zetorek10145

Jak jest cena oleju napędowego w Waszym regionie

Polecane posty

Damix    2

opolskie pow.krap. shell 5.05 bliska 5.03 normalnie szok i jak tu zyski mieć ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ja płaciłem po 5zł brałem na firmę 2000l i odliczyłem wat i wychodzi około 4,15zł z przywozem .

No ale mnie zaraz szlak trafi z tą unią . Przez nią paliwo podrożało , opryski , nawozy , maszyny , jedzenie itd . A jak była komuna to wszystko było tanie ( nawet o 3 razy tańsze ) a za 10 krów można było kupić samochód , ciągnik i wiele innych rzeczy . Nie było wysokich płac ale przynajmniej pracowali wszyscy . Nie było tylu podatków . Nikt nie myślał o zamykaniu dużych zakładów takich jak ;

kopalnie , cukrownie , żwirownie . Nie było powodzi bo wszystko było czyszczone . Stało się w kolejkach do sklepu ale jak kupiłeś jakiś produkt to go zjadłeś z chęcią . Ceny były wyższe ale ludzie nie narzekali bo umieli kupować . Schab wieprzowy w latach 70 były po 65zł a teraz są po 15 zł . No ale teraz jest drogo . A w tedy nie było !!! Wiadomo że była inflacja . No ale ludzie potrafi wykorzystać jedzenie a teraz co ? Kupują co dziennie po 100zł jedzenie dla 10 osób z których np. 6 osób na mieście . Teraz kupuje się gotowe potrawy , słodycze oraz masę niepotrzebnych rzeczy których i tak nie zjedzą . I wyrzucają bo przeterminowane . No powiedzcie mi na co kupować jedzenie którego się nie zje . Sam wiem na przykładzie mojej rodziny że tak jest . Tu kupi się jakieś mięso , ser , szynkę . A pojutrze znowu kupi się to samo a o tych dzisiejszych się zapomni . Ludzie otrzymywali prawie takie same płace zresztą na czysto jak teraz . Bo był podatek niższy nie było tylu opłat które musiały płacić firmy . Jak ktoś był inżynierem to miał ofert pracy że aż chciało się uczyć a teraz co ? Lepiej iść do cechu i pracować po 2 latach na budowie a nie po 6 latach być inżynierem i też pracować na budowie . Unia taka dobra ale dlaczego my dostajemy 2 razy mniejsze dopłaty od niemca który otrzymuje dopłaty kilkadziesiąt lat ? . Bez tych dopłat lepiej radził . Bo nie trzeba by było spełniać prawie sterylnych warunków hodowli które kosztują krocie . I tak samo opryski , nawozy ,paliwo było kilka razy tańsze przed wejściem do Uni . Tak samo maszyny . W 2002 ciągnik XXX kosztował 55 tyś teraz kosztuje 65 tyś . Bez Uni byśmy żyli lepiej . Taka prawda , kto się ze mną zgadza pisać !!!

Poczytajcie to ale tam są błędy

http://nortus.pinger.pl/m/2568777/prl-a-rp-jak-sie-zylo-i-zyje

Gdzie ci teraz płacą średnio 3 tyś . Powyżej 5 tyś zarabia pewnie 5% , 20% zarabia od 3tyś do 5 tyś ( większość to budżetówka ) jakieś 25% od 2tyś do 3 tyś reszta poniżej 2 tyś taka prawda . Niby płace większe od tych w 1970 ale o ile wrosły podatki i koszty utrzymania ? Kilkakrotnie ...

Edytowano przez Marrus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UE wprowadza nowy podatek nałożony na olej napędowy. Ma się to nazywać podatkiem węglowym. Po nałożeniu tego podatku cena ON wzrośnie o 25gr/litr i cena ON przekroczy cenę Pb. Mówili o tym wczoraj w TV.

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

UE wprowadza nowy podatek nałożony na olej napędowy. Ma się to nazywać podatkiem węglowym. Po nałożeniu tego podatku cena ON wzrośnie o 25gr/litr i cena ON przekroczy cenę Pb. Mówili o tym wczoraj w TV. Więc kto ma trochę kasy niech robi zapas. Ja miałem kupić 1000l ale zamawiam od razu 2000.

Kiedy to mają niby wprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

4.98zł/l ON na Lukoil :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

orlen 5,12 zł

w hurcie min. zamówienie to tysiąc litrów na dzień dzisiejszy 4,86 z transportem do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

W hurcie wziąłem 3 tys mi przywieźli w czwartek po 4,74zł. na stacji coś koło 5.04 w mieście jeszcze drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w bydgoskich marketach od 4,94zł do 4,98zł.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dzisiaj mi przywiózł ON z Lotosu(jeszcze cieplutka)3000 litrów po 4,45zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj