Polecane posty

Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

może być to przyczyną, w którymś temacie wstawiłem tabelkę i tam ta regulacja łopatek miała znaczenie jeśli chodzi o odległość, zresztą ja je mam i różnica jest. Pozatm zależy jaki to nawóz, ze saletrą z Anwilu będzie raczej problem mimo tych łopatek. A jeśli miałbym brać to te podróby, bo już bez przesady 620 netto za kawałek blaszki? Ale teraz doczytałem, że tobie na 12m nie dosiewa? to już dziwne, może za małe obroty.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Jeśli masz oryginalne łopatki nieregulowane to powinien dorzucić bez większego problemu na 12m (mocznika może nie dorzucić). Może za mało go pochylasz na ciągnik. Ja mam regulowane i nie używając tej regulacji też nie dorzucał mimo tego że był ,tak mi się wydawało, był wystarczająco pochylony na ciągnik. Piszę z pamięci ale instrukcja zaleca różnicę wysokości krawędzi tarczy do 5 cm. Ustawiając tak to cały rozsiewacz jest już konkretnie pochylony na ciągnik. Rozsiewacz też musi się znajdować na odpowiedniej wysokości - ja w T25 mam wieszaki skrócone na maxa. Trzeba wziąć poprawkę (szczególnie jeśli chodzi o pochylenie) że po załadowaniu nawozu opony się ugną i wcisną w ziemię. Bardzo dobrze widać to siejąc po oranym - koleiny są głębokie a przednie koła prawie idą w powietrzu. To wszystko wpływa na pochylenie rozsiewacza a co za tym idzie na szerokość rozrzutu i choćby dlatego powinienem siać większym ciągnikiem.

Siejąc mocznik, podnoszę do góry jedną końcówkę na tarczy (chyba krótszą) i sieje równomiernie na 12m - przynajmniej na oko nie widać różnicy w ilości nawozu. Ten sposób jest podany gdzieś tu na Forum, nie wiem czy nie w tym temacie. Instrukcja zaleca podnoszenie obu końcówek.

Obie końcówki podnoszę tam gdzie muszę (wyższe zboże, kukurydza, burak) z tego względu że nawóz jest wtedy bardziej "podatny" na wiatr, przynajmniej takie mam wrażenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja siałem  ursusem 330 też ma pełnych obrotach i tez słabiej dorzucał poprostu ursus niema odpowiednich obrotów na wałku teraz sieje nh td5010 i niema problemy nawet dalej rzuca bo robie sciezki na 15 m i jak jade pirewszym przyjazdem przy miedzy to mudze obnizac rosiewacz na podnosniku bo sieje za miedze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie sieje za kołami to znaczy że masz zły kąt ustawienia łopatek względem osi talerza. Nie ma tu nic do rzeczy kąt całego rozsiewacza. Rozsiewacz spokojnie sieje na 15m ale grubszy granulat. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenhur    3

ja w zaf 803 przedłużyłem o 3 cm łopatki wysiewające krotką i długą przy tym musiałem cofnąć osłonę  efekt jest taki że nie trzeba tak ciągnika trzymać na obrotach i na 15 m jest równiutko dosiane jak zwrócicie uwagę na nowsze rozsiewacze to maja bardzo długie łopatki wysiweające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Panowie, szybkie pytanie - który z tych talerzy to lewy, a który prawy, patrząc od tyłu rozrzutnika? model zaf 402, sztywne łopatki

post-61974-0-70764600-1453572764_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Mam zaf 402 i jedna zasuwa jest już trochę zdeformowana przez co więcej wysiewa w jedną stronę oraz troszkę się przesypuje jak jest zamknięta. Pytanie czy można ją jakoś podkleić i wyprofilować np. Poxiliną. Nowa kosztuje 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejxyz    0

  Witam, porosze opiscie mi co to za część nr 10 i 15 z załączonego obrazku? bo nie moge nigdzie znalezsc

post-52900-0-37033200-1454699173_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin49    0

 W zeszłym tygodniu też kupiłem ZAF 604r niema on tabeli wysiewu, nie mogę znaleźć naklejek do niego, czy tabela będzie pasować od innego typu np. 603 lub 804r ?  i czy da radę spokojnie siać c330M na 15m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

sciągnij sobie tabele wysiewu po niemiecku i porównaj do masy własnej i wielkości granul nawozów produkowanych w PL ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ja zalałem zwykłym przekładniowym gl-4 80w90, jakiś po 11zł w litrówkach. 2 litry troszke mało, trzy litry ładnie zakrywają łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

odkręcasz ten wziernik i tamtędy wlewasz. zależy jeszcze czy ktoś go kiedykolwiek ruszał. my go całkiem rozebraliśmy, wymyliśmy benzyną środek i świeży olej zalany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj