Polecane posty

tomek0808    6

Juz kupiłem do swojego ciapka amazone 603,w bardzo dobrym stanie z hydrauliką ale dałem 3300.Mysle sobie że jak mokro bedzie to pełnego nie sensu sypać ale w awarii jest zawsze zetorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

No dokładnie za ładnego niestety trzeba zapłacić. Trzeba sprawdzić w jakim stanie talerze, zsypy, luz na przekładni, dna skrzyni - bo jak później przyjdzie przy tym grzebać to wyjdzie jeszcze drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Wszystko wygląda ok i było naprawiane przez sprzedawce co trzeba.chodzi o luz talerzy pionowy czy poziomy?łopatki regulowane wygladaja jak nowe.

Panowie podpowidzcie na jakich obrotach  trzeba jechać ciapkiem na 4 biegu z 603 żeby rozrzucił na 10 metrów np saletre,sól potasową?Pewnie trzeba mu tyl opuścić żeby za daleko nie rzucił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Tak zgadza sie mam tabele ale intresują mnie obroty na 4 biegu ciapola,zresztą pytam z ciekawości ale i tak wszystko wyjdzie w praniu tzn pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Teoretycznie jeżeli się chce korzystać z tabeli to potrzebne są obroty 540 na wałku. Saltera i sól potasowa będzie całkiem inaczej się rozsiewała, w większości będzie to metoda prób i błędów. Jak masz możliwość to przy każdym nawozie zrób próby i poustawiaj jakies miski na szerokości roboczej  i po 2 przejazdach obok siebie zobacz czy jest mniejwięcej tyle samo. Oczywiście jak ustawisz np. na 12m to nawóz nie będzie leciał docelowo 12m ale 13 i więcej bo na dalszą odległośc lecą cięższe granule. Jest trochę zabawy ale jak robić to porządnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Oczywiście trzeba samemu spraktykować ale jak ktos używa Amazonki z ciapkiem to niech mi pomoże jak ustawić go np ze saletrą albo sola potasową.Chodzi mi o ustawienie na skali powiedzmy rozsiew soli 100kg na 10metrów.Nie chce po prostu wysiac za pierwszym razem zamiast 100 to 300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

A jeśli ktoś cięgna od zasów ma bardziej skręcone a kto inny mniej :P Albo łopatki inaczej ustawione, albo inny kąt rozsiewacza do podłoża(wtedy będzie rzucał np. szerzej) i na tym samym ustawieniu "suwaka" wyjdzie inaczej. Niestety musisz zrobić próbę.

A czym wcześniej siałeś? Pewnie lejkiem. To ustaw podobną szczelinę w amazonie i próba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Lejkiem nie,KOSem.No to albo 2 razy bede jeździł albo mi braknie nawozu-jedno z dwóch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tez mnie nurtowały tabele do za-f i jak one sie mają do danego egzemplarza skoro można mieć inaczej ustawione cięgna, łopatki czy pochył. Trochę poczytałem i się doczytałem, że najpierw trzeba zrobić "kalibrację" czyli odpowiednio ustawić zasuwy względem podziałki 11. W każdej tabeli jest także opisane jaka ma być wysokość i przechył i jak powinne być ustawione łopatki, pozatym są tabele z kilkoma polskimi nawozami, oczywiście trzeba jeszcze znać prędkość. W innym temacie zamieściłem te informacje wraz z tabelami jakby ktoś chciał wypróbować. Wiem, że to i tak mogą być rozbieżności ale przynajmniej jakiś punkt wyjścia będzie. Te siewniki trochę ciężko się ustawia szczególnie pod tabele bo minimalny ruch zasuwy to już może wysiac 30-50kg więcej. To by było dobre jakby się wysiewało po 500kg to tu te 30kg w ta czy w tą  nawozu na ha ale jak chcemy np. 100kg to te 30kg może już miec różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

