Skocz do zawartości
sosek xu li

Amazone ZA-F 603

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mataxenon    14

zrobisz jak będziesz uważał, wg tabeli powinien wysiać na te 15 metrów, w praktyce różni e to bywa. Można go nachylić bardziej na ciągnik wtedy napewno dalej by jeszcze rzucił ale bez szału, ja nie mogę za bardzo go na ciągnik bo mi kabina niestety nie pozwala :/ . a dziś jakbym szukał czegoś to myślę że Rauch MDS byłby idealny, nie że żałuje kupna amazona bo jestem zadowolony ;) 

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr63a    2

witam

co może być przyczyną ze rozsiewacz za-f 603 słabiej sieje za kołami ciągnika , ścieżki mam na 15 metrów i dosiewa nie ma mijaków, ale za ciągnikiem jest słabszy wysiew widać to później także po zbożu. sąsiad też to miał

grego    218

a to dziwne, u mnie właśnie na odwrót. Jak masz mocno nachylony rozsiewacz?

piotr63a    2

delikatnie do  góry, ale nie powiem w tej chwili ile bo nie pamiętam.

mi się wydaje ze to może być  przez wysokie obroty,

asharot    176

Kolega ma chyba rację z tymi obrotami, te rozsiewacze sieją max. na 12m

piotr63a    2

na moim pisze ze i 15 da rade ale nie pisze jaki to nawóz, problem jest przy saletrze amonowej

grego    218

może być to przyczyną, w którymś temacie wstawiłem tabelkę i tam ta regulacja łopatek miała znaczenie jeśli chodzi o odległość, zresztą ja je mam i różnica jest. Pozatm zależy jaki to nawóz, ze saletrą z Anwilu będzie raczej problem mimo tych łopatek. A jeśli miałbym brać to te podróby, bo już bez przesady 620 netto za kawałek blaszki? Ale teraz doczytałem, że tobie na 12m nie dosiewa? to już dziwne, może za małe obroty.

Edytowano przez grego

wlamaj1    34

Jeśli masz oryginalne łopatki nieregulowane to powinien dorzucić bez większego problemu na 12m (mocznika może nie dorzucić). Może za mało go pochylasz na ciągnik. Ja mam regulowane i nie używając tej regulacji też nie dorzucał mimo tego że był ,tak mi się wydawało, był wystarczająco pochylony na ciągnik. Piszę z pamięci ale instrukcja zaleca różnicę wysokości krawędzi tarczy do 5 cm. Ustawiając tak to cały rozsiewacz jest już konkretnie pochylony na ciągnik. Rozsiewacz też musi się znajdować na odpowiedniej wysokości - ja w T25 mam wieszaki skrócone na maxa. Trzeba wziąć poprawkę (szczególnie jeśli chodzi o pochylenie) że po załadowaniu nawozu opony się ugną i wcisną w ziemię. Bardzo dobrze widać to siejąc po oranym - koleiny są głębokie a przednie koła prawie idą w powietrzu. To wszystko wpływa na pochylenie rozsiewacza a co za tym idzie na szerokość rozrzutu i choćby dlatego powinienem siać większym ciągnikiem.

Siejąc mocznik, podnoszę do góry jedną końcówkę na tarczy (chyba krótszą) i sieje równomiernie na 12m - przynajmniej na oko nie widać różnicy w ilości nawozu. Ten sposób jest podany gdzieś tu na Forum, nie wiem czy nie w tym temacie. Instrukcja zaleca podnoszenie obu końcówek.

Obie końcówki podnoszę tam gdzie muszę (wyższe zboże, kukurydza, burak) z tego względu że nawóz jest wtedy bardziej "podatny" na wiatr, przynajmniej takie mam wrażenie...

darkoza    8

ja siałem  ursusem 330 też ma pełnych obrotach i tez słabiej dorzucał poprostu ursus niema odpowiednich obrotów na wałku teraz sieje nh td5010 i niema problemy nawet dalej rzuca bo robie sciezki na 15 m i jak jade pirewszym przyjazdem przy miedzy to mudze obnizac rosiewacz na podnosniku bo sieje za miedze 

Jak Ci nie sieje za kołami to znaczy że masz zły kąt ustawienia łopatek względem osi talerza. Nie ma tu nic do rzeczy kąt całego rozsiewacza. Rozsiewacz spokojnie sieje na 15m ale grubszy granulat. 

fenhur    0

ja w zaf 803 przedłużyłem o 3 cm łopatki wysiewające krotką i długą przy tym musiałem cofnąć osłonę  efekt jest taki że nie trzeba tak ciągnika trzymać na obrotach i na 15 m jest równiutko dosiane jak zwrócicie uwagę na nowsze rozsiewacze to maja bardzo długie łopatki wysiweające

sim200    3

Mam zaf 402 i jedna zasuwa jest już trochę zdeformowana przez co więcej wysiewa w jedną stronę oraz troszkę się przesypuje jak jest zamknięta. Pytanie czy można ją jakoś podkleić i wyprofilować np. Poxiliną. Nowa kosztuje 300zl.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza

• Przez Z7245
      Proszę użytkowników o pomoc który z tych jest lepszy wady i zalety każdego z nich.
    • Przez Wojtek9413
      Witam. Kupiłem rozsiewacz vicon rs-l z komputerem i mam mały problem. 
      Podłączyłem komputer i działa ale nie do konca.  Gdy chce otwoczyć np. lewą strone to wyskakuje komunikat "block droite" a jak prawą strone to "block gauche".  Nie wiem co może być tego przyczyną, może ktoś z was wie co zrobić. Proszę o pomoc