Skocz do zawartości
sosek xu li

Amazone ZA-F 603

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DUCH1986    3

No dokładnie, tak jak kolega pisze. Musiałbyś mieć z kalibrowany ( w co wątpie) i musiałby ci odpowiedzieć ktoś kto również robił kalibracje. A najprościej zrób próbę na małym kawałku. Ustaw na początek małą szczelinę i i sukcesywnie zwiększaj - bo lepiej drugi raz przejechać niż wysiać za dużo. 

grego    218

Ja tu już w zasadzie na oko wysiewam, po paru latach praktyki jeden przejazd polem i widze ile wysiewa i ile ubyło. Potem mała korekta i względnie dobrze mi to wychodzi już, no ale mimo wszystko wolałbym miec jakieś odniesienie w tabeli, więc w tym roku go skalibrowałem i będę porównywał z tabelami co wychodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

Tylko ustaw odpowiednio cięgna najpierw wtedy się będzie można wymieniać wynikami bo inaczej to nie ma sensu. Ustawiasz na podziałce 11 i tak kręcisz cięgnami aby zasuwa otworzyła się na dolnej krawędzi otworu, ma z nia byc na styk na samym kancie.

tomek0808    2

Dobra,nie moge zrobić bróby kręconej bo talerze trzeba pozdejmowac a za każdym razem przy innym nawozie nie będe ich zciagał.Zrobiłem takie korytko podstawiłem ale nie chce leciec(robie na soli poatasowej )moze przy saletrze będzie lepiej zobacze.

grego    218

Ja sobie coś nie mogę wyobrazić próby kręconej w tym siewniku, talerze przeciez muszą być bo do nich są zamontowane mieszadła, które mają wpływ na ilość wysiewu, a z pewnością inaczej wyleci bez nich bo to musi być na odpowiednich obrotach wałka. A znowu jak są talerze to nie ma jak tam wstawić korytko jakieś

tomek0808    2

No fakt,mieszadła moga miec wpływ na ilość ale mam nadzieje że minimalną,udało mi sie zrobic sól i wyszło mi 105kg/ha na niecałe 11 na skali.Jutro zrobie saletre,pójdzie o wiele szybciej .

tomek0808    2

Mam problem z amazonem 603.Hydraulika dziala tzn otwiera zamyka ale po zamknięciu zasów za minute powiedzmy zaczyna puszczac i po woli sie otwiera..co to za przyczyna moze być?siłownik po prostu nie trzyma?może  sprężyny sciągają za mocno,ale silownik zrobił sie mokry,leci troche olej .Pracuje z c 330.

grego    218

raczej rozdzielacz w ciągniku puszcza, w tych amazonach jest mały siłowniczek który jest ściskany przez sprężynę i jak rozdzielacz w ciągniku nie trzyma idealnie, a nie sądze aby tak było to wtedy się zasuwy otwierają. W tych modelach trzeba na wężu zamontować ręczny zawór, do blokowania oleju, chyba nawet fabrycznie takie były montowane. Ja to wywaliłem i wole ręcznie otwierać, mniej kombinowania.

dzikijohn    19

Tylko ustaw odpowiednio cięgna najpierw wtedy się będzie można wymieniać wynikami bo inaczej to nie ma sensu. Ustawiasz na podziałce 11 i tak kręcisz cięgnami aby zasuwa otworzyła się na dolnej krawędzi otworu, ma z nia byc na styk na samym kancie.

Masz gdzies instrukcje do kalibracji? Bo nie bardzo wiem o co chodzi z tym otworem.....

the1mati1    45

Opłaca się kupić taki rozsiewacz? Jak się w nim reguluje szerokość rozrzutu?

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-sulky-1200kg-jak-amazone-kuhn-rauch-lely-CID757-ID8W0I5.html#3a7ab26d2b

Opłaca się da dać za niego dać 3tys? Wart jest swojej ceny? Spód ma trochę skorodowany i talerze. Tutaj talerze nie są z kwasówki?Opłaca się kupić ten model?Lepszy od amazonki?

Matey    427

Panowie potrzebuje porady. Rozwaliłem sobie wałek od amazonki, a konkretniej widłak kołnierzowy znajdujący się przy przekładni. Rozumiem że sam zakup wałka zgodnie z katalogiem mnie nie ratuje bo i tak będę musiał wymienić widłak?

akmaly    179

Nie lepiej kupić same widełki? Jeśli tylko to uszkodziłeś lub ewentualnie od razu z krzyżakiem jak słaby bo to już jedna robota.

Matey    427

koszt samych widełek do 400 - 500 zł, krzyżak jest ok, ale jeśli doliczymy nowy krzyżak to 100-150 a nowy wałek będzie już za 800-900 zł, z tym że nie wiem czy nie będe musiał wymienić widełek nawet w nowym wałku zeby dopasować je do rozsiewacza. W załączniku wrzuciłem foto jak to wyglada, szperając w internecie potrzebuje widełek coś w ten deseń: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/1245281 

10913674_945552895485379_222060665_n.jpg

Matey    427

O dzięki wielkie za link, dużo taniej niż w grene. Ale wciąz pozostaje pytanie czy oryginalny wałek wymaga przełożenia widłaka czy nie

dawz910808    0

witam

Mam pytanie troche nie związane z tematem, chciałbym się dowiedzieć do czego służą śruby zakreślone na czerwono na fot. Ponieważ została jedna odkręcona i jest problem z jej ponownym  zamontowaniem, konieczna jest rozbiórka całego rozsiewacza?

Rozsiewacz Nawozu Amazone ZA-E 400

post-151906-0-72534400-1428859996_thumb.jpg

Edytowano przez dawz910808

dawz910808    0

odkręciłem go i nic tam nie widać tylko koło stożkowe, a ponadto jest tam wielka ciasnota by coś więcej zobaczyć :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się