No dokładnie, tak jak kolega pisze. Musiałbyś mieć z kalibrowany ( w co wątpie) i musiałby ci odpowiedzieć ktoś kto również robił kalibracje. A najprościej zrób próbę na małym kawałku. Ustaw na początek małą szczelinę i i sukcesywnie zwiększaj - bo lepiej drugi raz przejechać niż wysiać za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja tu już w zasadzie na oko wysiewam, po paru latach praktyki jeden przejazd polem i widze ile wysiewa i ile ubyło. Potem mała korekta i względnie dobrze mi to wychodzi już, no ale mimo wszystko wolałbym miec jakieś odniesienie w tabeli, więc w tym roku go skalibrowałem i będę porównywał z tabelami co wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tylko ustaw odpowiednio cięgna najpierw wtedy się będzie można wymieniać wynikami bo inaczej to nie ma sensu. Ustawiasz na podziałce 11 i tak kręcisz cięgnami aby zasuwa otworzyła się na dolnej krawędzi otworu, ma z nia byc na styk na samym kancie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Dobra,nie moge zrobić bróby kręconej bo talerze trzeba pozdejmowac a za każdym razem przy innym nawozie nie będe ich zciagał.Zrobiłem takie korytko podstawiłem ale nie chce leciec(robie na soli poatasowej )moze przy saletrze będzie lepiej zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja sobie coś nie mogę wyobrazić próby kręconej w tym siewniku, talerze przeciez muszą być bo do nich są zamontowane mieszadła, które mają wpływ na ilość wysiewu, a z pewnością inaczej wyleci bez nich bo to musi być na odpowiednich obrotach wałka. A znowu jak są talerze to nie ma jak tam wstawić korytko jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

No fakt,mieszadła moga miec wpływ na ilość ale mam nadzieje że minimalną,udało mi sie zrobic sól i wyszło mi 105kg/ha na niecałe 11 na skali.Jutro zrobie saletre,pójdzie o wiele szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Mam problem z amazonem 603.Hydraulika dziala tzn otwiera zamyka ale po zamknięciu zasów za minute powiedzmy zaczyna puszczac i po woli sie otwiera..co to za przyczyna moze być?siłownik po prostu nie trzyma?może  sprężyny sciągają za mocno,ale silownik zrobił sie mokry,leci troche olej .Pracuje z c 330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

raczej rozdzielacz w ciągniku puszcza, w tych amazonach jest mały siłowniczek który jest ściskany przez sprężynę i jak rozdzielacz w ciągniku nie trzyma idealnie, a nie sądze aby tak było to wtedy się zasuwy otwierają. W tych modelach trzeba na wężu zamontować ręczny zawór, do blokowania oleju, chyba nawet fabrycznie takie były montowane. Ja to wywaliłem i wole ręcznie otwierać, mniej kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Tylko ustaw odpowiednio cięgna najpierw wtedy się będzie można wymieniać wynikami bo inaczej to nie ma sensu. Ustawiasz na podziałce 11 i tak kręcisz cięgnami aby zasuwa otworzyła się na dolnej krawędzi otworu, ma z nia byc na styk na samym kancie.

 

Masz gdzies instrukcje do kalibracji? Bo nie bardzo wiem o co chodzi z tym otworem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 11 jest już bardzo duży otwór. Nie mogę dojść do ładu od czasu zrobienia remontu. Wtedy było wszystko rozebrane na części. W jakim dokładnie położeniu ma być ta zasuwa. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Opłaca się kupić taki rozsiewacz? Jak się w nim reguluje szerokość rozrzutu?

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-sulky-1200kg-jak-amazone-kuhn-rauch-lely-CID757-ID8W0I5.html#3a7ab26d2b

Opłaca się da dać za niego dać 3tys? Wart jest swojej ceny? Spód ma trochę skorodowany i talerze. Tutaj talerze nie są z kwasówki?Opłaca się kupić ten model?Lepszy od amazonki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Cześć, jak mam ustawić rozsiewacz, żeby wysiewał 250 kg/ha? i drugie pytanie,nie dosiewa mi na 15m a mam łopatki regulowane ustawione do góry, cały rozsiewacz też ustawiony tyłem do góry, ciągnik ursus 912 2000 obrotów na 2 biegu szosowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj