Skocz do zawartości
sosek xu li

Amazone ZA-F 603

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ryba102    0

Witam kupiłem Amazone 604 z płynną regulacją tylko niewiem jak ustawić na skali sianie saletra puławska 200 kg\ha ,polifoska 300 kg\ha itd.itp z góry dziękuje.

pablo330    0

Witam mam pytanie do osób które są zorientowane w rozsiewaczach amazone Ten rozsiewacz o ile dobrze sie orientuje to jest nowszy typ? http://allegro.pl/ro...html#tabsAnchor i czy za taką cenę opłaca sie kupic rozsiewacz w takim stanie?

Edytowano przez pablo330

Wiadomość z agroFakt.pl

Maly86    17

Mam taki sam rozsiewacz! Może jeszcze uda ci się coś opuścic! Ale ogólnie cenowo nie jest żle, a podmalować zawsze można!

rafto    29

Też posiadam rozsiewacz za-f i mam pytanie gdzie dolewa się w nim olej do przekładni ??? Z tyłu jest taki "judasz" przez który widać stan oleju czytałem gdzieś że koło niego odkręca się śrubę i tam dolewa, niestety u mnie ta śruba się obraca nie chce się nawet wykręcić ani zakręcić, natomiast po drugiej stronie można ją poluzować i do kręcić ale tez nie da się do końca wykręcić. Do czego służą z tyłu te dwie śruby ?? i gdzie dolewa się olej ??

maniek183    8

Wczoraj kupiłem ZA-F 803 w całkiem ładnym stanie z nowymi kompletnymi talerzami dziś podpiąłem do ciągnika, jak głośna powinna być przekładnia ? Cały lekko drży no i hałas okropny czy one tak mają? Widać że ktoś coś tam dłubał zamiast oleju jest rzadki smar lub smar z olejem. Chyba powinien być olej?

Z tego co widziałem olej dolejesz właśnie przez judasza jak nie to zdejmij dekiel i dolej, 2 śruby z przodu i z tyłu trzymają oprawy łożysk wałka poprzecznego

zaganiacz18    5

rafto tymi otworami na pewno nie dolewa się oleju tak ja pisze maniek te śruby trzymają oprawy łożysk a jak wykręcisz śrubę to nakrętka wpadnie do środka i nie wiem jakim sposobem ja zakręcisz jedynie talerz ściągnąć no chyba ze jakimś mega innym sposobem ja jak kupowałem swojego 604 r 2 tygodnie temu to gościu powiedział żeby nie ruszać tych śrub bo ktoś kiedyś je wykręcił i przekładnie rozwalił a co do oleju tez jakiś czarnawy w tym okienku był siewnik cały w oryginale nic nie cudowane ale nie wiem co tam wlać wiec obdzwoniłem kilka składnic i proponowali mi fuscha ls 90 cena od 129 zl za 5l dzwonie gdzie indzie jakiś przekładniowy aż w końcu któraś składnica poleciła smar 1500 tzw olej półpłynny mam taki w czeskiej kosiarce i chodzi ona 24 lata wiec i tu powinno być dobrze 12zl za 1l a co do pracy przekładni tez jak maniek pisze lekko drży rozsiewacz i trochę głośno chodzi jak na amazone im szybsze obroty tym ciszej ale jak sialem wapno było cicho wiec może jak dostanie nowego oleju wszystko wróci do normy sąsiad kupił tydzień po mnie tez 604 i u niego widać ładny olej w okienku ale jeszcze nie podczepiał do ciągnika jak przetestuje to dam znać co i jak u mnie po wymianie oleju i u sąsiada

kadman    0

Z boku rozsiewacza jest taki dekiel przykręcony na 4 śróbki odkręć go i przez ten otwór wlej, to jest chyba jedyny sposób na dolanie oleju tez mam 604 r.

rafto    29

To dobrze ze nie wykręciły się te tylne śruby ;) Latem myślę go odświeżyć tak więc będę wtedy go rozkręcał, między innymi zdejmował też talerze to wtedy pomyśle nad dokręceniem tych śrub ;) teraz w wolnej chwili wymienię olej bo jest już na spodzie tego judasza, dzięki chłopaki za podpowiedzi ;) lepiej zalać tym płynnym smarem ?? ile tam wchodzi oleju ??

Edytowano przez rafto

zaganiacz18    5

oleju cos ok 2 litrów powinno być dość tak na ok mi się wydaje bo spuściłem ok 1 litra ale ledwo na oczku widać było i nie wiem czy wlać tyle żeby było po środku czy aż je zakryje może jutro albo w czwartek wleje to dam znać ja wlej ten smar 1500 bo to co mi wyleciało tez się tak jakość dziwnie klei i za rzadkie nie jest szczerze już miałem zakupić tego fuscha ls 90 ale padło na VECO jeśli chodzi o talerze to ja nie dałem radę ściągnąć tzn nie próbowałem bóg wie jakich sposobów by ich nie pogiąć ale ten sam gościu co wcześniej pisałemna temat tych śrub mówił ze bardzo mocno siedzą a co do wymiany oleju to zrób tak jak mówi kolega kadman bo innej opcji nie ma

rafto    29

@ zaganiacz18 Jak już wymienisz olej napisz dokładnie ile go tam weszło ;) pozdro

maniek183    8

No i rozebrałem swoją amazonke w drobny mak przekładnia była naprawiana i jest za ciasno spasowana oprawy łożysk pospawane popieprzone masakra. Może ma ktoś na zbyciu?

