Polecane posty

Adam12181    0

Koledzy potrzebuje pomocy mój amazone zaf 402 rozsiewa nawozów strasznie na boki i do ciągnika strasznie leci co może być tego przyczyną proszę o podpowiedź.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

koledzy kupiłem dzisiaj amazone 602 bardzo dobrym stanie 

czy moze ktoś podzielić się opinią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

stary rupeć. Mam nadzieje że opinia satysfakcjonuje w tym momencie czyli po zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

stary rupeć. Mam nadzieje że opinia satysfakcjonuje w tym momencie czyli po zakupie

patrzeć na rocznik to masz racjie ale chodzi tylko zeby ruwno rozsiewał i rzucał na 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Najlepiej grzać,a jak nie masz jak to młotek kilka przecinaków,montówka i wd40.Po pierwsze to trzeba porządnie wyskrobać syf i między tarczą a grzybkiem znajdzie się szczelina.Montówką nie pójdzie raczej.Ja rozbijałem otwór przecinakami o coraz większym kącie,bijąc obracając koło.Do tego kilka porządnych strzałów młotkiem w grzyba i po milimetrze po 2 godzinach zlazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam. Czy ktoś z użytkowników ZA-Fa próbował dorobić dłuższe łopatki do swoich rozsiewaczy np z ceownika? Mój niedorzuca na 12m- (sam osobiście nie siałem z powodu pracy) obroty docelowo 2200 w Ursusie 330, a niedorzuca. Wysokość też wydaje mi się OK. Mam łopatki już trochę zużyte, bez regulacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie czy u was tez jest plaska podloga w amazonce i czy do konca wylatuje wam nawoz czy moze do mieszadel jest cos przykrecone mogli byscie podpowiedzieć. Kupiłem zaf 803 i nie wiem czy wyleci calosc czy trzeba cos dokladac bo u mnie tylko te mieszadelka sa metalowe i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam taki problem że chowając Rozsiewacz na zimę ten spadł z przenosnika i skrzywil się lekko jeden talerz :/ około 1 cm bicia podczas obracania. Próbować to prostowac czy lepiej od razu nowy talerz?

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasio09    0

Witam , niezawno zakupilem rozsiewacz nawozow Amazone za-f 1003 , orientuje sie ktos gdzie sie sprawdza olej w przekladni oraz gdzie sie znajduje wlew oleju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

orientuje sie ktoś ile waży zaf 600 litrowy??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal6930    22
Dnia 14.01.2018 o 21:38, robercikj100 napisał:

orientuje sie ktoś ile waży zaf 600 litrowy??

myślę, że około 250kg

A wytłumaczy mi ktoś czym różni sie ZA-F 603 od ZA-F 604???


Moje sprzęty:

Ursus C-330

Ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Witam,

Panowie czy zna ktos odpowiednik polskiego saletrosanu 26n 13s w niemieckich nawozach? Poszukuje tabeli bo nie wiem jak ustawić wysiew, na stronie amazone niema nawet podobnego nawozu.

Jeśli ma ktoś doświadczenie w wysiewie saletrosanu to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

ZAF 1004r. Saletrosan. 350kg/ha prędkość 8.5km/h nr 17

 

300kg/ha prędkość 8,5km/h. Nr. 15

 

szerokosc robocza 15m

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie Jak się kalibrowało rozsiewacz ZAF 603? Chodzi mi o to że rozebrałem go do remontu i teraz chciałbym prawidłowo określić szczeliną otwarcia zasuwy w zależności do ustawionej wartości na skali.  Kiedyś gdzieś było coś takiego ale nie mogę znaleźć. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

Witam kupilem amazone zaf 603 bedzie pracowac z c 330. Chcialbym rozsiewac na 4 biegu bo u nas jest teren gorzysty. Na ile nastawic na skali aby wysiewalo 300 kg polufoski6 i 200 kg saletrosanu26 i na jakich obrotach silnika?

Edytowano przez kaseton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Witam.. Może komuś pomogę. Jakiś czas temu kupiłem za-f 803 do remontu. Z braku czasu dopiero teraz odnowiłem go. A minęło z pół roku. Pierwsza próba siewu i od razu widzę różnice( wcześniej zwykły lejek). Nie ma porównania nawet. Jest o niebo lepiej chociaż prawdziwe efekty siania zobaczę później. Poczytałem trochę komentarzy na forum i tak: Ursus c 360. obr. tak między 1600 a 1700 ze wskazaniem na wyższy poziom. Na podziałce 14. Wysiałem jakieś 150 kg/ha. Docelowo 300 ma być więc jutro poprawka. Metoda prób i błędów najlepsza. Wysiew na 15 metrów. Rozrzucało mi nawet dalej tak do metra z każdej strony. Rozsiewacz podniesiony na ok 90 cm w górę i przechylony w stronę ciągnika. Rakietka prawie w całości skręcona. Łopatki zwykłe, nie regulowane 17/13 cm. Cięgła zasuw regulowałem także według informacji znalezionych na forum.. Podziałka na 11 a zasuwa ma być otwarta do rantu od strony ciągnika rzecz jasna. Potem cięgła skręcam i kontruję. Jak popracuję z nim więcej to podzielę się informacjami.. Odnośnie remontu też mogę pomóc więc jak coś to pisać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Kolejny dzień siewu i tak co mogę powiedzieć. Saletrosan sieje bez problemu na 15 metrów. C 360 obroty 1500 trójka. Na 16 mam ustawione i sieje ok 300 kg/ha. Rozsiewacz ustawiłem praktycznie w poziomie gdyż gdy miałem nachylony na ciągnik za bardzo, to siało mi z 17 metrów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sieję na 1400obr i wałek 750  i leci elegancko na 15 m minus ze mieszadła za bardzo rozpylają nawóz. Panowie idzie założyć do niego adapter do siewu granicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj