Skocz do zawartości
sosek xu li

Amazone ZA-F 603

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    431

Faktycznie, dzięki wielkie. Jak sie kiedyś spotkamy to przypomnij że wiszę Ci piwo :)

marcin2057    20

a co polecacie do c-330 na 20 ha , ten bedzie dobry :

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozu-amazone-za-f-603-i2015633846.html

czy może ten

http://allegro.pl/rozsiewacz-nawozow-amazone-siewka-do-nawozu-i2015633720.html

a jak jest szerokość rozsiewu tego pierwszego, bo mam też kawałek o szerokości 8m i jak z dokładnością wysiewu, bo w tej chwili ma lejka i sieje on tak jak chce w cały swiat, a na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie rozsiewacza?

wyrebski1    35

Ja mam tego drugiego 400 kg i pracuje z C-330. Bardzo dobrze się sprawuje i chyba do 30-tki starczy. Mam regulowane łopatki, są uniesione i spokojnie rzuca na 12m. saletrę czy tam inne nawozy.

Wiadomość z agroFakt.pl

do c330 to ten mniejszy wystarczy

u mnie w zaf 604 jak wsypę do pełna wapna to moja c 360 fruwa także nie ma co przeceniać ciapka. a te siewki rzucają bardzo ładnie ja mam ustawione na 12m i rzuca spokojnie

rafto    29

kolego szymonek5320 jak siejesz takim siewnikiem co ja mam i też C360 to powiedz mi jak Ty go ustawiasz do siania na 12m ?;) na wiosnę będę siał pierwszy raz saletrę bo nie dawno go kupiliśmy i się zastanawiam jak go ustawić żeby rzucał na 12m i żeby wyszło ok 200 kg/ha ? jakim biegiem jeździsz i jakie obroty ? :rolleyes:

Maly86    17

A nie masz przy nim z lewej strony tabelę wysiewu?Ja ustawiam na 12 jak ma mi wyjść 200kg saletrzaku.Wrzucam 3 w c-360 i do przodu.A co do saletry to trochę przymknij.Ale gdzieś na forum czytałem jak ustawić, bo rok temu też tu szukałem informacji na temat Za-f 603 zanim kupiłem.

Edytowano przez Maly86

rafto    29

mam ale wiesz dmucham na ciepłe :lol: a nie jak przyjdzie siać to będzie panika :D czytałem na forum że c360 musi mieć wysokie obroty żeby ładnie rzucało na te 12 m co o tym uważasz jako użytkownik ? ;) czyli sugerować się tą tabelą ;) zadowolony jesteś z tego rozsiewacza ? ;)

Edytowano przez rafto

asharot    176

Ja przy 1600obr rozsiewam na 10m bo tak mi pasują pola,myślę że przy 2tyś spokojnie rzuci na 12m.

rafto    29

ale to można go wyżej podnieść i automatycznie przy obrotach 1600 też powinien dosiać :unsure: dobrze myślę ? ;)

Maly86    17

Ja sieję na około 15m ponieważ robię ścieżki poznaniakiem.Jakiś kolega mi pisał że jedzie 2 i obroty ma na 2,200. :o Na moje trochę duże. Według tabeli go zaczep daj obroty na 1600-1700 i niech ktoś spojrzy jak daleko leci.Poprostu metoda prób i błędów. Jestem zadowolony bo przedtem miałem lejka. :rolleyes:

rafto    29

na jesień jak nim siałem polifoskę to miałem dziwne złudzenie że on sieje bardzo do tyłu tzn do środka ale jak wyszedłem z ciągnika skontrolować jak rzuca to po bokach tez był nawóz w takiej samej ilości jak na środku :rolleyes: tez siałem lejkiem kilka lat ale się wkurzyłem bo nie szło dziada ustawić dosłownie więcej ustawiania niż siania :lol: jak zrobi się ciepło to muszę obejrzeć gdzie tam sprawdza sie olej ? :unsure:

Maly86    17

Tam styłu koło zaczepu się sprawdza.Ja nie sprawdzałem stanu oleju, bo nie mogłem odkęcić śróby. Chyba mają plastikową wstawioną o ile się nie mylę. :)

Deutz631    0

Witam koledzy. Mam ptakie pytanko. Czy posiadacie hydraulikę w swoich rozsiewaczach za-f.Bo ja aktualnie poszukuję takowej,jeśli ktoś ma wymiary blachy trzymajacej siłownik proszę o informacje.Dzięki

16HDR008    0

Witam

Ma kto może tłumaczenie nazw nawozów niemieckich na polskie do za-f 603? Ewentualnie może napisać na podstawowe nawozy (polifoska, saletra ) jakie stosujecie nastawy na 12 m ?

Witam.

Posiadam rozsiewacz Amazone ZA-F 602 i chcę do niego dorobić łopatki rozsiewające, ponieważ stare przgniły a cena nowych mnie przeraża. z jakiego materiału najlepiej je zrobić ? i jakie długie mają być ? Z góry dzięki za odpowiedź

radek199321    11

ursusOSTROPA najlepiej jak byś zmierzył długość tych łopatek w nowym rozsiewaczu a materiał to nie wiem najlepiej jakąś grubszą blachę i ją dobrze zabezpieczyć przed korozją (dobra rada jak po wewnętrznej stronie się wydrze farba to smaruj ją zawsze smarem po sezonie to ci nigdy nie przegniją tylko nigdy nie używaj przepalonego oleju bo to jeszcze gorzej)

konrad82 nie znam rozwiązania tego rozsiewacza ale ja w swoim bogballe mam dwie wajchy od ustawień jedna do ilości wysiewu a druga do regulacji równomierności rozrzutu na obie strony i siewu granicznego po przesunięcia wajchy do końca nawóz przestaje lecieć w jedną stronę ale ja tego i tak tego nie używam, używałem tylko przy pierwszym podsiewie a później mi się nie chciało tego przedstawiać

magnum123    47

Witam

Jaki olej idzie do skrzyni przekładniowej w rozsiewaczach typu zaf. Stary był bardzo gęsty a hipol 6 jest dużo rzadszy, więc co tam wlać.

michal1993    350

Ja taki kupuję na pobliskiej składnicy po 11zł za litr. Tylko kupuj w sprawdzonym sklepie, bo raz kupiłem w innym niż zwykle, niby tańszy ale i sporo rzadszy.

magnum123    47

michal1993 tego oleju jest wiele rodzajów w zależności od oznaczenia literowego i cyfrowego, być może im większa liczba tym gęstszy albo na odwrót, a nie zwracałeś poprostu uwagi na oznaczenia tylko na nazwę. Więcej na strone orlenu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.
    • Przez Wojtek9413
      Witam. Kupiłem rozsiewacz vicon rs-l z komputerem i mam mały problem. 
      Podłączyłem komputer i działa ale nie do konca.  Gdy chce otwoczyć np. lewą strone to wyskakuje komunikat "block droite" a jak prawą strone to "block gauche".  Nie wiem co może być tego przyczyną, może ktoś z was wie co zrobić. Proszę o pomoc