Dorobiłem nowe blachy w leju te od wysypu nawozu stare zeżarte teraz przesłony ładnie przylegają. Nowe talerze i łopatki przeguby kulowe na co jeszcze zwrócić uwagę?

jeszcze co do przekładni polecam smar 1500 w niej są stożkowe tryby o prostych zębach na smarze będzie lepiej mam rozebraną odpowiednia ilość to 3l smaru przy takiej ilości tryby "zaciągają" smar na całą powierzchnię ciszej pracuje

rafto    29

ile dąłeś za nowe łopatki i gdzie kupowałeś ??? też zaleję tym smarem , dzięki za odp ;)

MF36060P    1

Kolega napisz jak najlepiej uzupełnić olej - przez dekielek ?

No i rozebrałem swoją amazonke w drobny mak przekładnia była naprawiana i jest za ciasno spasowana oprawy łożysk pospawane popieprzone masakra. Może ma ktoś na zbyciu?

Dorobiłem nowe blachy w leju te od wysypu nawozu stare zeżarte teraz przesłony ładnie przylegają. Nowe talerze i łopatki przeguby kulowe na co jeszcze zwrócić uwagę?

jeszcze co do przekładni polecam smar 1500 w niej są stożkowe tryby o prostych zębach na smarze będzie lepiej mam rozebraną odpowiednia ilość to 3l smaru przy takiej ilości tryby "zaciągają" smar na całą powierzchnię ciszej pracuje

zaganiacz18    5

odkręcasz któryś dekielek kładziesz na boku czekasz aż olej wycieknie odwracasz go na druga stronę wlewasz te 3 l oleju zakręcasz dekiel i po sprawie

Edytowano przez zaganiacz18

maniek183    8

Najlepiej przez dekiel boczny bo tak najłatwiej, fotki przekładni rozebranej czy poskładanej? bo chwilowo rozebrana na czynniki pierwsze. Talerze i łopatki 970zł zamawiałem w grene ściągali to z Niemiec od producenta no i parę innych drobiazgów plastiki do wysypu z kosza, 1 wałek do przekładni, przeguby kulowe jakieś podkładki śruby i takie tam d*perele. Dzisiaj maluje w podkład poniedziałek kolor i poskładać ;)

ile daliście za swoje rozsiewacze? ja płaciłem 600zł

kamson7s    0

Na allegro jakis czas temu widzialem 2 talerze i lopatki za ok 600 zl, ja mam za-f 1003, jestem w trakcie skladania bo rozebralem na czesci aby odswiezyc:) a czesci mam zamiar zamowic z tad www.amazone.sklep.pl bo mam do wymiany 2 lopatki i te wsypy z kosza bo sa sporo zjedzone

za swoj rozsiewacz za-f 1003 dalem 2500 zl, hydraulicznie otwierane zasuwy na 2 silowniki ( moge otwierac osobno zasuwy) stan bdb ale z racji tego ze wiosna sie opoznila postanowilem ja odswiezyc i sprawdzic stan przekladni itp dlatego ja rozebralem, sciagnac talerze nie taka prosta sprawa ale jakos dalem rade:)

lolq1660    15

Witam mógłby mi ktoś doradzić przy wyborze rozsiewacza? Mam do wyboru amazone albo bogballa, oto linki do przykładowych aukcji które mnie interesują:

http://allegro.pl/ro...3148960458.html

http://allegro.pl/ro...3150498365.html

http://allegro.pl/ro...3140916320.html

Liczę na waszą pomoc. Pozdro

Edytowano przez lolq1660

kamson7s    0

Ja osobiscie jestem zwolennikiem amazone i najlepiej sie prezentuje ten rozsiewacz 3000 l , jedyna przewaga bogballe jest to ze ma komputer co jest bardzo wygodne, amazone jest bardziej znana marka wiec ewentualnie masz lepszy dostep do czesci

Ja osobiscie jestem zwolennikiem amazone i najlepiej sie prezentuje ten rozsiewacz 3000 l , jedyna przewaga bogballe jest to ze ma komputer co jest bardzo wygodne, amazone jest bardziej znana marka wiec ewentualnie masz lepszy dostep do czesci

gucik131    7
Napisano (edytowany)

a ja mam takie pytanie czy lepiej kupić amazone za-f 3 czy dołożyć i kupić polski (rzemiosło za ok 4 tys), chcę wysiewać na 15m

Edytowano przez gucik131

Oczywiście, że lepiej używany Amazone niż nawet nowy polski dla mnie nie ma porównania o farbie nie wspomnę. Ja mam 603 i z powodzeniem po poprawnym przestawianiu rzuci na 15m. Obecnie mam ustawiony na 12m.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez waskiw18
      Potrzebuje katalog czesci i jakas tabele wysiewu badz instrukcje obsługi tego rozsieawacza. rozsiewacz jest na tasmie łańcuchowej. zdjecie pogladowe abyj ak wyglada

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza