiacie na skali wysiew nawozów np saletry czy polifoski ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam rozsiewacz za-f 603 i na jednym talerzu ucieka nawóz, jest szczelina pomiędzy koszem a zasuwą plastikową, jest jakaś możliwość, aby tą szczelinę zlikwidować i jak można zlikwidować szczelinę pomiędzy mieszadłem a koszem bo tam też ucieka

 

Musisz ściągnąć mieszadło od góry i włożyć nową uszczelkę zrobioną np. z kawałka gumy.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie po rozbiórce rozsiewacza w drobny mak i ponownym złożeniu rozsiewacz sieje nawóz "do przodu" tzn prawie całość nawozu wali w osłonę i spada pod rozsiewacz. Zauważyłem że łopatki zamiast go wypuszczać to zawijają z powrotem. Co to może być?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko się kręci dobrze. Już znalazłem przyczynę talerze są zamienione miejscami do zmieniło kąt łopatek i teraz łopatki zamiast wyrzucać nawóz z tyłu maszyny to zaciągają go za bardzo i wyrzucają z przodu.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam kolega kupił amazone za-f 604 i ta wajcha od zamykania otwierania jest ciągle opuszczona na dół przez co są otwarte otwory od zsypywania nawozu co zrobić żeby ta wajcha trzymała sie u góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemekb    0

witam zakupiłem niedawono rozsiewacz nawozu amzone 500 kg to jest chyba amazone zaf-603 i mam takie pytanie będe ten rozsiewacz czepiał do zetora 5211 i chciałbym rozsiewać 3 biegiem a w tym rozsieaczu mam skale i niezabardzo wiem jak co na nie j nastawiać i na ile naprzeykła chcę siać saletry 150 kg i saletrzaku tyle samo ta na skali ile wychodzi proszę o odpowiedzi pozdrawiam


Agrocase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsan29    0

Witam Panowie!

No i nikt nie napisał jak ściągnąć to mieszadło i talerze, bo też mnie to bardzo interesuje ponieważ kupiłem amazonke za-f 603 i talerze mają luzy w skrzyni i muszę wymienić tam łożyska a nie wiem jak się za to zabrać. Podpowiedzcie jak to zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 95% sa tam kołki sprężyste które trzeba wybić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsan29    0

No dobra dzięki za podpowiedź. A co dalej? Pewnie palnik, dobry młotek i to jakoś zbijać z tego wałka? Bo pewnie w inny sposób to to nie zejdzie? Chyba, że ma ktoś jakiś sprawdzony sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsan29    0

Dzięki za podpowiedź. Spróbuję się jakoś pomęczyć ze zdjęciem tych talerzy bo przecież muszę się dostać do łożysk żeby je wymienić bo są spore luzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U mnie żaden wybijak nie pomógł i musiałem przewiercić. Bierzesz wiertło widiowe odpowiednio ostrzysz i idzie bez problemu, jak już wybijesz te kołki to przecinakiem wbij się pod te grzybki mieszające jest tam takie miejsce, wyjdą one do góry i wtedy będziesz mógł ściągnąć kosz może to ułatwi zbicie talerzy bo ściągaczem to je tylko pogniesz. Mi niestety mimo licznych zabiegów ściągnięcie talerzy się nie udało... W sumie to popatrz się w katalogu części czy aby na pewno te talerze trzeba ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsan29    0

Spróbuje wybijakiem jak pójdzie to pójdzie a jak nie to będę musiał rozwiercić, ale poczekam jak się trochę cieplej zrobi na dworzu bo i w garażu zimno. Niestety nie mam katalogu do tej siewki, ale kiedyś wymieniałem łożyska w tej małej amazonce 300 litrowej no i musiałem wszystko ściągać żeby się dostać do łożysk. Więc myślę, że tutaj będzie tak samo. Jak nie pomoże żaden odrdzewiacz to spróbuję to nagrzać i mam nadzieję że wtedy to wszystko zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Na stronie amazona masz katalog online, na pewno będziesz musiał odkręcić boczne pokrywy w przekładni i wybić kołki rozporowe z zębatek czy będziesz miał ściągnięte talerze czy nie. Teoretycznie powinno dać się wyjąć wałek z talerzami choć nie wiem jak się będzie wałek przeciskał przez łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

Spróbuje wybijakiem jak pójdzie to pójdzie a jak nie to będę musiał rozwiercić, ale poczekam jak się trochę cieplej zrobi na dworzu bo i w garażu zimno. Niestety nie mam katalogu do tej siewki, ale kiedyś wymieniałem łożyska w tej małej amazonce 300 litrowej no i musiałem wszystko ściągać żeby się dostać do łożysk. Więc myślę, że tutaj będzie tak samo. Jak nie pomoże żaden odrdzewiacz to spróbuję to nagrzać i mam nadzieję że wtedy to wszystko zejdzie

Katalog masz np tutaj : http://www.agromix.agro.pl/katalog_czesci/katalog_amazone/10.144.117.122/default_offline.html

Aby wymienić łożyska jest sposób bez ściągania talerzy z osi: odkręcasz dekle boczne, wybijasz 3 kołki sprężyste z koła zębatego(3 kołki w jednym) dalej wybijasz talerz wraz z osią, łożysko seger jak zimering zostają w przekładni, dopiero bo wybiciu talerza z osią wymieniasz łożysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem na jesień wybijanie i nie jest to proste szczególnie gdy nie było ruszane. Mieszadła wraz z talerzem trzyma dwa kołki sprężyste jeden w drugim. Żeby wybić musisz mieć naprawdę firmowy wybijak bo kawałek pręta czy śruby nic nie da. Mi się udało ale ucierpiały na tym dwa wybijaki. Jak już wybijesz to żeby wyjąć musisz zdjąć minimum mieszadła. Ja zablokowałem je w środku i kręciłem przekładnią tak aby się zruszyło potem już nie pamiętam co zrobiłem ale jakość zdjąłem. Reszta to bajka.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali86ta    0

Zakupiłem tydzień temu Za-f 603, przyklejona jest tabela wysiewu i według niej to mocznik wysiewa tylko na 10m:( a ja potzrebuje na 12m siać bo takie mam ścieżki... co robić żeby siał na 12m czy to jest w ogóle możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj