Skocz do zawartości
sosek xu li

Amazone ZA-F 603

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    325

sciągnij sobie tabele wysiewu po niemiecku i porównaj do masy własnej i wielkości granul nawozów produkowanych w PL ;)

daro189    11

ja zalałem zwykłym przekładniowym gl-4 80w90, jakiś po 11zł w litrówkach. 2 litry troszke mało, trzy litry ładnie zakrywają łożyska

daro189    11

odkręcasz ten wziernik i tamtędy wlewasz. zależy jeszcze czy ktoś go kiedykolwiek ruszał. my go całkiem rozebraliśmy, wymyliśmy benzyną środek i świeży olej zalany

ksys    2

czy w rozsiewacz ZAF 403 zmieści się 500 kg nawozu? np saletrosanu

darkoza    8

witam mam rozsiewacz zaf 604 i mieśći się 500kg nawozów big bag a chćiałbym zrobić nadstawki na 1000kg 2 big bagi czy rama wytrzyma i ile podnieść zbiornik na wysokość czy da rady tyle zrobić nadstawki 

MYCIO1    1

Witam

Zakupiłem amazone 604 r  i mam pytanie czy wymiana oleju w przekładni pomoże na hałas czy porostu one tak mają że głośniej pracują.

lukbold    412

o ile tam masz sprawne łożyska a przekłądnia jest dobrze wyregulowana to może i coś pomoże

lukbold    412

a czy ja gdzies uzył słowa luz? przekładnia odpowiednio wyregulowana czyli właśnie z odpowiednim luzem a nie skręcone na siłe i byle jak bo wtedy hałasuje i sie nadmiernie zużywa

asharot    177

Wymiana oleju raczej nie pomoże tylko naprawa.Generalnie te przekładnie chodzą cicho.

henek1k    0

Mam zamiar kupić rozsiewacz do nawozu .Znalazłem ofertę amazone 600l za 1100zł .Zastanawiam się czy ursus c 330 poradzi sobie z nim. Chcę wsypywać do niego big bagi czli 500kg .Jeżeli tego nie podniesie to może od razu kupić 400l znalazłem takie za 800 zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez waskiw18
      Potrzebuje katalog czesci i jakas tabele wysiewu badz instrukcje obsługi tego rozsieawacza. rozsiewacz jest na tasmie łańcuchowej. zdjecie pogladowe abyj ak wyglada

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza