Polecane posty

grego    385

08ef6e4338fc9717m.jpg

 

ustawiasz otwieranie na 11 i tak kręcisz dźwigienkami aby krawędzie były w pkt. 3

 

Ja rozsiewałem już siarczan amonu i saletrę kędzierzyńską według tych tabel co wstawiłem i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze to wychodzi :). Jeżdżę 360-3p n a3b max obroty więc przyjmuje jakieś 10kmh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Panowie potrzebuje porady. Rozwaliłem sobie wałek od amazonki, a konkretniej widłak kołnierzowy znajdujący się przy przekładni. Rozumiem że sam zakup wałka zgodnie z katalogiem mnie nie ratuje bo i tak będę musiał wymienić widłak?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie lepiej kupić same widełki? Jeśli tylko to uszkodziłeś lub ewentualnie od razu z krzyżakiem jak słaby bo to już jedna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

koszt samych widełek do 400 - 500 zł, krzyżak jest ok, ale jeśli doliczymy nowy krzyżak to 100-150 a nowy wałek będzie już za 800-900 zł, z tym że nie wiem czy nie będe musiał wymienić widełek nawet w nowym wałku zeby dopasować je do rozsiewacza. W załączniku wrzuciłem foto jak to wyglada, szperając w internecie potrzebuje widełek coś w ten deseń: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/1245281 

10913674_945552895485379_222060665_n.jpg


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

W C-360 do Tarnogran,Saletra,Salmag,Unifoska,Potafoska otwieram szczelinę w pozycji 13,

bieg IV,obroty silnika 1600,wysiew 200kg/ha,szer. 10m


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

O dzięki wielkie za link, dużo taniej niż w grene. Ale wciąz pozostaje pytanie czy oryginalny wałek wymaga przełożenia widłaka czy nie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawz910808    0

witam

Mam pytanie troche nie związane z tematem, chciałbym się dowiedzieć do czego służą śruby zakreślone na czerwono na fot. Ponieważ została jedna odkręcona i jest problem z jej ponownym  zamontowaniem, konieczna jest rozbiórka całego rozsiewacza?

Rozsiewacz Nawozu Amazone ZA-E 400

 

post-151906-0-72534400-1428859996_thumb.jpg

Edytowano przez dawz910808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawz910808    0

odkręciłem go i nic tam nie widać tylko koło stożkowe, a ponadto jest tam wielka ciasnota by coś więcej zobaczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Witam.

Niedawno stałem się właścicielem rozsiewacza do nawozów Amazone za-f 402. Pierwszy wyjazd w pole i okazuje się, że rozsiewacz sypie dobrze (na 12m) jedynie na jedną stronę, na prawą. Lewa strona z kolei wygląda tak, jakby nawóz leciał bardziej do tyłu, a niżeli na bok. Zastanawiam się co może być powodem, dodam iż rozsiewacz jest ustawiony na wysokość jaką przewiduje instrukcja, oraz na wałku są trzymane takie jakie trzeba. Może problem tkwi w talerzach, że są założone na odwrót, ale czy wtedy nie sypałyby oba źle? Może ktoś miał już taki problem, jeśli tak to czekam na jakieś propozycje rozwiązania tego problemu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

po czym stwierdzasz że leci do tyłu ,po tym że tak wygląda z ciągnika,czy chodziłeś po polu? czy lewą komorą nie ucieka ci nawóz? wsyp i załoncz napęd,nie otwierając zasuwy i czy wtedy nie ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Tak chodziłem po polu, z lewej strony to mi wysiewa na max 2metry, a za ciągnikiem leży wyraźnie więcej. Nawóz nie ucieka lewą komorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

luzów nie ma, raczej wszystko w najlepszym porządku. A ty masz może taki rozsiewacz? lub podobny? Bo może to tylko kwestia źle zamontowanych łopatek lub talerzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

mam zaf 402.nie wiem zrób foto talerzy i łopatek i wstaw. popatrz czy łopatki nie są inaczej przykręcone względem łopatek na prawym talerzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Czy ktoś się orientuje, czy w zaf 402 czerwone talerze wysiewające z łopatkami 13cm i 16cm regulowana są w stanie rozrzucić nawóz granulowany (saletra Puławy i Kędzierzyn) na 12 metrów. Sądząc po "super pasach" jakie mam na polu i różnych wariantach wysokości i zamocowania rozsiewacza doszedłem do wniosku ze problem małej szerokości roboczej tkwi w talerzach - sasiedzi mający zaf 603 mają talerze koloru pomarańczowego i łopatki identycznej długości (bez regulacji) i na 12 m rozsiewa u nich prawidłowo.

Edytowano przez trebor33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj