Polecane posty

maniekkk    0

witam mam pytanie czym różnia sie rozsiewacze amazone zaf 603 od amazone zaf 604 r kturą wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

nie koniecznie kolego agro mam 804r i jest mechanicznie otwierany. X04r mają regulowane łopatki tzn. podginaną końcówkę, stosowaną przy wysiewie roślin "wysokich" (zboże w fazie kłoszenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hus2431    0

A możesz podać link do tej tabeli? Bo też potrzebuję tabeli rozsiewu do tego modelu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

I to też nie koniecznie.

X02 miały łopatki na stałe a X03 już miały łopatki regulowane.

Symbol R oznacza otwieranie hydrauliczne.

W X04 jest trochę inna rama i trochę inny kształt zbiornika.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybi    0

Witam mam taki problem z rozsiewaczem Amazone za-f 603 a mianowicie nie rzuca mi na na 12 m . Predkosc to 8 km/h obroty wałka 540obr/min tył rozsiewacza ustawiony do góry. Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi to łopatki . Mam zwykłe bez regulacji i tu moje pytanie czy komus na zwykłych łopatkach dolatuje na 12m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja mam ścieżki na 12m i po zbożu wyraźnie widać, że na bokach dostaje mało nawozu mimo, iż mam nachylony rozsiewacz. A gdzie nim jechac na 15m... kiedyś widziałem na allegro przedłużane łopatki może sobie kupie i zobacze czy się coś poprawi. Ja to mam wrażenie, że on większość wyrzuca do tyłu, a na boki mało co leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jak będziesz miał rozsiewacz za bardzo pochylony w stronę ciągnika to efekt będzie gorszy jeszcze gorszy, jak masz saletrzak, to tarcze równolegle do podłoża, saletra-ok 5 cm tył tarczy do góry, a mocznik jeszcze ciut wyżej-chociaż do niego zaleca się łopatki ze skrzydełkami. 540 na wałku i nie ma lipy że na 12m nie dorzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hmm no ja faktycznie mocno go pochylam w strone ciągnika sądząc, że im mocniej to lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

witam gdzie mogę znaleźć (kupić) talerze do amazone zaf 403 po ile chodzą a może pasują od innych modeli jeśli tak to od jakich

A odnośnie wysiewu mam łopatki z kwasówki z regulowanym kątem i wysiewają talerze do 18m więc do 15 jest równomierny wysiew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kąt masz max w górę na te 18m? Ja kąt podciągnąłem w 603 ale chyba na 15m nie dałby rady bo ma zaczepiony przy T25 moim zdaniem za nisko podnosi.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

ja mam przy fergusonie 255 na maxa rozsiewacz do góry wychodzi tak że talerze są na wysokości ok 80-90 cm od podłoża a kąt łopatek na max do góry obroty silnika 1600 a łopatki są te dłuższe że jak się kręci to tak ok 0,5 cm luzu mają do sąsiedniego wysypu

a co do tych taelrzy to te po 220 zł będą według was dobre? a z pozostałych aukcji które jeszcze by pasowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

czy talerze od modeli zau lub zam będą pasowały do zafa?

Edytowano przez arszenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli dobrze pamiętam to nie bo różnią się wymiarami.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

panowie,jak to jest z tymi łopatkami ,czy standardowo były montowane tylko te zwykłe,a regulowane były wymieniane rzez kogoś,czy w ostatnich latach produkcji fabryka zakładała regulowane...mowa o rozsiewaczu zaf603, z tego co widzę na ogłoszeniach mało jest tych z regulowanymi łopatkami. kosz zakupu,spora różnica 120zł i 750zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwestor1    0

arszenik_mam pytanie odnośnie Twoich łopatek, jaka jest ich długość i czy wszystkie są jednakowej długości czy różne. Mam ciagle problem z wysiewem 403 na 12m (mocznik) , w tym sezonie zamontowałem łopatki z regulowanymi końcówkami i ciągle nie wysiewa na 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
    • Przez Rolnik1234566
      Witam mam problem z rosiewaczem gdyż kiedy rozsiewam na 20 metrów tam niecałe nawoz leci dobrze na boki a za ciagnik zaś wysiewa mniej gdy roślina pobiera azot są takie pasy ciemniejsze a tam gdzie ciagnik jechał to jaśniejsze  rozsiewacz na wysokości około 70 80 cm od ziemi do rozsiewacza kat skręcony trochę na cięgle w sensie delikatnie zadarty do góry łopatki takie jak trzeba ładnie tak samo talerze proszę pomóc bo rozsiewacz dobry a osobiście denerwuje mnie to że takie pasy robi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj