Skocz do zawartości
sosek xu li

Amazone ZA-F 603

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sosek xu li    4

Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?

Przepiorek    15
Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?

Sprawdź czy jeździsz z obrotami wałka 540 obr/min????

Jeżeli z mniejszymi to masz prawie 100% przyczynę niedosiewu.

A jak łopatki to tu masz tabele do różnych nawozów: http://www.amazone.pl/amazone_plk/2152.asp

Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

kanar    0

mój taki sam rzuca na 18 tylko bardzo wysoko podniesiony i łopatki też podniesione

Dawid777    0

Stałem się posiadaczem rozsiewacza Amazone Za-f 1003 i mam takie pytanie, ile wchodzi w skrzynię nawozu? Jak ustawic łopatki na 12m?

tilek    0

Też kupiłem taki rozsiewacz i widziałem że łapki mogą być przykręcone w dwuch pozycjach ale nie wiem czy to wpływa na zasięg siewu, obiło mi sie o uszy że wysiew mozna też regulowac poprzez wysokość i kąt nachylenia rozsiewacza tak wieć przyłanczam sie do prosby kolegi o jakieś info

Dawid777    0

Tam jak masz tabele na boku rozsiewacza to masz nawóz np. 46%N i wtedy masz jak musi byc ustawiony kąt (wymiar A i :blink: całego rozsiewacza np. tył 80 przód 75 na 12m. :rolleyes:

Henius91    574

u mnie w 603 tez sie ustawia lopatkami i katem nachylenia rozsiewacza, moj moze rzucac do 15 m. ale mam ustawione na 12 m i jak jezdze w sciezkach technologicznych to idealnie dosiewa :rolleyes:

tilek    0

no własnie naklejka na boku.... muj rozsiewacz jest po odnowie lakierniczej i jak go kupiłem to juz nie miał zadnych naklejek z tabelami, mam jeszcze pytanie czy ZAF 1003 i 603 róznia sie tylko wielkościa skrzyni zasypowej??? i Pytanie do Henius91 na które dziury masz przykręcone łopatki zeby siał na 12m a moze masz foto talezy??

Henius91    574

niestety nie wiem a fot nie mam bo rozsiewacz stoi w garazu i jest trudne dojscie do niego...

arkadian12    0

Witam Mam takie pytanie odnośnie regulacji wysiewu rozsiewaczem. Mianowicie jest tuż przed zakupem modelu ZA-F603, jest to hydraulicznie otwierany rozsiewacz i ma regulację z tyłu na dwóch zasuwach zrobioną. Nie spotkałem się z takim rozsiewaczem, a jak widzę te modele to mają w inny sposób regulowany wysiew. Druga sprawa na tarczach wysiewających jest możliwość regulacji kąta łopatek i na każdej tarczy jedna łopatka ma możliwość regulacji wysokości końca łopatki. Zrobiłem zdjęcie tego rozsiewacza. Ja potrzebuje wysiew na 12m, a nie chciałbym trafić na model który ma znacznie większy wysiew. Z drugiej strony jeżeli jest taka regulacja to nie powinien dać się ustawić ten rozsiewacz do moich potrzeb, tylko gdzie znaleźć instrukcję. Proszę o jakieś podpowiedzi.

Eryko    19

spróbuje do T-25 zapiąć,najwyzej nie bede pelnego sypał.w ostatecznosci mam MTZ 82.

Ten rozsiewacz z linku chyba nie ma oddzielnie zamykanych wsypów na talerz,bo ma tylko jedna wajche.

Henius91    574

t-25 bedzie mial problemy, co do otwierania, to ma on polaczone otwieranie na oba talerze, ale mozesz rozlaczyc, wykrecajac jedna srubke. tak jest w moim ;[ on niczym sie nie rozni od 603

jarki    1

@eryko

do małego ruska to kup 400litrowy

a do MTZ zdałoby się z hydrauliką i większy

Eryko    19

nie sypiąc pełnego myślę ze da rade.Henius i jak Ci sie sprawuje rozsiewacz?

dzwoniłem do goscia- troche mało rozmowny Pan,ale z tego co pytalem to ma oryginalny lakier,nie ma luzów,wałek jest.talerze i łopatki w bardzo dobrym stanie.podczepiac i mozna jechac w pole.co do Ceny 2700zł ostatecznie.myśle że za te pieniądze sie opłaca bo ogólnie nie wyglada na zjechanego i pogiętego.a co Wy o tym sądzicie?.

Henius91    574

moj sprawuje sie bardzo dobrze ale wole ten moj drugi rozsiewacz (ZA-U1501) bo wsypie do pelna i jezdze "bez konca" ;[

Eryko    19

hehe no tak wolisz większy bo masz co nim obsiewac:) a jak ja mam 17ha to mi wystarczy 600kg ;[

poszukam jeszcze czegos na allegro ale chyba sie zdecyduje na tego co podałem wyżej.

a co myślicie o rozsiewaczach RAUCH?

jarki    1

kolego jak masz T-25 i 17ha to kup sobie zae-401..lub zaf-401.. są o wiele tańsze a znajdziesz za 1600-1900zł igłę ;[

lukejro    142

Mój wujek ma amazone 600l i pracuje z nim właśnie t-25. Nigdy nie sypie do pełna i władek daje sobie z nim radę. Ja mam za-f 402 i zaczepiam go do c-330, czasem sypie 400kg nawozu i na górę jeszcze dwa worki wrzucę. Moim zdaniem 400l jest optymalnym rozsiewaczem dla ciągników typu c-330, t-25 chociaż jak się nasypie 400kg saletry albo mocznika to na dziurawej drodze trochu sie rozsypuje ;[

Jak będziesz brał Amazone to tylko z tym nowszym typem regulacji(te ze skalą), nie kupuj tych starszych w których dawkę ustawia się przez przekładanie cięgieł na odpowiednie dziurki w zasuwach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się